Michael Jackson
Fot. Getty Images
O TYM JEST GŁOŚNO

Michael Jackson został zamordowany? Nowa teoria w sprawie śmierci piosenkarza może doprowadzić do czwartej ekshumacji

Weronika Bruździak-Gębura 14 lutego 2017 15:15
Michael Jackson
Fot. Getty Images

Michael Jackson po ośmiu latach od śmierci ma zostać ponownie ekshumowany, donosi amerykański portal Radar Online. Jeśli tak się stanie, będzie to czwarta autopsja artysty. Na razie są to spekulacje tabloidów - nie wydano oficjalnej decyzji o ekshumacji.

 

Niejasności w sprawie śmierci Michaela Jacksona

Skąd pojawiające się od lat podejrzenia, że Michael Jackson mógł zostać zamordowany? Na ciele artysty widniały liczne blizny, w jego domu znaleziono pudełko po tabletkach, a w noc śmierci z jego rezydencji wyszedł tajemniczy mężczyzna. Zdaniem śledczych zaangażowanych w sprawę, może to świadczyć o tuszowaniu morderstwa.

 

W rozmowie z Radar Online były policjant i konsultant prawny John A. Carman przyznał, że najprawdopodobniej nie znamy prawdziwej przyczyny śmierci artysty.

 

„Nie wykluczam, że wszystko, co wiemy o śmierci Michaela Jacksona, jest nieprawdziwe i że jego prawdziwy zabójca nie został ukarany. Są nowe pytania i kolejna autopsja dałaby na nie odpowiedź”, powiedział Carman i przypomniał, że ciało piosenkarza zostało zabalsamowane, więc jest zachowane w takim stanie, który umożliwia kolejną ekshumację.

 

Paris Jackson dla „Rolling Stone”: „Ojciec został zamordowany”

W wywiadzie dla lutowego wydania magazynu „Rolling Stone” córka muzyka, 18-letnia Paris Jackson, jako pierwsza publicznie stwierdziła, że jej ojciec został zamordowany.

 

„Mój ojciec został w jakiś sposób zamordowany, to pewne. Wszystko na to wskazuje. To brzmi nieprawdopodobnie, jak teoria spiskowa, ale prawdziwi fani i wszyscy z rodziny o tym wiedzą. To było przygotowane. To była ściema”, powiedziała Paris Jackson. „Opowiadał o osobach, które chcą go dopaść. Twierdził, że pewnego dnia go zabiją”, stwierdziła córka artysty.

 

Paris Jackson na okładce Rolling Stone
Fot. materiały prasowe

Na zdjęciu: Okładka magazynu „Rolling Stone” z Paris Jackson, luty 2017

Michael Jackson  - Król popu

Michael Jackson do dzisiaj jest nazywany królem popu. Jest autor hitów takich jak „Thriller”, „Beat It”, „Billie Jean”. Piosenkarz marł 25 czerwca 2009 roku w wyniku zatrucia propofolem. Jego prywatny lekarz, Conrad Murray, został skazany za nieumyślne spowodowanie śmierci. Murray spędził dwa lata w więzieniu. Mimo to, nigdy nie przyznał się do winy.

 

Polecamy też: O gwałcie, molestowaniu i o tym, że ktoś zabił jej ojca. Poruszający wywiad córki Michaela Jacksona

 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.