NASZE WSPOMNIENIA

Poruszające słowa Edwarda Miszczaka o zmarłych kolegach: Marcinie Pawłowskim i Grzegorzu Miecugowie EKSKLUZYWNE VIDEO

Sylwia Olech 2 listopada 2017 07:00

Dwudziestolecie TVN to okazja do świętowania sukcesów, ale także do wspomnień… Zobacz nasz film, w którym Edward Miszczak, dyrektor programowy stacji,  w poruszających słowach wspomina swoich pracowników: Marcina Pawłowskiego i Grzegorza Miecugowa.

Kim był Marcin Pawłowski?

Marcin Pawłowski zaczął pracować w TVN w 1997 roku. Był reporterem i prowadzącym „Faktów”. Prowadził również „Magazyn 24 godziny” w TVN24.  Relacjonował m.in. pielgrzymkę do Polski papieża Jana Pawła II oraz atak terrorystyczny na WTC 11 września 2001.


W 2002 roku zdiagnozowano u niego nowotwór. Ostatni raz na wizji pojawił się 10 września 2004.


Zmarł 20 listopada 2004 w Warszawie. Miał 33 lata.


 „Marcin odchodził na antenie. Wierzyliśmy, że wygra. Nie udało się. To był wstrząs dla nas wszystkich. Odszedł w pięknym stylu”, wspomina Edward Miszczak.

Wspomnienie o Grzegorzu Miecugowie

Grzegorz Miecugow od 1997 roku razem z Tomaszem Lisem współtworzył „Fakty” w TVN, których był także prezenterem. Odszedł z redakcji z powodu konfliktu z Lisem. Wrócił do stacji w 2001 roku. Prowadził pierwszą polską edycję „Big Brothera”, a także współtworzył TVN24. Był szefem wydawców tego kanału.

Od stycznia 2005 roku współprowadził „Szkło kontaktowe” i to za ten program widzowie pokochali go najbardziej.

W 2011 zdiagnozowano u niego raka płuc.


Zmarł 26 sierpnia 2017 roku. „Piękna postać. Będziemy pamiętali jego ciepły głos i rewelacyjny uśmiech”, mówi dyrektor Miszczak.

Czytaj także: Bez niego nie istniałoby „Szkło kontaktowe”. Co Grzegorz Miecugow mówił VIVIE! o polityce i wolności?

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?