Justyna Żyła i Piotr Żyła
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Piotr Żyła zmienił się na lepsze dzięki rozstaniu z żoną? "Stał się bardziej zdecydowany"

Komentuje... Adam Małysz!

Rafał Kowalski 24 listopada 2018 08:00
Justyna Żyła i Piotr Żyła
Fot. East News

Adam Małysz od października 2016 roku pełni funkcję dyrektora do spraw skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w Polskim Związku Narciarskim. W związku z tym były skoczek sprawuje pieczę nad przygotowaniami naszych aktualnych zawodników i doskonale wie, kto jak sobie radzi. Okazuje się, że na słowa uznania zasłużył sobie Piotr Żyła.

Adam Małysz komplementuje Piotra Żyłę

Adam Małysz uznał, że odkąd Piotr Żyła nie jest już z żoną Justyną o wiele lepiej radzi sobie na treningach i zawodach. Były narciarski mistrz mówi wręcz o prawdziwej przemianie swojego kolegi, który ostatnio zajął 6. Miejsce w turnieju. „Nie wiem, co się stało, ale na pewno widać zmianę u Piotrka. Stał się bardziej zdecydowany. Postanowił, że wszystko będzie się teraz odbywało na jego warunkach. Nie wiem, czy to jest do końca dobre podejście, ale tak robi”, mówił Małysz w rozmowie z dziennikarzem Onet Sport.

Adam Małysz pochwalił też Żyłę za skupienie. „Jest o wiele bardziej skoncentrowany. Patrzy dokładniej na te rzeczy, które ma do zrobienia. Widać jednak, że przynosi to efekty. Zmienił też trochę swoje podejście do skoków. Kiedyś wszędzie go było pełno, a teraz na skoczni pojawia się ostatni. Nie spieszy się z jedzeniem. Widać, że wszystko robi na trochę zwolnionych obrotach. Może w ten sposób chce oszczędzać energię, którą potem wykorzystuje na skoczni. Zmienił się bardzo. Zobaczymy, czy to rzeczywiście zadziała na dłuższą metę, bo póki co, to jest dobre”, słyszymy z ust Małysza.

Wczoraj po raz kolejny chcieliśmy sprawdzić umiejętności Piotra Żyły, jednak kwalifikacje w Kuusamo zostały ze względu na silny wiatr przełożone na dziś. Myślicie, że nasz najbardziej radosny skoczek poradzi sobie tak jak wtedy, kiedy był w szczytowej formie? 

Adam Małysz, Piotr Żyła
Fot. Instagram @piotr_zyla_official
Piotr Żyła
Fot. East News

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Napisałam tę książkę po to, żeby oczyścić siebie dla dzieci. Żeby nie mieć już bagażu”, mówi w poruszającym wywiadzie wybitna pływaczka, OTYLIA JĘDRZEJCZAK. Były mąż Anji Rubik, SASHA KNEZEVIC, rozpoczął nowe życie – jako tata i jako… artysta. DEMI MOORE odkrywa mroczne strony swojego życia. Ile zostało z buntowniczki w MAŁGORZACIE OSTROWSKIEJ?