Tajska drużyna sportowa w jaskini
Fot. East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Tragedii w Tajlandii ciąg dalszy… Nie żyje 38-letni ratownik!

„Miał dostarczać tlen, sam miał go za mało’’

Damian Duda 6 lipca 2018 14:50
Tajska drużyna sportowa w jaskini
Fot. East News

Jeden z nurków, który brał udział w akcji ratunkowej w Tajlandii, nie żyje. Jak podają media, 38-letni mężczyzna zmarł podczas opuszczania jaskini, w której uwięzionych jest dwunastu chłopców oraz ich opiekun.

Tragedia w Tajlandii

Były członek tajlandzkiej marynarki wojennej Saman Kunan układał butle z tlenem wzdłuż drogi, którą mieli przejść uwięzieni chłopcy z jaskini Tham Luang

Jak podaje agencja Reuters, 38-latek stracił przytomność w jaskini. Jego zadaniem było dostarczenie tlenu, ale sam nie miał go wystarczająco dużo w drodze powrotnej’’, powiedział dowodzący operacją w rozmowie z BBC.

W drodze powrotnej po ułożeniu butli z tlenem oficer pierwszej klasy Kunan stracił przytomność’’, powiedział dowódca nurków tajlandzkiej marynarki adm. Arpakorn Yookongkaew. Jego partner próbował udzielić mu pierwszej pomocy, ale bez efektów. Przenieśliśmy wówczas nurka do komory trzeciej, gdzie ponownie podjęta została reanimacja, ale pozostawał nieprzytomny. Zabraliśmy go więc do szpitala’’, dodał Yookongkaew.

Służbom nie udało się uratować 38-letniego Samana Kunana. 

Jak podaje Reuters, 38-letni Saman Kunan - były członek tajlandzkiej marynarki wojennej - miał układać butle z tlenem wzdłuż potencjalnej drogi wyjścia z jaskini Tham Luang, w której uwięzionych jest dwunastu chłopców i ich opiekun. Stracił przytomność w jaskini - Jego zadaniem było dostarczenie tlenu, ale sam nie miał go wystarczająco dużo w drodze powrotnej - powiedział jeden z dowodzących operacją, cytowany przez BBC. Walka z czasem, cztery opcje ratunku. Co wiemy o uwięzionych dzieciach Dwunastu chłopców... czytaj dalej » 38-latek stracił przytomność podczas opuszczania jaskini. - W drodze powrotnej po ułożeniu butli z tlenem oficer pierwszej klasy Kunan stracił przytomność - powiedział dowódca nurków tajlandzkiej marynarki adm. Arpakorn Yookongkaew. - Jego partner (nurkowie ze względów bezpieczeństwa wpływają do jaskini parami - red.) próbował udzielić mu pierwszej pomocy, ale bez efektów. Przenieśliśmy wówczas nurka do komory trzeciej, gdzie ponownie podjęta została reanimacja, ale pozostawał nieprzytomny. Zabraliśmy go więc do szpitala - dodał Yookongkaew. Mimo wysiłków Samana Kunana nie udało się uratować. (http://www.tvn24.pl)

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.