Toruk. Pierwszy lot, Cirque du Soleil, spektakl na podstawie filmu Avatar
Fot. Materiały prasowe
ZE ŚWIATA KULTURY

Przedstawienie Cirque du Soleil inspirowane filmem Avatar wkrótce w Polsce! 

„Toruk. Pierwszy lot” to zapierające dech w piersiach multimedialne show

Redakcja VIVA! 5 grudnia 2018 15:44
Toruk. Pierwszy lot, Cirque du Soleil, spektakl na podstawie filmu Avatar
Fot. Materiały prasowe

Legendarny Cirque du Soleil wraca do Polski z multimedialnym przedstawieniem na żywo Toruk. Pierwszy lot, inspirowanym filmem Avatar Jamesa Camerona. Artyści cyrku połączyli zapierający dech w piersiach świat z filmu z nowatorskimi efektami wizualnymi, teatrem kukiełkowym i sztuką teatralną zwieńczoną muzyką filmową. Cirque do Soleil stworzy spektakularny show z dwóch pokrewnych wizji artystycznych w sposób pobudzający wyobraźnię.

Cirque du Soleil w Polsce!

Toruk. Pierwszy lot to mityczna opowieść osadzona tysiące lat przez wydarzeniami przedstawionymi w filmie Avatar i przed pierwszym pojawieniem się człowieka na Pandorze. Kiedy katastrofa naturalna zagraża zniszczeniem świętego Drzewa Dusz, Ralu i Entu, dwaj nieustraszeni członkowie plemienia Omaticaya będący u progu dorosłości, decydują się wziąć sprawy we własne ręce. W chwili gdy dowiedzieli się, że Toruk może im pomóc ocalić Drzewo Dusz, ruszają wraz z nowopoznaną przyjaciółką Tsyal na wyprawę wysoko w Latające Góry, żeby odnaleźć potężnego czerwono-pomarańczowego drapieżnika, który włada niebem na Pandorze. Przepowiednia się wypełnia kiedy spośród klanów wyłania się niewinna dusza, żeby ujeżdżać Toruka po raz pierwszy i uratować plemię Na’vi od strasznego losu.

Cirque du Soleil istnieje od 1984 roku i rozpoczął swoją działalność w Quebecu jako grupa dwudziestu ulicznych artystów. Obecnie zatrudnia jednak prawie 4000 pracowników, w tym 1300 artystów z ponad 50 różnych krajów. Widowiska Cirque du Soleil obejrzało do tej pory ponad 155 milionów widzów na całym świecie.

Przedstawienie Toruk. Pierwszy lot będzie można obejrzeć na krakowskiej Tauron Arenie w dniach 6-10 marca 2019 roku. Bilety są już w sprzedaży! 

Toruk. Pierwszy lot, Cirque du Soleil, spektakl na podstawie filmu Avatar
Fot. Materiały prasowe

Toruk. Pierwszy lot, Cirque du Soleil, spektakl na podstawie filmu Avatar
Fot. Materiały prasowe

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JOANNA PRZETAKIEWICZ I RINKE ROOYENS Mężczyzna z przeszłością, kobieta po przejściach… Dlaczego zdecydowali się na ślub? KASIA STRUSS Życiowa rewolucja supermodelki. JOE BIDEN – rodzinne tragedie, trudne wybory i droga na szczyt 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. VINCENT ŻUŁAWSKI Co zawdzięcza rodzicom – Andrzejowi Żuławskiemu i Sophie Marceau? Polska „junioromania”, czyli wszystko o EUROWIZJI JUNIOR 2020. W cyklu Extra Elitarne szkoły i uczelnie Wielkiej Brytanii (nie)tylko dla wybranych.