NASZE WSPOMNIENIA

Poruszające słowa Edwarda Miszczaka o zmarłych kolegach: Marcinie Pawłowskim i Grzegorzu Miecugowie EKSKLUZYWNE VIDEO

Sylwia Olech 2 listopada 2017 07:00

Dwudziestolecie TVN to okazja do świętowania sukcesów, ale także do wspomnień… Zobacz nasz film, w którym Edward Miszczak, dyrektor programowy stacji,  w poruszających słowach wspomina swoich pracowników: Marcina Pawłowskiego i Grzegorza Miecugowa.

Kim był Marcin Pawłowski?

Marcin Pawłowski zaczął pracować w TVN w 1997 roku. Był reporterem i prowadzącym „Faktów”. Prowadził również „Magazyn 24 godziny” w TVN24.  Relacjonował m.in. pielgrzymkę do Polski papieża Jana Pawła II oraz atak terrorystyczny na WTC 11 września 2001.


W 2002 roku zdiagnozowano u niego nowotwór. Ostatni raz na wizji pojawił się 10 września 2004.


Zmarł 20 listopada 2004 w Warszawie. Miał 33 lata.


 „Marcin odchodził na antenie. Wierzyliśmy, że wygra. Nie udało się. To był wstrząs dla nas wszystkich. Odszedł w pięknym stylu”, wspomina Edward Miszczak.

Wspomnienie o Grzegorzu Miecugowie

Grzegorz Miecugow od 1997 roku razem z Tomaszem Lisem współtworzył „Fakty” w TVN, których był także prezenterem. Odszedł z redakcji z powodu konfliktu z Lisem. Wrócił do stacji w 2001 roku. Prowadził pierwszą polską edycję „Big Brothera”, a także współtworzył TVN24. Był szefem wydawców tego kanału.

Od stycznia 2005 roku współprowadził „Szkło kontaktowe” i to za ten program widzowie pokochali go najbardziej.

W 2011 zdiagnozowano u niego raka płuc.


Zmarł 26 sierpnia 2017 roku. „Piękna postać. Będziemy pamiętali jego ciepły głos i rewelacyjny uśmiech”, mówi dyrektor Miszczak.

Czytaj także: Bez niego nie istniałoby „Szkło kontaktowe”. Co Grzegorz Miecugow mówił VIVIE! o polityce i wolności?

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BEATA TADLA: „Obiecaliśmy sobie z Rafałem, że nie będziemy opowiadać o naszym związku w mediach. Rafał nie jest osobą publiczną”. Dlaczego SZYMON MAJEWSKI mówi o sobie: „dożywotni maminsynek”? Aneta Hickinbotham produkowała głośną „Ostatnią rodzinę”, nominowane do Oscara „Boże Ciało” i pracowała przy filmie „Troja”. Dlaczego została producentką, a nie… lekarzem? A także oscarowe zaskoczenia i karnawałowe szaleństwo w Rio.