Policja
Fot. ADAM GUZ/REPORTER
O TYM JEST GŁOŚNO

19-latek usłyszał zarzut zabójstwa 10-letniego brata. Wyciekły nowe informacje

Chłopak nie przyznał się do winy

Gabriela Czernecka 3 stycznia 2020 09:24
Policja
Fot. ADAM GUZ/REPORTER

Dziewiętnastoletni Maciej J. usłyszał zarzut zabójstwa dziesięcioletniego brata. Nastolatek zaatakował go nożem i miał zadać mu kilka ciosów. Prokuratura potwierdziła, że chłopak usłyszał zarzut zabójstwa, ale dziewiętnastolatek nie przyznaje się do winy. Z nieoficjalnych informacji wynika, że miał zadać bratu 17 ciosów. W czwartek ma zapaść decyzja o tymczasowym aresztowaniu nastolatka.

Tragedia w wielkopolskim Turku - Nastolatek zabił 10-letniego brata

Do tragicznego zdarzenia w wielkopolskim Turku doszło 31 grudnia. Nieoficjalnie RMF FM i PAP podają, że bracia posprzeczali się o dostęp do komputera. Niestety finał kłótni był tragiczny.  „We wtorek około godziny 12.45 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie dotyczące awantury domowej. Pod wskazany adres zadysponowano patrol. Kiedy policjanci pojawili się na miejscu, w mieszkaniu znaleźli ciało chłopca”, mówiła Aleksandra Marańda, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Koninie w rozmowie z polsatnews.pl. Prokuratura prosi jednak o powściągliwość w informowaniu o motywie zbrodni, który nie został jeszcze ustalony. „Wbrew doniesieniom mediów prokurator nie ustalił, jaka była przyczyna zabójstwa”, poinformowała w środę prok. Marańda.

W środę przeprowadzono sekcję zwłok 9-letniego Adama. Jej wstępne wyniki potwierdziły, że chłopiec został ugodzony zabezpieczonym przez śledczych nożem kuchennym i „Biegły z zakresu medycyny sądowej przeprowadził zewnętrzne oględziny zwłok. Na ciele dziecka ujawniono rany kłute. Biegły ocenił, że dziecko zmarło śmiercią nagłą i gwałtowną w wyniku zadanych mu obrażeń”. Do awantury między rodzeństwem miało dojść około południa w bloku na Osiedlu Wyzwolenia w Turku. 19-letni Maciej J. miał wpaść w szał i zabić swojego młodszego brata Jak nieoficjalnie ustaliło Radio Poznań, miał zadać bratu 17 ciosów.

19-latek nie był pod wpływem alkoholu, ale śledczy pobrali krew, by stwierdzić czy nie zażywał środków odurzających. „Chcemy ustalić czy 19-latek był pod wpływem jakiś środków odurzających. Mężczyzna nie został jeszcze przesłuchany w charakterze podejrzanego. Mamy na to czas do godzin południowych w poniedziałek. Podczas przesłuchania zostanie mu ogłoszony zarzut z artykułu 148 Kodeksu karnego, czyli zarzut zabójstwa”, mówiła pani Aleksandra Marańda.

W chwili tragedii w mieszkaniu, w którym doszło do zabójstwa, miały przebywać matka i babcia braci, ale to nie one zawiadomiły policję. Jak informowała w środę prokurator, osobą zgłaszającą awanturę domową był jeden z mieszkańców bloku.  

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BEATA TADLA: „Obiecaliśmy sobie z Rafałem, że nie będziemy opowiadać o naszym związku w mediach. Rafał nie jest osobą publiczną”. Dlaczego SZYMON MAJEWSKI mówi o sobie: „dożywotni maminsynek”? Aneta Hickinbotham produkowała głośną „Ostatnią rodzinę”, nominowane do Oscara „Boże Ciało” i pracowała przy filmie „Troja”. Dlaczego została producentką, a nie… lekarzem? A także oscarowe zaskoczenia i karnawałowe szaleństwo w Rio.