Wikingowie
Fot. Netflix
O tym się mówi!

Wikingowie: co wiemy o drugim sezonie z Marcinem Dorocińskim?

Kogo zagra polski aktor w Valhalli?

Aleksandra Frankowska 18 stycznia 2023 11:27
Wikingowie
Fot. Netflix

W najnowszym, drugim sezonie Wikingów: Walhalla pojawił się znakomity polski aktor, Marcin Dorociński. To już kolejny międzynarodowy sukces aktora. Dorociński wcielił się w wyjątkową postać. Czy jego rola w serialu będzie znacząca?

ZOBACZ TEŻ: Marcin Dorociński zagra u boku największych światowych gwiazd w „Mission: Impossible"!

Marcin Dorociński w nowym sezonie Wikingów

W drugim sezonie Wikingów: Walhalla pojawił się Marcin Dorociński. Polak dołączył do stałej obsady aktorów, którzy grali w serialu od pierwszego sezonu. Dorociński wciela się w postać Jarosława Mądrego, który urodził się pod koniec X wieku. Jego żona była córką króla Szwecji, Olafa III. Na jego cześć powstał gród Jarosława. To właśnie tam znajduje się Złota Brama.

Kontrowersyjna postać w serialu Netflix

Jarosław Mądry to postać niezwykle kontrowersyjna, głównie z uwagi na promocję Netflixa. Platforma w pewnej kampanii nazwała go władcą północnej Rosji, co spotkało się z negatywnym odbiorem osób pochodzących z Ukrainy, ale też polityków tego kraju. Netflix przeprosił za sformułowanie, jednak zapewnił, że serial opiera się na prawdziwych wydarzeniach. Szybko jednak usunięto post z tym oświadczeniem.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Marcin Dorociński jest szczęśliwym mężem i ojcem dwójki dzieci. Co jeszcze wiemy o jego życiu prywatnym?

O czym jest drugi sezon Wikingów: Walhalla?

Drugi sezon serialu swoją premierę miał 12 stycznia 2023 roku. Wydarzenia, które opisuje to moment, kiedy napięcie pomiędzy wikingami i angielską rodziną królewską jest niemal w zenicie. Dochodzi również do wielu nieporozumień między samymi wikingami. Wewnętrzne spory powodują chaos. Dalej walczą jednak o chwałę, wyruszając dalej, na kolejną wojnę.  W nowym sezonie widzimy Marcina Dorocińskiego, którego rola wyróżnia się na tle innych. Nie zdradzamy jednak szczegółów. Koniecznie zobaczcie sami. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA SZOSTAK i MARYLA SZOSTAK: córka i matka. Są ze sobą bardzo blisko, ale dają sobie dużo wolności. Nam opowiadają o swojej wyjątkowej więzi. KAROLINA GRUSZKA o swojej chorobie, obywatelstwie córki oraz komu pomaga i dlaczego. JAN PESZEK: diabeł i anioł we mnie. Przewrotna spowiedź dojrzałego człowieka i artysty. NOWA GENERACJA IDOLI: młode pokolenie muzyków, które zawładnęło show-biznesem i zbiorową wyobraźnią.