niepodległość
Fot. East News
O TYM JEST GŁOŚNO!

12 listopada 2018 będzie dniem wolnym od pracy!

Jak spędzić obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości?

Aleksandra Charzewska 24 października 2018 11:30
niepodległość
Fot. East News

Obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości będą trwały wyjątkowo... długo! W środę w nocy Sejm przyjął projekt ustawy Pawła Zalewskiego o ustanowieniu poniedziałku, 12 listopada 2018 dniem wolnym od pracy. W związku z tą decyzją władz czeka nas kolejny w tym roku długi weekend! Jak go spędzić?

Obchody setnej rocznicy odzyskania przed Polskę niepodległości w Warszawie

W stolicy 10 listopada odbędzie się ,,Koncert dla Niepodległej" na PGE Narodowym podczas którego będzie można usłyszeć piosenki m.in. z okresu dwudziestolecia międzywojennego, II wojny światowej, a także pieśni legionowe.

Tego samego dnia będzie można wziąć udział również w historycznym pikniku, który ostanie zorganizowany na planu Zamkowym, gdzie będzie można poznać m.in. technikę robienia kotylionów i oglądać przygotowane przez różne grupy rekonstrukcyjne pokazy.

11 listopada poza oficjalnymi, uroczystymi obchodami odbędzie się również ,,Bieg Niepodległości 11 Listopada". Co roku bierze w nim udział ponad 18 tysięcy uczestników, którzy pokonują trasę 10 kilometrów. W trakcie biegu powstanie również najdłuższa flaga Polski – zawodnicy będą biegi w dwóch kolumnach. Jedni w białych, drudzy w czerwonych koszulkach.

Obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości są również świetnym pretekstem do rozmowy na temat warszawskiej architektury. Wykłady ,,Architektura Niepodległej" odbędą się 24.10, 21.11 oraz 12.12 w Łazienkach Królewskich.   

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.