film „Wywiad z Bogiem”
Fot. Materiały prasowe
ZE ŚWIATA FILMU

Wywiad z Bogiem. Kameralny dramat, który skłania do myślenia o wierze…

W kinach od 19 kwietnia

Łukasz Kaliński 16 kwietnia 2019 17:33
film „Wywiad z Bogiem”
Fot. Materiały prasowe

Jak co roku w okolicach świąt wielkanocnych, lista propozycji premier kinowych nie wygląda zbyt imponująco. Jednym z niewielu filmów, które będzie można obejrzeć premierowo w kinach jest kameralny dramat Perry’ego Langa Wywiad z Bogiem. Premiera w Wielki Piątek 19 kwietnia.

Wywiad z Bogiem – 0pis fabuły

Po powrocie do domu z wojny w Afganistanie, dziennikarz Paul Asher stara się poradzić sobie z następstwami swoich doświadczeń, nieudanego małżeństwa i jego umierającej wiary. Nie wiedząc, do kogo się zwrócić, zanurza się głęboko w coś, co może okazać się historią jego życia - wywiadzie z tajemniczym mężczyzną, który twierdzi, że jest Bogiem. O co ciekawski reporter prosi Boga. (opis dystrybutora)

O filmie Wywiad z Bogiem

Wywiad z Bogiem został wyprodukowany przez firmę Giving Films, której misją jest finansowanie filmów, które bawią i pobudzają rozmowy o życiu, wierze i relacjach międzyludzkich. W rolach głównych wystąpili w nim nominowany do Oscara David Strathairn (Czas mroku, Good Night and Good Luck) oraz Brenton Thwaites (Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara). Scenariusz autorstwa Kena Aguado kładzie nacisk na pytania, a nie odpowiedzi. Zawiera też nieoczekiwane zwroty akcji. Wywiad z Bogiem daje widzom spojrzenie na autentyczne zmagania, z jakimi spotykają się ludzie podczas swojej podróży odkrywania wiary.

„Wielu z nas ma pytania dotyczące życia i wiary, chociaż boimy się do tego przyznać. Jesteśmy bardzo ciekawi, jakie rozważania ten film wznieci?”, zastanawia się jeden z producentów filmu Harrison Powell. „Wielu chrześcijan, w tym ja, jest bardzo zapracowanych i zapomina, że dwa składniki są potrzebne do rozmowy, czyli mówienie i słuchanie. Przy wszystkich rozrywkach wokół nas, które są na wyciągnięcie ręki, często zapominamy o słuchaniu. Widzimy jak to wpłynęło na życie Paula i jest to dobre przypomnienie dla każdego z nas”, dodaje.

Zwiastun filmu Wywiad z Bogiem:

Wywiad z Bogiem Perry’ego Langa w kinach od 19 kwietnia. 

Plakat filmu Wywiad z Bogiem

plakat filmu Wywiad z Bogiem
Fot. Kondrat-Media/materiały prasowe

TAGI #film #kino

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?