Celia Baraquin Arozamena
VIVA! Tylko u nas

Morderstwo na polu golfowym w Stanach Zjednoczonych  

22-letnia golfistka Celia Barquin Arozamena została zabita w trakcie treningu

Katarzyna Piątkowska 18 września 2018 21:01
Celia Baraquin Arozamena

W poniedziałek grupa uczniów znalazła na polu golfowym Coldwater Golf Links w Ames ciało 22-letniej golfistki Celii Barquin Arozameny. Kilka metrów dalej leżał jej wózek golfowy.

Podejrzany o morderstwo

Natychmiast zawiadomiono policję. Funkcjonariuszom bardzo szybko udało się ustalić tożsamość podejrzanego. Kilka godzin po odnalezieniu ciała aresztowano 22-letniego Collina Daniela Richardsa, który już wcześniej był karany za zastraszanie bronią i włamanie.
Policja na razie nie zdradza szczegółów tej zbrodni. Wiadomo jedynie, że Richardsowi postawiono zarzut morderstwa pierwszego stopnia. W amerykańskim prawie oznacza to, że zbrodnia była zaplanowana, popełniona z premedytacją.

Żałoba na uczelni

Studenci i władze uczelni w Iowa, na której od roku inżynierię studiowała Hiszpanka są zdruzgotani.
Celia była nie tylko bardzo dobra studentką, wspaniałą koleżanką, ale też świetnie zapowiadającą się sportsmenką.
Zdobyła tytuł najlepszego sportowca roku Uniwersytetu Iowa. W lipcu zdobyła tytuł amatorskiej Mistrzyni Europy w golfie i zakwalifikowała się do rozgrywek US Women’s Open. Mogła zostać świetną zawodową golfistką.

Policja na razie nie zdradza szczegółów tej makabrycznej zbrodni, ani tego czy podejrzanego i ofiarę coś łączyło.

TAGI #sport #tragedia #USA

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.