Tajska drużyna sportowa w jaskini
Fot. East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Tragedii w Tajlandii ciąg dalszy… Nie żyje 38-letni ratownik!

„Miał dostarczać tlen, sam miał go za mało’’

Damian Duda 6 lipca 2018 14:50
Tajska drużyna sportowa w jaskini
Fot. East News

Jeden z nurków, który brał udział w akcji ratunkowej w Tajlandii, nie żyje. Jak podają media, 38-letni mężczyzna zmarł podczas opuszczania jaskini, w której uwięzionych jest dwunastu chłopców oraz ich opiekun.

Tragedia w Tajlandii

Były członek tajlandzkiej marynarki wojennej Saman Kunan układał butle z tlenem wzdłuż drogi, którą mieli przejść uwięzieni chłopcy z jaskini Tham Luang

Jak podaje agencja Reuters, 38-latek stracił przytomność w jaskini. Jego zadaniem było dostarczenie tlenu, ale sam nie miał go wystarczająco dużo w drodze powrotnej’’, powiedział dowodzący operacją w rozmowie z BBC.

W drodze powrotnej po ułożeniu butli z tlenem oficer pierwszej klasy Kunan stracił przytomność’’, powiedział dowódca nurków tajlandzkiej marynarki adm. Arpakorn Yookongkaew. Jego partner próbował udzielić mu pierwszej pomocy, ale bez efektów. Przenieśliśmy wówczas nurka do komory trzeciej, gdzie ponownie podjęta została reanimacja, ale pozostawał nieprzytomny. Zabraliśmy go więc do szpitala’’, dodał Yookongkaew.

Służbom nie udało się uratować 38-letniego Samana Kunana. 

Jak podaje Reuters, 38-letni Saman Kunan - były członek tajlandzkiej marynarki wojennej - miał układać butle z tlenem wzdłuż potencjalnej drogi wyjścia z jaskini Tham Luang, w której uwięzionych jest dwunastu chłopców i ich opiekun. Stracił przytomność w jaskini - Jego zadaniem było dostarczenie tlenu, ale sam nie miał go wystarczająco dużo w drodze powrotnej - powiedział jeden z dowodzących operacją, cytowany przez BBC. Walka z czasem, cztery opcje ratunku. Co wiemy o uwięzionych dzieciach Dwunastu chłopców... czytaj dalej » 38-latek stracił przytomność podczas opuszczania jaskini. - W drodze powrotnej po ułożeniu butli z tlenem oficer pierwszej klasy Kunan stracił przytomność - powiedział dowódca nurków tajlandzkiej marynarki adm. Arpakorn Yookongkaew. - Jego partner (nurkowie ze względów bezpieczeństwa wpływają do jaskini parami - red.) próbował udzielić mu pierwszej pomocy, ale bez efektów. Przenieśliśmy wówczas nurka do komory trzeciej, gdzie ponownie podjęta została reanimacja, ale pozostawał nieprzytomny. Zabraliśmy go więc do szpitala - dodał Yookongkaew. Mimo wysiłków Samana Kunana nie udało się uratować. (http://www.tvn24.pl)

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA SZOSTAK i MARYLA SZOSTAK: córka i matka. Są ze sobą bardzo blisko, ale dają sobie dużo wolności. Nam opowiadają o swojej wyjątkowej więzi. KAROLINA GRUSZKA o swojej chorobie, obywatelstwie córki oraz komu pomaga i dlaczego. JAN PESZEK: diabeł i anioł we mnie. Przewrotna spowiedź dojrzałego człowieka i artysty. NOWA GENERACJA IDOLI: młode pokolenie muzyków, które zawładnęło show-biznesem i zbiorową wyobraźnią.