O TYM SIĘ MÓWI

Dwa lata temu usłyszała dramatyczną diagnozę: Rak powrócił. Jak dziś czuje się Shannen Doherty?

Aktorka nie poddaje się w walce z nowotworem!

Gabriela Czernecka 17 czerwca 2020 16:52

Od pięciu lat walczy z rakiem. Shannen Doherty w kwietniu 2017 roku poinformowała fanów, że zakończyła chemioterapię. Nie ukrywała jednak, że ma za sobą ciężką walkę, ale otwarcie mówiła o tym, że pokonała raka. Niestety w 2018 roku aktorka Beverly Hills 90210 przyznała: „Mój rak powrócił”. Jak dziś czuje się Shannen Doherty?

Shannen Doherty walczy z rakiem

Jej walkę z rakiem śledził cały świat. Gdy w 2015 roku serialowa Brenda poinformowała o chorobie nowotworowej, jej fani wstrzymali oddech. Shannen Doherty przyznała, że zdiagnozowano u niej raka piersi. Choć informacja o chorobie była dla niej wstrząsająca, postanowiła szybko zareagować. Podjęła leczenie, przeszła kilka operacji. Poddała się podwójnej mastektomii. Postanowiła jednak niczego nie ukrywać przed swoimi fanami - otwarcie dzieliła się w sieci poruszającymi zdjęciami z sali szpitalnej, w której odbywała chemioterapię, pokazywała zdjęcia łysej głowy, bo włosy wypadły jej na skutek stosowania mocnych leków. „Po operacji okazało się, że niektóre komórki rakowe mogą rozprzestrzenić się na inne narządy. Dlatego poddaję się chemioterapii, a następnie promieniowaniu. To, czego nie wiemy, jest zawsze najstraszniejsze. Czy chemia zadziała? Czy promieniowanie zadziała? Wszystko inne można opanować. Ból jest do opanowania, życie bez piersi także”, pisała na Instagramie.

Shannen Doherty walczy z rakiem, Shannen Doherty
Fot. Getty Images

Fani aktorki odetchnęli z ulgą, gdy w 2017 roku napisała na Instagramie, że po ciężkiej walce z rakiem nowotwór udało się spacyfikować i jest on w stanie remisji. Gwiazda przyznała jednak, że ma świadomość, że choć organizm przestał wskazywać objawy choroby, nie można mówić o całkowitym ozdrowieniu. „Muszę czekać. Kluczowe będzie kolejne pięć lat. Nawroty zdarzają się często”, napisała na Instagramie. Shannen Doherty wyznała wówczas fanom, ze zamierza cieszyć się każdą chwilą, bo ma świadomość tego, że choroba powróci: „Zostałam pobłogosławiona, wiem o tym. Dziś najważniejsze jest to, że nowotwór jest w remisji. Teraz zamierzam po prostu oddychać”, podkreślała wzruszona aktorka.

Shannen Doherty, rak, gwiazdy po raku, Shannen Doherty pokonała raka
Fot. Instagram @theshando

Widać było, że gwiazda „Czarodziejek”  powoli wraca do dawnej siebie. Sama przyznała na Instagramie, że z tygodnia na tydzień czuje się coraz lepiej. Z jej twarzy nie schodził uśmiech, a ona sama wydawała się szczęśliwa, że otaczają ją życzliwi i kochający ludzie, z którymi może wykonywać różne codzienne czynności. Wciąż zamieszczała w sieci zdjęcia dla swoich fanów. Jedno z nich podpisała w zabawny sposób, odnosząc się do tego, że odrastają jej niegdyś bujne włosy. „Wydaje mi się, że mój mąż i ja coraz bardziej zaczynamy się do siebie upodabniać”, stwierdziła rozbawiona na Instagramie.

Rak jest z tobą na zawsze. Nawet po tym, jak wyzdrowiejesz, on wciąż ma na ciebie wpływ

Choć dobry nastrój zdawał się jej nie opuszczać, otwarcie przyznała, że walka z chorobą mocno wpłynęła na jej postrzeganie świata i życia: „Gdy zaczęłam chemię, miałam nadzieję, że nie stracę włosów, jednak finalnie całe kępki pozostawały mi w dłoniach. Byłam chora, czułam jakbym traciła samą siebie. Słaba i silna. Czułam się brzydka, a jednocześnie jeszcze piękniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Pamiętam, jakby to było wczoraj. Rak ma tak wiele faz: wstrząs, zaprzeczenie, akceptacja, gniew, niechęć, bunt, strach, uznanie, piękno. Rak jest z tobą na zawsze. Ci, którzy tego doświadczyli, wiedzą, że nawet po tym, jak wyzdrowiejesz, on wciąż ma na ciebie wpływ. Nadal przechodzisz roller coaster emocji. Nadal potrzebujesz wsparcia i miłości. I nadal możesz chwytać życie i żyć na żywo”, pisała.

Nasze życie nie kończy się w momencie, gdy usłyszymy diagnozę

Niestety, w 2018 roku poinformowała, że wyniki badań są złe. Terapia początkowo przyniosła znaczącą poprawę, jednak 48-latka w jednym z wywiadów wyznała, że jej stan zdrowia ponownie się pogorszył... „To gorzka pigułka do przełknięcia, na wiele sposobów. Dlaczego to nie byłam ja? To było dziwne dowiedzieć się o diagnozie, a potem ktoś, kto wyglądał zdrowo, odszedł pierwszy. To było szokujące i jedyne, co mogłam zrobić dla niego, to zagrać w produkcji. Wciąż myślę, że nie zrobiłam dla niego wystarczająco dużo”, opisywała ze łzami w oczach w wywiadzie dla „Good Morning America” na antenie ABC News.

Shannen Doherty
Fot. Instagram

Mimo nawrotu choroby aktorka nie zamierza się poddać i chce walczyć z chorobą: „Nasze życie nie kończy się w momencie, gdy usłyszymy diagnozę. Wciąż mamy wiele do zrobienia. Miałam jednak momenty, w których myślałam, że nie dam rady tego zrobić”, ujawniła. Rozpoczął się kolejny etap walki. Niestety w 2019 roku usłyszała, że nowotworów powrócił ze zdwojoną siłą...„Wierzę, że znajdę równowagę. Będę szukać wewnętrznej siły, by stawić temu czoła. Modlę się, żeby zrobić to z godnością i wdziękiem. Mam tyle do powiedzenia. Tyle do podzielenia się. Zrobię to. Ale chcę, żebyście wiedzieli, jak bardzo podnosicie mnie na duchu”, mówiła na początku tego roku. 

Walczę o siebie każdego dnia. Nie zawsze jest to łatwe

Shannen Doherty nie ukrywa jednak, że gdyby nie najbliższa rodzina, kochający mąż oraz niezastąpieni fani, nie byłaby w stanie udźwignąć ciężaru choroby: „Po roku radzenia sobie z powracającym rakiem i innymi stresami, wróciłam. Walczę o siebie każdego dnia. Nie zawsze jest to łatwe. Mam dni, kiedy jestem przygnębiona lub po prostu leniwa. Ale nie poddaję się z pomocą przyjaciół… To był produktywny, wspaniały tydzień. Czuję się lepiej. Moja skóra żyje i ja też”, pisała na Instagramie, gdzie wciąż dzieli się z fanami tym, jak przebiega jej choroba. NIe ukrywa, że czuje się dobrze, ale jej walka z nowotworem wciąż trwa. Aktorka stara się jednak, by choroba nie przyćmiła jej każdego dnia - spotyka się z przyjaciółmi, udziela charytatywnie, chodzi na długie spacery i w miarę możliwości czerpie z życia ile się da!  

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANJA RUBIK przed czterdziestką robi podsumowanie. Jakie ma marzenia, co jeszcze pragnie osiągnąć? Czy chce założyć rodzinę? Muzyk BARTEK KRÓLIK zdradza, jak przetrwał trudne momenty i odnalazł szczęście. MANUELA GRETKOWSKA w wyjątkowej rozmowie o AGNIESZCE OSIECKIEJ. Specjalnie na lato: sztuka gotowania blogerki DARII ŁADOCHY, w czym tkwi magia ZAKOPANEGO oraz aktorka KATARZYNA ZAWADZKA w kreacjach od ZIENIA w sesji nad polskim morzem.