Bernard Szyc, Tamara Arciuch
Fot. Krzysztof Jarosz / Forum, FOT. DAMIAN KRAMSKI / Agencja Wyborcza.pl
HISTORIA MIŁOŚCI

Doczekali się syna. Mówiono, że rozstali się przez innego mężczyznę. Kulisy małżeństwa Tamary Arciuch i Bernarda Szyca

Ich związek śledziła cała Polska...

Karol Sowa 24 marca 2023 20:26
Bernard Szyc, Tamara Arciuch
Fot. Krzysztof Jarosz / Forum, FOT. DAMIAN KRAMSKI / Agencja Wyborcza.pl

Tamara Arciuch i Bernard Szyc na ślubnym kobiercu stanęli w 1997 roku. Ich miłość miała przetrwać wszystkie wzloty i upadki... Małżonkowie doczekali się też syna — Krzysztofa Maksymiliana. Ten związek jednak się zakończył. Dlaczego? Jak informowały wówczas media, na drodze do ich szczęścia stanął Bartek Kasprzykowski, z którym do dzisiaj artystka tworzy udany związek. Przypomnijmy, że aktorska para zbliżyła się do siebie na planie słynnego serialu Halo Hans!. Obecnie są rodzicami córki Nadii i syna Michała.

Tamara Arciuch i Bernard Szyc — Historia miłości, związek, dziecko, syn, romans

Bernard Szyc i Tamara Arciuch tworzyli zgrany duet. Nic nie wskazywało, że ich związek może się zakończyć. Gdy w 2007 roku aktorka udzieliła wywiadu, przyznała, że rodzina jest dla niej najważniejsza, a z ukochanym zawsze się dogaduje. Potrafili wówczas pogodzić życie prywatne z zawodowym. „Mąż pracuje w Teatrze Muzycznym w Gdyni, zajmuje się też reżyserią i choreografią. Szalone tempo, wyjazdy, nienormowany czas pracy... Wiele osób nie wyobraża sobie takiego życia, jakie prowadzimy. To, że pracujemy w tej samej branży, na pewno sprawia, że rozumiemy się właściwie bez słów. Mąż zna specyfikę mojej pracy i niczego nie muszę mu tłumaczyć. Możemy się pochwalić niezłym małżeńskim stażem. W tym roku "stuknie" nam 10 lat", mówiła. [cyt. kobieta.pl].

Niestety niedługo potem w ich relacji pojawiła się rysa. Gdy aktorka pracowała na planie serialu Halo Hans! (z 2007 roku), poznała Bartka Kasprzykowskiego, straciła dla niego głowę. Uczucie między nimi było bardzo silne. Nie potrafili nad tym zapanować. Z tego powodu w 2008 roku Tamara postanowiła zakończyć małżeństwo z Bernardem Szycem. Nie zdawała sobie jednak sprawy, ile ją to będzie kosztować...

W 2009 roku media dodawały, że relacja aktorki z mężem mogła zmierzać ku końcowi już wcześniej. Praca na planach Halo Hans!, Niani, Teraz albo nigdy, a później udział w Tańcu z Gwiazdami pochłonęły jej czas wolny. To odbijało się na jej związku. Z czasem podjęła decyzję o przeprowadzce z synem do Warszawy. Razem z nimi zamieszkała mama aktorki, która wychowywała wnuka.

A co w tamtym czasie robił Bernard Szyc? Został w Gdyni, gdzie grał i reżyserował kolejne spektakle. To sprawiło, że małżonkowie oddalili się od siebie. Później pojawił się Bartek Kasprzykowski, któremu Tamara oddała całe swoje serce. On również wiele poświęcił dla tego związku. Jesienią 2008 roku rozwiódł się z żoną. Pomagał też ulubienicy publiczności w opiece nad dzieckiem. W 2009 roku aktorzy doczekali się nawet syna...

CZYTAJ TEŻ: Ona jest jego ukojeniem i lekarstwem na całe zło. Razem przetrwali rodzinną tragedię. Tak kochają się Filip i Maja Łobodzińscy

Tamara Arciuch, Bernard Szyc, 18.09.2004 rok

Tamara Arciuch, Bernard Szyc, 18.09.2004 rok
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

Tamara Arciuch i Bernard Szyc — Rozwód, walka w sądzie

W 2009 roku Tamara Arciuch złożyła dokumenty o rozwód, jednak nie wszystko poszło zgodnie z jej planem. Dlaczego? Media pisały wówczas, że Bernard Szyc oczekiwał od żony, aby publicznie przyznała się do zdrady. Nie było to jednak tajemnicą, ponieważ aktorka międzyczasie zaszła w ciążę z Bartkiem Kasprzykowskim. I to miało pomóc jej mężowi w sądzie. „Sprawa rozwodowa jest w toku. To kiedy się skończy, zależy wyłącznie od mojej żony. Dla mnie ten temat jest zbyt bolesny, to moja osobista porażka [...] To ona wyprowadziła się z domu, porzucając dziecko i męża", mówił Bernard Szyc w rozmowie z „Na Żywo".

Na początku 2011 roku nastąpił przełom w sprawie. Jak informował wówczas Super Express, sąd uznał, że za rozpad małżeństwa odpowiada Tamara Arciuch. „Wyrok orzekający rozwód stał się prawomocny 3 marca 2011 roku", przyznał Daniel Pałasz, asystent rzecznika prasowego Sądu Apelacyjnego w Gdańsku w rozmowie z tabloidem. Dodatkowo artystka otrzymała wyższe alimenty dla syna. „Czuliśmy się, jak ścigana zwierzyna. Czas, który powinien być najpiękniejszy, był dla nas koszmarem. A wcale nie musieliśmy się ukrywać, bo nasze poprzednie związki był już rozwiązane", przyznała po latach w rozmowie z Galą.

Dzisiaj oboje ułożyli sobie życie na nowo. Nie wracają już pamięcią do wspólnej przeszłości... 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Drugie małżeństwo Agaty Młynarskiej odbiło się na jej najbliższych... Kim był Jerzy Porębski?

23.09.2004 ROK. GDYNIA TEATR MUZYCZNY, PRÓBA SPEKTAKL MUZYKA GERSHWIN REŻYSER BERNARD SZYC

Bernard Szyc
Fot. FOT. DAMIAN KRAMSKI / Agencja Wyborcza.pl

Tamara Arciuch, sierpień 2005 rok

Tamara Arciuch
Fot. Warda/AKPA

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

OMENAA MENSAH: Prowadzi trzy fundacje, organizuje aukcje charytatywne, a kilka razy w miesiącu… zapowiada pogodę. W jej słowniku nie ma słowa „niemożliwe”! JAN A.P. KACZMAREK: O czym marzy kompozytor i laureat Oscara? Niezwykła rozmowa! KATARZYNA KOLENDA-ZALESKA i ANNA ZALESKA: Matka i córka. Dziennikarka i prawniczka. Zawsze w kontakcie, lecz jest jedno „ale”. VITO BAMBINO: O muzyce, życiu na emigracji, miłości, ukochanym synku i o tym, jak to jest żyć pomiędzy.