O TYM JEST GŁOŚNO

Izraelski artysta dodał „selfie” robionym przy pomniku zamordowanych Żydów historyczne tło. Efekt jest porażający

JULIA WILCZYŃSKA 19 stycznia 2017 19:15
Yolocaust, viva.pl
Fot. yolocaust.de

Projekt izraelskiego satyryka, „Yolocaust’’, zszokował miliony Internautów! Czy to tylko tania prowokacja, czy zwrócenie uwagi na bardzo istotny problem?

„Yolocaust’’ – kontrowersje

Shahaka Shapiry, chciał swoim projektem zwrócić uwagę na znieczulice, jaka panuje w czasach „selfie”. Artysta wyszukał na portalach społecznościowych zdjęcia osób odwiedzających Pomnik Pomordowanych Żydów Europy w Berlinie. Na zdjęciach widzimy: uśmiechnięte pary pozujące do wspólnych zdjęć, kobietę wyginającą się w pozycji jogi czy mężczyznę żonglującego kolorowymi piłkami. Gdy klikniemy na zdjęcie, pojawia się zestawienie z fotografiami, na którym są ofiary Holocaustu. Sprawia to wrażenie, jakby turyści pozowali przy ofiarach wojny.

Autor pozostawił też oryginalne podpisy pod zdjęciami, które zamieszczali użytkownicy, takie jak: „Skakanie po martwych Żydach" czy „Joga łączy nas ze wszystkim dookoła”.

Ponad 10 tysięcy osób odwiedza codziennie pomnik upamiętniający Holokaust. Shahaka Shapiry napisał na swojej stronie, że robią sobie przy tym głupkowate selfie, skaczą, a nawet jeżdżą po nim na rowerach czy deskorolkach.


 

Wideo

Czy to już koniec matowych pomadek

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Po raz pierwszy Joanna Krupa z mamą! Rozmawiają o kobiecości, mężczyznach i… mężach!