dziecko, zabójstwo dziecka, 10-latka z Mrowin
Fot. stock.adobe.com
O TYM JEST GŁOŚNO

Gdynia: Porwano 10-letniego Ibrahima. Chłopca uprowadził ojciec pochodzenia marokańskiego

Policja ostrzega, że mężczyzna może być niebezpieczny

Rafał Kowalski 17 lutego 2020 11:25
dziecko, zabójstwo dziecka, 10-latka z Mrowin
Fot. stock.adobe.com

Niepokojące wiadomości dotarły do nas z Pomorza. Wczoraj wieczorem przy ulicy Ledóchowskiego uprowadzono z jednego z mieszkań chłopca. Sprawcą porwania jest ojciec Ibrahima – 10-latka, który mieszka na co dzień z mamą w Gdyni. Polska policja po raz czwarty w historii ogłosiła Child Alert – alarm, który ma zwiększyć szansę na jak najszybsze odnalezienie dziecka.

Szczegóły porwania Ibrahima z Gdyni

Do zdarzanie doszło wczoraj około godziny 21:00. Mężczyzna marokańskiego pochodzenia wtargnął do jednego z mieszkań, w którym miał uderzyć kobietę (matkę swojego dziecka), a następnie wciągnąć chłopca do auta i odjechać. Srebrnym samochodem typu kombi o rejestracji zaczynającej się na WN kierowała osoba trzecia. „Sprawcą porwania jest biologiczny ojciec dziecka” - potwierdził mediom insp. Mariusz Ciarka. Marokańczyk jest całkowicie pozbawiony praw rodzicielskich do syna i może być niebezpieczny. Wizerunek chłopca i jego biologicznego ojca prezentujemy poniżej.

Policja podała także szczegółu ubioru, które mogą pomóc w rozpoznaniu dziecka. Nastolatek był w pomarańczowej kurtce, białej bluzie z Kaczorem Donaldem, spodniach jeansowych ze ściągaczami i butach w kolorze czarnym z elementami odblaskowymi. Ibrahim ma około 150 centymetrów wzrostu.

Mama chłopca dodała w rozmowie z dziennikarzami, że kontaktowała się z Ibrahimem chwilę po tym, jak odjechał z ojcem samochodem. Pani Karolina zrelacjonowała, że chłopiec był nadzwyczaj spokojny - podejrzewa, że biologiczny ojciec podał mu leki uspokajające. Uważa też, że dziecka nie ma już w Polsce. Obstawia, że zostanie wywiezione do Belgii, w której się urodził. Kobieta zapamiętała też jeden szczegół dotyczący kierowcy - miał długie blond włosy. Nieznana jest jego płeć.

Wszyscy, którzy mają informacje na temat chłopca, jego ojca i ich lokalizacji powinni zadzwonić pod numer 995. Gwarantowana jest pełna anonimowość. 

Ibrahim z Gdyni
Fot. materiały policji

Ojciec Ibrahima
Fot. materiały policji

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.