młynarska kret
Fot. fot. K.JAROSZ/FORUM
Niezwykłe historie

Agata Młynarska była z Jarosławem Kretem, a potem mówiła o nim pan Kret. Co się między nimi stało?

Wszyscy czekali, kiedy zakochani wezmą ślub, a oni się rozstali

Agnieszka Dajbor 4 lutego 2023 16:50
młynarska kret
Fot. fot. K.JAROSZ/FORUM

„Od Agaty nauczyłem się bardziej dorosłego podejścia do wielu spraw. Nie jestem już tak w gorącej wodzie kąpany. Dawniej byłem strasznym sowizdrzałem”, mówił Jarosław Kret w 2008 roku o swoim związku z Agatą Młynarską. Byli jedną z najgłośniejszych par połowy lat 2000. Spotkali się przypadkowo na stacji benzynowej, dogadali się, że mieszkają oboje w Zalesiu pod Warszawą, trzy ulice od siebie, choć nigdy tam na siebie nie trafili. Zaczęli odwiedzać się, zapraszać na herbatę, rozmawiać i tak to się zaczęło…

Agata Młynarska i Jarosław Kret: para po przejściach

Ich romans szybko stał się głośny. Popularna prezenterka i podróżnik wydawali się dobrze do siebie pasować. Oboje byli niemal w tym samym wieku, urodzeni w połowie lat 60. Oboje po przejściach. Jarosław Kret miał już za sobą małżeństwo z dziennikarką Edytą Mikołajczak. Poznali się w TVP, w Warszawskim Ośrodku Telewizyjnym. Ślub wzięli w 1993 roku, ich związek przetrwał trzy lata. Sam Jarosław Kret mówił po latach o żonie: „Ona była dla mnie za dorosła, niepoważnie podchodziłem do związku”.

Podobno para rozstała się w zgodzie. Edyta Mikołajczak spotkała we Francji narzeczonego sprzed lat, postanowili znowu spróbować bycia razem, a Jarosław Kret temu kibicował. Po rozstaniu z żoną dziennikarz  zakochał się w hinduskiej aktorce Tannishty Chatterjee, przez pięć lat podróżował między Dehli a Warszawą, podczas podróży do Indii mieszkał u ukochanej, mówił, że mają wobec siebie poważne plany. Ale i ten związek się rozpadł, Tannishta mieszka w Bombaju, jest wziętą aktorką w Bollywood.

Zobacz też: Ewa Wachowicz z dumą o karierze córki. Co dziś robi Aleksandra? Poprosiła mamę o jedno

młynarska kret
Fot. fot. AKPA

Agata Młynarska: z drugim mężem była rok

Agata Młynarska była żoną historyka Leszka Kieniewicza. Kiedy poznała Jarosława Kreta, była już mamą nastoletnich synów Stanisława i Tadeusza. Jej małżeństwo się rozpadło. Trochę przez pracę, której prezenterka poświęcała wtedy niemal cały swój czas, energię i emocje. Agata Młynarska w początku lat 90. zaczęła pracować w TVP, po latach mówiła o sobie, że była wtedy „egzaltowaną Agatką”. Ale należała do słynnego teamu prezenterek Niny Terentiew, zrobiła karierę! Zapłaciła za to jednak życiem osobistym. Po raz drugi próbowała szczęścia w małżeństwie z biznesmenem Jerzym Porębskim. Ten związek przetrwał jedynie rok. Nowego męża Agaty Młynarskiej nie polubili jej synowie, co na pewno komplikowało sytuację tego związku.

Agata Młynarska i Jarosław Kret: historia miłości

Wydawało się, że Agata Młynarska z Jarosławem Kretem idealnie do siebie pasują. Oboje pracowali już wtedy w telewizji (Agata Młynarska przeszła z TVP do Polsatu) ciekawił ich świat, podróże. Wzajemnie się wspierali. Jarosław Kret przyznawał, że nie jest łatwym partnerem. „Ja w ogóle jestem inny. Nie znoszę stereotypów. Świąt na przykład, uroczystości rodzinnych. Nie robię nic na siłę tylko dlatego, że akurat „tak wypada”. Na groby chodzę w marcu, a nie w listopadzie. A święta… dla mnie skończyły się, gdy w domu tam, gdzie stała choinka, pojawił się kolorowy telewizor”.

Zobacz też: Jakub Józefowicz szczerze o relacji z ojcem: „Coś po nim odziedziczyłem. Obaj lubimy zawalczyć o swoje”

młynarska kret
Fot. fot. AKPA

Zakochany dziennikarz powtarzał, że Agata Młynarska jest kobietą, której szukał. Jedyną, która tak dobrze go rozumiała. „Tak było. Ogromna inteligencja, ogromne zrozumienie. Mamy podobne korzenie, co nas bardzo zbliżyło. Jak ona mówi: „zakopiański piórnik”, to ja od razu czuję jego zapach. I ona ten zapach też zna”, mówił w rozmowie z Vivą. Podkreślał, że jest głęboko w jego sercu i że chociaż nie lubi publicznie wyznawać miłości, jest zrozumiałe, że ją kocha. 

Sama Agata Młynarska i jej bliscy traktowali ten romans poważnie. Podobno prezenterka myślała o ślubie, dzieciach. Tymczasem Jarosław Kret zapowiedział publicznie, że nie zamierza formalizować tego  związku.  "Nawet nie myślę o ślubie. Nie mam takich planów ani na najbliższą, ani dalszą przyszłość. Nie interesuje mnie sformalizowanie tego związku", zwierzał się w jednym z wywiadów. Taka publiczna deklaracja z pewnością nie była miła dla jego partnerki.

W 2008 roku para  się rozstała. Okazało się, że od jakiegoś czasu oddalali się od siebie.  Jarosław Kret czuł się nie dość zaopiekowany przez swoją partnerkę. "W życiu Agaty istniały tylko dwa elementy: praca i dzieci. Dwóch dorosłych synów, którym poświęca tak wiele czasu i uwagi, jakby byli zupełnie mali. A ja… nie chciałem być dla niej ułamkiem. Chciałem mieć swoje miejsce”, zwierzał się na łamach „Vivy”.  Uważał też, że za dużo pracuje, chociaż pracoholikami byli obydwoje. Dlatego m.in. wydawało się, że dobrze się rozumieją. 

Czytaj też: Tajemnice pierwszego małżeństwa Katarzyny Skrzyneckiej. Zakończyło się z hukiem

młynarska kret
Fot. ot. M. DŁAWICHOWSKI/FORUM

Agata Młynarska  i Jarosław Kret: rozstanie

Jarosław Kret miał w Warszawie kawalerkę, zamykał się w niej, kiedy chciał być sam. Pewnego dnia przeniósł się tam na dobre, wyszedł od swojej przyjaciółki i już nie wrócił, zostawił jedynie swoje rzeczy. Musiało to być dla nich obojga dziwne i bolesne rozstanie, tak niemal z dnia na dzień.  Mieli  jeszcze pojechać do Egiptu, żeby ratować to, co się między nimi popsuło. I przede wszystkim pobyć ze sobą. Ale Agata Młynarska wolała już wtedy pojechać tam ze swoimi koleżankami. "Zabolało mnie to. Przelała się czara goryczy", wspominał rozżalony dziennikarz.

młynarska kret
Fot. fot. AKPA

Jarosław Kret zadedykował Agacie Młynarskiej książkę „Moje Indie” wydaną w 2009 roku. Ale jej się to już nie podobało. "Robię w życiu wiele ważnych rzeczy i nie mówię o nich, nie podpieram się nikim, jak pan Kret moim nazwiskiem w swojej ostatniej książce", mówiła w rozmowie z Rewią. I dodała „Po co mi ją zadedykował? Dla lansowania siebie i reklamy powie i zrobi wszystko”. Mieli do siebie tyle żalu, że po rozstaniu nie rozmawiali ze sobą, unikali kontaktów. Jarosław Kret po rozstaniu z Agatą Młynarską związał się z producentką Małgorzatą Kosturkiewicz, z którą ma dziś już 13-letniego syna. Potem głośny był jego romans  z Beatą Tadlą, który jednak nie przetrwał próby czasu. Agata Młynarska jest z prawnikiem Przemysławem Schmidtem z którym mieszka aktualnie w Hiszpanii. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA SZOSTAK i MARYLA SZOSTAK: córka i matka. Są ze sobą bardzo blisko, ale dają sobie dużo wolności. Nam opowiadają o swojej wyjątkowej więzi. KAROLINA GRUSZKA o swojej chorobie, obywatelstwie córki oraz komu pomaga i dlaczego. JAN PESZEK: diabeł i anioł we mnie. Przewrotna spowiedź dojrzałego człowieka i artysty. NOWA GENERACJA IDOLI: młode pokolenie muzyków, które zawładnęło show-biznesem i zbiorową wyobraźnią.