Barbara Kurdej-Szatan "Jem drugie śniadanie"
Fot. East News
VIVA! Tylko u nas

5 rzeczy, których nie wiedziałeś o Barbarze Kurdej-Szatan

AS 21 czerwca 2017 11:28
Barbara Kurdej-Szatan "Jem drugie śniadanie"
Fot. East News

Szersze grono poznało ją dzięki popularnym reklamom sieci komórkowej. Wykreowana przez nią urocza, lekko roztrzepana blondynka od razu zdobyła nasze serca. Dziś nie ma osoby, która nie znałaby Barbary Kurdej-Szatan. Są jednak rzeczy, których o niej nie wiedzieliście!

Prawdziwa aktorka

Barbara Kurdej-Szatan
Fot. East News

Barbara Kurdej-Szatan nie jest naturszczykiem. Jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie i zaraz po jej ukończeniu rozpoczęła współpracę z Teatrem Nowym im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu

Muzyczna dusza

Barbara Kurdej-Szatan
Fot. East News

Barbara Kurdej-Szatan ma prawdziwie muzyczną duszę. Od najmłodszych lat miała styczność z muzyką. W dzieciństwie uczyła się gry na wiolonczeli i śpiewała w chórach. Pomimo że po 6 latach nauki porzuciła instrument, nadal lubiła śpiew.

 

Niektórzy pamiętają ją także jako jedną z wokalistkek chóru gospelowego Soul City, który wziął udział w 2. edycji programu X Factor i ostatecznie zajął 5. miejsce.

 

Aktorka często występuje także w teledyskach. Można było zobaczyć ją m.in. w klipach do utworów Libera, Acid Drinkers czy zespołu Rh+.

Mama, żona, córka

Barbara Kurdej-Szatan
Fot. East News

Barbara Kurdej-Szatan prywatnie jest żoną Rafała Szatana – byłego wokalisty zespołu Rh+. Para ma małą dwuletnią córeczkę – Hanię.

 

Aktorka nie kryje w wywiadach, że jest bardzo blisko ze swoją mamą – Elizą Wyszomirską-Kurdej. W jednym z wywiadów zdradziły, że w ich domu zawsze panował spory luz oparty na zaufaniu. Pomimo że w młodości Basi Kurdej-Szatan zdarzało się zaszaleć lub trzasnąć drzwiami, nigdy nie oddaliła się od matki. Pani Eliza wiedziała nawet o najintymniejszych aspektach życia córki, np. o tym kiedy straciła dziewictwo.

Walka z chorobą

Barbara Kurdej-Szatan
Fot. East News

Trzy lata temu aktorka dowiedziała się, że jest chora na boreliozę – chorobę przenoszoną przez zarażone nią kleszcze. Aktorka próbowała już wszystkiego, aby ją pokonać: antybiotyki, ścisła dieta, medycyna naturalna oraz prądy, z którymi Kurdej-Szatan wiąże obecnie największe nadzieje.

 

Pomimo że choroba jest dość poważna, aktorka nie traci optymizmu. Liczy na to, że dzięki jej zmaganiom, o których nie wstydzi się opowiadać publicznie, więcej osób będzie świadomych zagrożenia jakie niesie za sobą borelioza.

Na pewno ważne jest, żeby się nie poddawać w chorobie (…). Gdy funkcjonujemy zdrowo, to organizm lepiej walczy z tą chorobą. Dlatego czuję się dobrze. Nie poddaję się – mówiła w wywiadzie dla „Vivy”.

 

Je drugie śniadanie

Barbara Kurdej-Szatan
Fot. Materiały prasowe

Barbara Kurdej-Szatan zaangażowała się niedawno w kampanię „Jem drugie śniadanie”, której celem jest wyrobienie w Polakach, zwłaszcza w tych młodych, dobrego nawyku jedzenia drugiego śniadania.

Pamiętam, że rodzice zawsze przygotowywali mi drugie śniadanie do szkoły. Moje koleżanki się nawet trochę śmiały, że ciągle jem. Tak naprawdę jadłam mniej, ale częściej. Nigdy nie wypuszczano mnie z domu głodnej, zawsze też pilnowano mojej zdrowej diety w tym szczególnym okresie, kiedy mój organizm intensywnie się rozwijał. Dzięki temu zawsze dobrze się czułam. Pewnie z tego powodu teraz uważam, że drugie śniadanie jest tak ważne – mówi ambasadorka Barbara Kurdej-Szatan.

Misją akcji jest propagowanie idei noszenia ze sobą pudełka ze zdrowym drugim śniadaniem.

 

Namawianie do regularnych, zbilansowanych posiłków to jednak nie wszystko. Osoby zaangażowane w „Jem drugie śniadanie” nie zapominają także o tych, którzy nie mogą sobie na nie pozwolić. Poprzez kampanię wspierają program dożywiania dzieci Pajacyk, który stał się partnerem akcji propagującej jedzenie drugiego śniadania.

 

Więcej informacji na temat akcji „Jem drugie śniadanie” znajdziesz na oficjalnej stronie akcji.

 

Kampania społeczna „Jem drugie śniadanie”

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.