Agata Młynarska, VIVA! styczeń 2012, 1/2012
Fot. Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek
O TYM SIĘ MÓWI

Agata Młynarska traci wzrok przez chorobę?!

„Ta choroba jest nieprzewidywalna. Walczyłam o życie”

Magazyn Viva! 23 listopada 2018 12:55
Agata Młynarska, VIVA! styczeń 2012, 1/2012
Fot. Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek

Agata Młynarska ma poważne problemy ze zdrowiem. Kilka lat temu dziennikarka dowiedziała się, że choruje na nieswoiste zapalenie jelit. W lipcu gwiazda trafiła na kilka dni spędziła na oddziale gastrologii, gdzie jak mówiła walczyła o życie. „Moja choroba ma własne życie. Nie zbadano dlaczego pojawiają się tak silne jej zaostrzenia”, napisała na Instgaramie. Jej stan znacznie się poprawił, ale teraz Agata Młynarska zmaga się z kolejnymi problemami, tym razem ze wzrokiem.

Agata Młynarska traci wzrok?

Choroba Leśniowskiego-Cronha, z którą od lat zmaga się Agata Młynarska wciąż nie ma ustalonej przyczyny występowania. Dla lekarzy wciąż jest zagadką i na chwilę obecną nie istnieje żadne skuteczne działania, które doprowadziłoby do pełnego wyleczenia. Od 2013 roku choroba znacząco wpływa na komfort jej życia. „Życie z tą chorobą jest wyzwaniem, bo nigdy nie wiadomo, kiedy ona zaskoczy, kiedy będzie pogorszenie”, mówiła dziennikarka jakiś czas temu w rozmowie z Na żywo. Agata Młynarkadietę, zaczęła przyjmować sterydy, które miały łagodzić objawy choroby.

„Ta choroba jest nieprzewidywalna. Byłam na fajnych, krótkich wakacjach, gdzie się genialnie czułam, i nagle obudziłam się z potwornym bólem brzucha, z wymiotami. Walczyłam o życie... Pani doktor, która wiedziała już, jak mnie leczyć, dała mi szybki pakiet leczeniowy. Niestety, znajduje się w nim sterydoterapia”, wyznała w programie Ewy Drzyzgi 36,6.

Okazuje się, że jej organizm nie znosi najlepiej najnowszej kuracji. Leki mają zbyt silne działanie i powodują pogorszenie wzroku, a także negatywnie wpływają na pracę innych narządów. „To jest coś morderczego. Reaguję na te sterydy okropnie. Niszczą naczynia krwionośne. Ja mam coraz mocniejsze szkła okularów. W tej chwili mam już denka od butelki... Okulary to mój ratunek”, komentowała gwiazda w Super Expressie.

Jak donosi dziennik, leczenie kosztuję Agatę Młynarską ponad 1000 zł miesięcznie. „Ma jednak nadzieję, że niedługo będzie mogła kupić steryd, który nie będzie powodował dalszego ślepnięcia”, czytamy.

Mamy nadzieję, że wszystko skończy się pomyślnie! Życzymy dużo zdrowia!

 

Agata Młynarska
Fot. Instagram/Agata Młynarska

Agata Młynarska, VIVA! styczeń 2012, 1/2012
Fot. Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?