103-latka pokonała koronawirusa, pani Teresa
Fot. Facebook @Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu
O TYM SIĘ MÓWI

103-letnia pacjentka z Kędzieryna-Koźla pokonała koronawirusa!

Pani Teresie doskwierała w szpitalu samotność...

Rafał Kowalski 18 maja 2020 18:00
103-latka pokonała koronawirusa, pani Teresa
Fot. Facebook @Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu

Pandemia koronawirusa dotknęła już prawie 19 tysięcy Polaków, które zakaziły się COVID-19. Z dobrych informacji należy jednak powiedzieć, że aż ponad jedną trzecią z nich uznaje się za wyleczone. Wśród takich pacjentów był między innymi pan Stanisław Bigos leczony w Warszawie, który jako 100-latek długo pozostał najstarszym ozdrowiałym w naszym kraju. Aż do teraz.

103-latka pokonała koronawirusa w województwie opolskim

Jak czytamy na profilu Facebookowym Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu, wczoraj do grona  Polaków, które pokonały COVID-19 dołączyła 103-letnia pani Teresa Wójcik. „Nasza 103-letnia pacjentka pokonała koronawirusa! Właśnie otrzymaliśmy wynik drugiego testu – wynik negatywny. To znaczy, że w organizmie pani Teresy Wójcik nie ma już wirusa, może zostać wypisana do domu i jest najstarszym ozdrowieńcem w Polsce. Pani Tereso – życzymy dużo zdrowia i nadal takiego samego dobrego humoru”, napisano w sieci i pokazano zdjęcie szczęśliwej pacjentki.

Co ciekawe, to nie przebieg choroby, który określono u pani Teresy jako łagodny, sprawiał 103-latce najwięcej problemów. Smutek i nudę wywoływała sama izolacja.„Pacjentka przeżywała dość znacznie samą izolację, dlatego że cała ta choroba związana jest z pobytem w czterech, w sumie niewielkich, ścianach sali. Osoba w tak słusznym wieku nie korzysta już ze zdobyczy techniki typu komórka, komputer, telewizja, radio, więc dla niej najtrudniejsze jest ograniczenie związane z tak dużą izolacją”, mówił Radiu Opole Jacek Mazur, zastępca dyrektora szpitala ds. medycznych.

Pani Teresa wróciła już do Domu Spokojnej Starości w Kościelisku, z którego zabrano ją do kliniki około trzy tygodnie temu. Bliscy 103-latki nie mogą doczekać się spotkania z nią.

Życzymy dużo zdrowia i mamy nadzieję, że 104. urodziny pani Teresy, które przypadają we wrześniu, będzie mogła ona świętować hucznie w gronie całej rodziny. 

Nasza 103-letnia pacjentka pokonała koronawirusa! Właśnie otrzymaliśmy wynik drugiego testu – wynik negatywny. To...

Opublikowany przez Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu Niedziela, 17 maja 2020

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BOJARSKA-FERENC, CHODAKOWSKA, LEWANDOWSKA, RUBIK, JĘDRZEJCZYK, SKURA… – ich wspaniałe figury, zdrowie, niesamowita energia, kreatywność to efekt wyrzeczeń, restrykcyjnych diet, a może dobrych genów? Nowa gwiazda modelingu KAROLINA PISAREK zdradza, czemu zawdzięcza sukces. Kierowca rajdowy LESZEK KUZAJ – ryzyko to jego specjalność! A także intrygująca historia JOGI oraz skąd się wzięło SPA.