Wystawa zdjęć Davida LaChapelle’a w Starym Browarze w Poznaniu
Fot. Davida LaChapelle/Materiały prasowe
ZE ŚWIATA KULTURY

Ulubieniec gwiazd, David LaChapelle, już 10 listopada w Poznaniu

Spotkaj się z nim w Starym Browarze!

Redakcja VIVA! 9 listopada 2018 13:25
Wystawa zdjęć Davida LaChapelle’a w Starym Browarze w Poznaniu
Fot. Davida LaChapelle/Materiały prasowe

Przed jego obiektywem stają zarówno siostry Kardashian, jak i uznane gwiazdy sceny muzycznej czy ekranu. Ulubiony fotograf aktorów, piosenkarzy i ikon mody w sobotę 10 listopada pojawi się osobiście w Poznaniu. W dobrze znanej przestrzeni Starego Browaru, na Szachownicy, poprowadzi wykład związany zarówno z trwającą wystawą  LaChapelle. Songs To The World, jak i tajnikami własnego doświadczenia.

David LaChapelle 10 listopada w Poznaniu

10 listopada o godzinie 18 rozpocznie się blisko dwugodzinne spotkanie z artystą, które poprowadzi  Wojciech Piotr Onak  kurator wystawy, od lat związany ze Starym Browarem. David LaChapelle nie osiada na laurach, wciąż realizuje nowe projekty, zarówno artystyczne, jak i komercyjne. Najgorętszą sesją ostatnich tygodni jest ta zrealizowana dla marki kosmetycznej Kim Kardashian, KKW Beauty. Tradycyjnie już pełna mitycznej i biblijnej symboliki, tradycyjnie przewrotna i sensualna, po raz kolejny ukazuje estetyczną siłę twórcy, który w żadnym wypadku nie idzie na kompromis. LaChapelle, choć zajmuje mocne miejsce wśród największych fotografów ostatniego stulecia, zaskakuje i porusza nawet w tak mocno zdigitalizowanych i skomercjalizowanych czasach. Jego sztuka pozostaje ponadczasowa, w początkach jego kariery wydawała się bardzo nowoczesna i odważna. Obecnie doskonale odzwierciedla prędkość zdarzeń na świecie, wciąż budzi emocje i niepokój. 

LaChapelle. Songs To The World potrwa do 10 grudnia 2018 roku. Mieści się w Galerii na Dziedzińcu w Starym Browarze. Wśród prac artysty znajdują się również te nigdy wcześniej nieprezentowane. Całość została skomponowana specjalnie na potrzeby Starego Browaru.

Ta wyjątkowa, dedykowana ekspozycja prac Davida LaChapelle’a, jednego z najsłynniejszych współczesnych fotografików, związana jest z piętnastoleciem Starego Browaru przestrzeni, która od początku swojej działalności gości światowe wydarzenia kulturalne prezentowane w Poznaniu.

10 listopada, godz. 18:00, Szachownica. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Spotkaj się z Davidem LaChapellem w Starym Browarze!   

Fot. Instagram

Fot. Instagram

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANJA RUBIK przed czterdziestką robi podsumowanie. Jakie ma marzenia, co jeszcze pragnie osiągnąć? Czy chce założyć rodzinę? Muzyk BARTEK KRÓLIK zdradza, jak przetrwał trudne momenty i odnalazł szczęście. MANUELA GRETKOWSKA w wyjątkowej rozmowie o AGNIESZCE OSIECKIEJ. Specjalnie na lato: sztuka gotowania blogerki DARII ŁADOCHY, w czym tkwi magia ZAKOPANEGO oraz aktorka KATARZYNA ZAWADZKA w kreacjach od ZIENIA w sesji nad polskim morzem.