niepodległość
Fot. East News
O TYM JEST GŁOŚNO!

12 listopada 2018 będzie dniem wolnym od pracy!

Jak spędzić obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości?

Aleksandra Charzewska 24 października 2018 11:30
niepodległość
Fot. East News

Obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości będą trwały wyjątkowo... długo! W środę w nocy Sejm przyjął projekt ustawy Pawła Zalewskiego o ustanowieniu poniedziałku, 12 listopada 2018 dniem wolnym od pracy. W związku z tą decyzją władz czeka nas kolejny w tym roku długi weekend! Jak go spędzić?

Obchody setnej rocznicy odzyskania przed Polskę niepodległości w Warszawie

W stolicy 10 listopada odbędzie się ,,Koncert dla Niepodległej" na PGE Narodowym podczas którego będzie można usłyszeć piosenki m.in. z okresu dwudziestolecia międzywojennego, II wojny światowej, a także pieśni legionowe.

Tego samego dnia będzie można wziąć udział również w historycznym pikniku, który ostanie zorganizowany na planu Zamkowym, gdzie będzie można poznać m.in. technikę robienia kotylionów i oglądać przygotowane przez różne grupy rekonstrukcyjne pokazy.

11 listopada poza oficjalnymi, uroczystymi obchodami odbędzie się również ,,Bieg Niepodległości 11 Listopada". Co roku bierze w nim udział ponad 18 tysięcy uczestników, którzy pokonują trasę 10 kilometrów. W trakcie biegu powstanie również najdłuższa flaga Polski – zawodnicy będą biegi w dwóch kolumnach. Jedni w białych, drudzy w czerwonych koszulkach.

Obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości są również świetnym pretekstem do rozmowy na temat warszawskiej architektury. Wykłady ,,Architektura Niepodległej" odbędą się 24.10, 21.11 oraz 12.12 w Łazienkach Królewskich.   

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…