ZE ŚWIATA FILMU

Ciemno, prawie noc: ekranizacja powieści Joanny Bator wkrótce w kinach...

Zobacz zwiastun!

Weronika Kostyra 14 listopada 2018 17:15

W internecie pojawił się mrożący krew z żyłach zwiastun filmu Borysa Lankosza. Ciemno, prawie noc, to ekranizacja powieści Joanny Bator, która w 2013 roku została nagrodzona nagrodą literacką Nike. Dziennikarka Alicja Tabor (w tej roli Magdalena Cielecka) wraca do rodzinnego Wałbrzycha po tym, jak w tajemniczych okolicznościach znika kilkoro dzieci. Policja jest bezradna. Bohaterka chce napisać reportaż na temat zaginięć, jednak poszukiwania doprowadzają ją zdarzeń sprzed lat – własnego dzieciństwa, mrocznej historii swojej rodziny i wojennej przeszłości.

W filmie zobaczymy plejadę polskich gwiazd: Marcina Dorocińskiego, Aleksandrę Konieczną, Dawida Ogrodnika, Elizę Rycembel, Romę Gąsiorowską, Jerzego Trelę, Dorotę Kolak, Piotra Fronczewskiego, Piotr Żurawskiego, a także Anję Rubik, która debiutuje na dużym ekranie.

Premiera filmu jest planowana na 22 marca 2019 roku. 

Film Ciemno, prawie noc
Fot. Materiały prasowe Kino Świat

Film Ciemno, prawie noc
Fot. Materiały prasowe Kino Świat

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.