Książę Andrzej syn królowej Elżbiety II, Elżbieta II
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Książę Andrzej brał udział w orgii z nieletnimi?! Nowe fakty w sprawie afery pedofilskiej

W opowieści jednej z ofiar są jednak pewne nieścisłości...

Gabriela Czernecka 23 października 2019 15:11
Książę Andrzej syn królowej Elżbiety II, Elżbieta II
Fot. Getty Images

Książę Andrzej wziął udział w orgii z dziewięcioma dziewczynami na prywatnej wyspie Jeffreya Epsteina? Sprawa seksskandalu nabiera tempa. Virginia Roberts Giuffre miała około 17 lat, gdy poznała księcia. Twierdzi, że była zmuszana do seksu z synem królowej między 1999 a 2001 rokiem. Spotykała się z nim trzy razy, w Londynie, Miami i Nowym Jorku. Jego przyjaciele mieli kazać jej chodzić z arystokratą do łóżka i robić dokładnie to, czego chciał. Ta nie mogła mu odmawiać. „Byłam wypożyczana politykom i naukowcom oraz... rodzinie królewskiej i ludziom, którym po prostu, nigdy byście nie pomyśleli. Nie wiedziałam, co by się stało, gdybym powiedziała „nie”. Nie wiedziałam, co by się stało, gdybym na nich doniosła. Ta 16-letnia dziewczyna po prostu na to pozwoliła”, mówi Virginia na nagraniu. Teraz na jaw wychodzą nowe informacje na temat skandalu. W opowieści dziewczyny są jednak pewne nieścisłości...

Seksskandal z udziałem księcia Andrzeja

Nowe informacje w sprawie seksskandalu ujrzały światło dzienne, ponieważ przebywający w areszcie Jeffrey Epstein, który był oskarżony o nakłanianie do prostytucji i wykorzystywanie nieletnich dziewcząt, został w sobotę 10 sierpnia znaleziony martwy w swojej celi. Groziło mu 45 lat więzienia za pedofilię. Najnowsze ustalenia mówiły, jakoby syn królowej działał jako wspólnik Epsteina. Jak podawał kilka miesięcy temu Daily Mail, w dokumentach sądowych stwierdzono, że książę Andrzej obcował z 17-letnią Virginią Giuffre (wcześniej) Roberts. 

Następnie do sieci trafiło zdjęcie przedstawiające księcia Andrzeja z 17-latką, a chwilę później tygodnik The Sunday Mail opublikował film, który pokazuje syna królowej w nowojorskiej rezydencji Epsteina. Film z udziałem brytyjskiego księcia nakręcono w... 2010 roku (!), czyli dwa lata po pierwszym wyroku skazującym Epsteina za stręczycielstwo i handel żywym towarem. Teraz Virginia Roberts Giuffre ujawnia kolejne szokujące informacje na temat skandalu z Jeffreyem Epsteinem w roli głównej.

„Po raz trzeci uprawiałam seks z Andym podczas orgii na prywatnej wyspie Epsteina na amerykańskich Wyspach Dziewiczych. Miałam wtedy około 18 lat. Epstein, Andy, około ośmiu innych młodych dziewcząt i ja uprawialiśmy razem seks. Wszystkie pozostałe dziewczyny wydawały się mieć mniej niż 18 lat i naprawdę nie mówiły po angielsku”, mówi Virginia. Dodała, że Jeffrey Epstein, który odebrał sobie życie w więzieniu w oczekiwaniu na proces w sprawie zarzutów o molestowanie dzieci, przed laty śmiał się z tego, że dziewczyny nie mogły się z nim porozumieć, nazywał je „łatwymi”.

Mike Fisten, który odegrał kluczową rolę w ujawnianiu zbrodni Epsteina, teraz po latach przyznał, że nigdy ze śledczymi nie mogli uzyskać dostępu do prywatnej wyspy milionera, więc nigdy nie byli pewni czy ich podejrzenia są słuszne: „Wiedzieliśmy, że ma helikopter na kontynencie i będzie przewoził siebie, swoich gości i dziewczyny tam i z powrotem na wyspę. Czuł, że ma tam swobodę”, mówi były detektyw z Florydy.

Na oświadczeniu prawnym z 2015 roku Roberts Giuffre napisała: „Nie wchodząc w szczegóły czynności seksualnych, które musiałam znieść, były chwile, kiedy byłam fizycznie wykorzystywana do tego stopnia, że pamiętam strach, że nie wiedziałam czy przeżyję”. Nic nie wskazuje jednak na to, że książę Andrzej odpowiada za obrażenia Roberts, ale magazyn Dispatches ustalił, że książę spotkał się z Epsteinem co najmniej 10 razy podczas ich 12-letniej przyjaźni i przebywał w jego posiadłościach czasami po kilka dni.

Zaznaczmy jednak, że Virginia początkowo mówiła, że była zmuszana do seksu z księciem między 1999 a 2001 rokiem, a spotkała się z nim trzy razy, w Londynie, Miami i Nowym Jorku, a nie na Wyspach Dziewiczych. Teraz twierdzi, że brał także udział w orgii. Mimo to, zarzuty wobec syna królowej zostały oddalone i wykreślone z rejestru sądowego w USA jeszcze w 2015 roku. „Na żadnym etapie, który spędziłem z nim (Epsteinem - przyp. red.), nie widziałem, nie byłem świadkiem ani nie podejrzewałem takiego zachowania, które później doprowadziło do jego aresztowania i skazania”, głosiło królewskie oświadczenie księcia Andrzeja.

„Powiedziałem wcześniej, że zobaczenie go po zwolnieniu w 2010 roku było błędem i mogę tylko wyrazić swój żal, że pomyliłem się, sądząc, że to, co o nim wiedziałem najwyraźniej nie było prawdą, biorąc pod uwagę to, co teraz wiemy”, mogliśmy przeczytać. Pałac wciąż kategorycznie zaprzecza, by książę Yorku miał jakikolwiek seksualny kontakt z Virginią Roberts Giuffre i twierdzi, że wszelkie roszczenia są „fałszywe i pozbawione podstaw”. Jak widać w sprawie wciąż są pewne nieścisłości. Synowi królowej z pewnością nie pomaga fakt, że w przeszłości w pełni korzystał z uroków życia. Impreza pod tytułem Dziwki i alfonsi w Nowym Jorku czy zabawa na jachcie wśród pań topless to była jego codzienność. Nic więc dziwnego, że przytknęła do niego łatka czarnej owcy.  

książę Andrzej
Fot. Getty Images

Książę Andrzej, syn królowej Elżbiety II, Elżbieta II
Fot. Getty Images

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?