ZE ŚWIATA FILMU

Już teraz mówi się, że Boy Erased będzie mocnym kandydatem do Oscara!

Zobacz zwiastun filmu

Weronika Kostyra 31 lipca 2018 13:15

Jeszcze na długo przed premierą mówi się, że Boy Erased będzie mocnym kandydatem do Oscarów. Ekranizacja autobiograficznej książki Garrarda Conleya opowiada historię młodego chłopaka, który zostaje zmuszony przez konserwatywne otoczenie do terapii, która ma wyleczyć go z homoseksualizmu. 19-latek wychowuje się w małej miejscowości i jest synem pastora. Z rodzicami łączy go dobra i bliska więź do czasu, aż postanawia wyznać im prawdę na swój temat. Film podejmuje w emocjonalny sposób trudny temat tożsamości seksualnej oraz społecznej akceptacji homoseksualizmu.

W główną rolę wcieli się znany z Lady Bird i Mancheter by the Sea Lucas Hedges, ale w filmie zobaczymy także Nicole Kidman, Russella Crowe, Xaviera Dolana, Troye Sivan czy Flea z zespołu Red Hot Chili Peppers.

Film wejdzie na ekrany 2 listopada. 

film Boy Erased, Nicole Kidman
Fot. Materiały prasowe

plakat filmu Boy Erased
Fot. Materiały prasowe

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.