Książę Andrzej syn królowej Elżbiety II, Elżbieta II
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

To będą samotne urodziny... Tak królowa ukarała swojego ulubionego syna!

Książę Andrzej nie ma powodów do radości

Gabriela Czernecka 19 lutego 2020 15:46
Książę Andrzej syn królowej Elżbiety II, Elżbieta II
Fot. Getty Images

Ulubiony syn królowej, książę Andrzej, obchodzi dziś 60 urodziny. Niestety ojciec księżniczki Eugenii i księżniczki Beatrice musiał pożegnać się z wielką imprezą urodzinową, którą co roku organizuje. Tegoroczne urodziny nie zapowiadają się dla niego zbyt dobrze. Wszystko za sprawą skandalu, jaki ciągnie się za nim od kilku lat. Książę przyjaźnił się z milionerem Jeffreyem Epsteinem nawet w tym samym czasie, gdy w jego posiadłości w Nowym Jorku miały przebywać nieletnie, które zmuszano do prostytucji. Nic dziwnego, że w obliczu ogromnej afery, królowa nakazała synowi, by ten nie organizował w tym roku hucznej imprezy. Sama też podjęła ważną decyzję, by pokazać światu, że zachowanie syna nie będzie tolerowane. 

60. urodziny księcia Andrzeja

Miał świętować z wielką fetą, a tymczasem poprzez skandal zakazano mu robić wielkiej imprezy. Książę Andrzej co roku organizował wystawną kolację, na którą zaproszenie otrzymywały znane postaci i członkowie rodziny królewskiej. Niestety jego dziesięcioletnia znajomość ze skandalistą Jeffreyem Epsteinem, która za sprawą śmierci milionera powróciła na pierwsze strony gazet, nie poprawiła jego wizerunku, a wręcz przeciwnie. Książę Andrzej zyskał tytuł czarnej owcy w rodzinie Windsorów.

Impreza urodzinowa księcia Andrzeja 

Królowa nie mogła pozwolić, by jej syn przedstawiany w mediach jako zwolennik działalności pedofilskiej, odwiedzał szpitale, fundacje czy reprezentował ją jako głowę państwa. Jego publiczne wystąpienia mogłyby być katastrofalne w skutkach. Książę zrezygnował więc z pełnienia królewskich obowiązków i usunął się w cień. Niestety postanowił także udzielić wywiadu, w którym chciał przedstawić swoje stanowisko w sprawie. Jego pojawienie się teelwizji było jednak na tyle niezręczne, że królowa zakazała synowi dalszych rozmów z prasą i poprosiła, by jego impreza była nieco skromniejsza niż zapowiadał.

Książę nie był zbyt pomocny przy dochodzeniu FBI, więc jego spektakularna impreza mogłaby tylko pogorszyć jego wizerunek. Choć królowa poprosiła syna, by ten zamiast przyjęcia zorganizował „małą rodzinną kolację”, to jak podaje dziennikarz Daily Mail, Sebastian Shakespeare, książę Andrzej ma problem z zapełnieniem miejsc przy stole. „Poszukiwanie są goście mniej ważni”, czytamy w serwisie. Według źródła magazynu, impreza ma odbyć się o 19.30, na przyjęciu nie pojawią się Meghan i Harry, którzy mieli wcześniejsze zobowiązania. Z kolei według źródła express.co.uk, nie pojawi się na kolacji ani królowa ani żaden z najbliższych członków rodziny: „Nikt z nich nie przybędzie, nawet bracia i siostry”, czytamy. Wygląda na to, że będą to najsmutniejsze urodziny księcia...  

książę Andrzej
Fot. Getty Images

Książę Andrzej, syn królowej Elżbiety II, Elżbieta II
Fot. Getty Images

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.