Wystawa zdjęć Davida LaChapelle’a w Starym Browarze w Poznaniu
Fot. Davida LaChapelle/Materiały prasowe
ZE ŚWIATA KULTURY

Ulubieniec gwiazd, David LaChapelle, już 10 listopada w Poznaniu

Spotkaj się z nim w Starym Browarze!

Redakcja VIVA! 9 listopada 2018 13:25
Wystawa zdjęć Davida LaChapelle’a w Starym Browarze w Poznaniu
Fot. Davida LaChapelle/Materiały prasowe

Przed jego obiektywem stają zarówno siostry Kardashian, jak i uznane gwiazdy sceny muzycznej czy ekranu. Ulubiony fotograf aktorów, piosenkarzy i ikon mody w sobotę 10 listopada pojawi się osobiście w Poznaniu. W dobrze znanej przestrzeni Starego Browaru, na Szachownicy, poprowadzi wykład związany zarówno z trwającą wystawą  LaChapelle. Songs To The World, jak i tajnikami własnego doświadczenia.

David LaChapelle 10 listopada w Poznaniu

10 listopada o godzinie 18 rozpocznie się blisko dwugodzinne spotkanie z artystą, które poprowadzi  Wojciech Piotr Onak  kurator wystawy, od lat związany ze Starym Browarem. David LaChapelle nie osiada na laurach, wciąż realizuje nowe projekty, zarówno artystyczne, jak i komercyjne. Najgorętszą sesją ostatnich tygodni jest ta zrealizowana dla marki kosmetycznej Kim Kardashian, KKW Beauty. Tradycyjnie już pełna mitycznej i biblijnej symboliki, tradycyjnie przewrotna i sensualna, po raz kolejny ukazuje estetyczną siłę twórcy, który w żadnym wypadku nie idzie na kompromis. LaChapelle, choć zajmuje mocne miejsce wśród największych fotografów ostatniego stulecia, zaskakuje i porusza nawet w tak mocno zdigitalizowanych i skomercjalizowanych czasach. Jego sztuka pozostaje ponadczasowa, w początkach jego kariery wydawała się bardzo nowoczesna i odważna. Obecnie doskonale odzwierciedla prędkość zdarzeń na świecie, wciąż budzi emocje i niepokój. 

LaChapelle. Songs To The World potrwa do 10 grudnia 2018 roku. Mieści się w Galerii na Dziedzińcu w Starym Browarze. Wśród prac artysty znajdują się również te nigdy wcześniej nieprezentowane. Całość została skomponowana specjalnie na potrzeby Starego Browaru.

Ta wyjątkowa, dedykowana ekspozycja prac Davida LaChapelle’a, jednego z najsłynniejszych współczesnych fotografików, związana jest z piętnastoleciem Starego Browaru przestrzeni, która od początku swojej działalności gości światowe wydarzenia kulturalne prezentowane w Poznaniu.

10 listopada, godz. 18:00, Szachownica. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Spotkaj się z Davidem LaChapellem w Starym Browarze!   

Fot. Instagram

Fot. Instagram

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Napisałam tę książkę po to, żeby oczyścić siebie dla dzieci. Żeby nie mieć już bagażu”, mówi w poruszającym wywiadzie wybitna pływaczka, OTYLIA JĘDRZEJCZAK. Były mąż Anji Rubik, SASHA KNEZEVIC, rozpoczął nowe życie – jako tata i jako… artysta. DEMI MOORE odkrywa mroczne strony swojego życia. Ile zostało z buntowniczki w MAŁGORZACIE OSTROWSKIEJ?