NASZE WSPOMNIENIA

Poruszające słowa Edwarda Miszczaka o zmarłych kolegach: Marcinie Pawłowskim i Grzegorzu Miecugowie EKSKLUZYWNE VIDEO

Sylwia Olech 2 listopada 2017 07:00

Dwudziestolecie TVN to okazja do świętowania sukcesów, ale także do wspomnień… Zobacz nasz film, w którym Edward Miszczak, dyrektor programowy stacji,  w poruszających słowach wspomina swoich pracowników: Marcina Pawłowskiego i Grzegorza Miecugowa.

Kim był Marcin Pawłowski?

Marcin Pawłowski zaczął pracować w TVN w 1997 roku. Był reporterem i prowadzącym „Faktów”. Prowadził również „Magazyn 24 godziny” w TVN24.  Relacjonował m.in. pielgrzymkę do Polski papieża Jana Pawła II oraz atak terrorystyczny na WTC 11 września 2001.


W 2002 roku zdiagnozowano u niego nowotwór. Ostatni raz na wizji pojawił się 10 września 2004.


Zmarł 20 listopada 2004 w Warszawie. Miał 33 lata.


 „Marcin odchodził na antenie. Wierzyliśmy, że wygra. Nie udało się. To był wstrząs dla nas wszystkich. Odszedł w pięknym stylu”, wspomina Edward Miszczak.

Wspomnienie o Grzegorzu Miecugowie

Grzegorz Miecugow od 1997 roku razem z Tomaszem Lisem współtworzył „Fakty” w TVN, których był także prezenterem. Odszedł z redakcji z powodu konfliktu z Lisem. Wrócił do stacji w 2001 roku. Prowadził pierwszą polską edycję „Big Brothera”, a także współtworzył TVN24. Był szefem wydawców tego kanału.

Od stycznia 2005 roku współprowadził „Szkło kontaktowe” i to za ten program widzowie pokochali go najbardziej.

W 2011 zdiagnozowano u niego raka płuc.


Zmarł 26 sierpnia 2017 roku. „Piękna postać. Będziemy pamiętali jego ciepły głos i rewelacyjny uśmiech”, mówi dyrektor Miszczak.

Czytaj także: Bez niego nie istniałoby „Szkło kontaktowe”. Co Grzegorz Miecugow mówił VIVIE! o polityce i wolności?

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.