Tomasz Sekielski
Fot. Artur Szczepanski/REPORTER
O TYM JEST GŁOŚNO

Film Tomasza Sekielskiego o pedofilii w Kościele wywoła większe emocje niż Kler?

Zobacz pierwszy zwiastun „Tylko nie mów nikomu”

Weronika Kostyra 12 marca 2019 13:22
Tomasz Sekielski
Fot. Artur Szczepanski/REPORTER

Tomasz Sekielski dzięki wsparciu internautów stworzył film dokumentalny o pedofilii w polskim kościele. Prace trwają od wielu miesięcy i udały się jedynie dzięki dobrowolnym datkom. Udało się zebrać ponad 450 tysięcy złotych. „Blisko 2,5 tys. osób współfinansowało tę bardzo trudną produkcję. To przełom w niezależnym polskim dziennikarstwie”, napisał Tomasz Sekielski na Facebooku. W sieci właśnie ukazał się pierwszy zwiastun Tylko nie mów nikomu.

O czym jest film Tylko nie mów nikomu?

Po tym jak w zeszłym roku film Kler wywołał burzę wśród opinii publicznej, przyszła pora na dokument Sekielskiego. Dziennikarz ma nadzieję, że jego film spowoduje jeszcze większą dyskusję. Dla niego nie ma tabu i w dokumencie padają nazwiska znanych księży. „Spodziewam się, że to, co ma się wydarzyć, wydarzy się dopiero po filmie. Przeciwnicy produkcji rzucą się na nas dopiero wtedy”, powiedział dziennikarz w rozmowie z Onet Rano.

Tomaszowi Sekielskiemu udało się dotrzeć do ofiar molestowania seksualnego w Kościele. W jego filmie dokumentalnym znajdują się wywiady z osobami skrzywdzonymi przez księży. Traumatyczne przeżycia wpłynęły na całe ich późniejsze życie. „Widziałem płaczących dorosłych ludzi, których życie było zburzone”, wyznał.

Film Tylko nie mów nikomu będzie dostępny w serwisie YouTube za darmo od 11 maja. Dzięki temu ma dotrzeć do szerokiego grona odbiorców bez żadnych ograniczeń. 

Tomasz Sekielski ostro o pedofilii w kościele i walce z nią
Fot. East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.