ZESPÓŁ MANESKIN NAGRODA
Fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER
O TYM SIĘ MÓWI

Zespół Maneskin pozbył się statuetki z festiwalu. Wszystko przez prowadzacych

Gabriela Czernecka 28 czerwca 2021 08:48
ZESPÓŁ MANESKIN NAGRODA
Fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Zespół Maneskin wystąpił na Polsat SuperHit Festiwal w Sopocie i wywołał niemałą sensację. Zwycięzcy Eurowizji 2021 pełnym emocji apelem wsparli społeczność LGBT+. Podczas festiwalu zespół odebrał nagrodę od telewizji. Maneskin długo się nią jednak nie nacieszył, bowiem dzień później… oddał ją przypadkowym osobom. Wszystko przez prowadzących.

Zespół Maneskin pozbył się nagrody z festiwalu w Sopocie

Zespół Maneskin był gwiazdą specjalną koncertu podczas Polsat SuperHit Festiwal 2021. Włosi podbili niedawno serca widzów Eurowizji 2021, zwyciężając konkurs. Szybko zyskali światową sławę, a telewizja Polsat postanowiła wykorzystać popularność zespołu w Polsce i zaprosiła go na festiwal w Sopocie. Z pewnością był to występ godny zapamiętania. Maneskin wystosował emocjonalny apel w kierunku homofobów, okazując wsparcie środowisku LGBT+.

Zobacz: Widzowie rozczarowani po występie Maneskin w Sopocie. „Wyszło żenująco”

Po występie zespół odebrał z rąk prowadzących - Karoliny Gilon i Macieja Dowbora - złote płyty za sprzedaż najnowszego albumu i eurowizyjnego singla, a także pamiątkową nagrodę od telewizji Polsat. Tę wręczył im Michał Szpak, który również wystąpił podczas festiwalu. Niestety wręczając nagrodę zespołowi prowadzący nie wyjaśnili za co tak naprawdę Maneskin dostaje statuetkę. Zespół stał nieco zdezorientowany na scenie kompletnie nie wiedząc, co się dzieje. 

ZESPÓŁ MANESKIN NAGRODA
Fot. Piotr Matusewicz/East News

Zespół Maneskin pozbył się nagrody z Sopotu

Nic dziwnego, że Maneskin zamiast cieszyć się nagrodą, postanowił… pozbyć się kryształowej statuetki. Do sieci trafiło nagranie, na którym widać, jak basistka grupy Måneskin próbuje wręczyć nagrodę fanom: „Śmiało bierz, to prezent!”, zwróciła się Victoria De Angelis do jednej z napotkanych na ulicy fanek.

Zobacz także: Damiano David z Maneskin całuje kolegę z zespołu i apeluje: „Miłość nigdy nie jest czymś złym!”

Skąd taka decyzja? Jedni twierdzą, że zespół kompletnie nie miał pojęcia, czym jest wręczony na scenie prezent i co tak naprawdę oznacza, ponieważ żaden z prowadzących nie zdecydował się wytłumaczyć tego bandowi. Druga teoria mówi, że w ten sposób chcieli podziękować fanom za ich wsparcie. Jeszcze inny internauta pisze, że zespół nie mógł zabrać nagrody do samolotu, więc w ten sposób chcieli wykonać gest w stronę fanów.  

ZESPÓŁ MANESKIN SOPOT
Fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.