"NieZwykły Rodzic"
Fot. mat. pras.
RODZINA

„NieZwykły rodzic”- poradnik, który nie daje rad

Lekko, zabawnie i niezwykle mądrze o współczesnym rodzicielstwie!

27 września 2019 12:10
"NieZwykły Rodzic"
Fot. mat. pras.

Jak wychowywać dzieci? Każdy rodzic z tym się boryka. Okazuje się, że wychowywanie może być piękną przygoda. Odkrywaniem dziecka. I siebie samej lub siebie samego. Dużo wiadomości o tym procesie tym w książce „NieZwykły rodzic” - rozmowie psychologa Dr Tomasza Srebnickiego z dziennikarką, Beatą Pawłowicz

Dr Srebnicki opowiada o wychowaniu czyli o relacji między dzieckiem, a rodzicem. Omawia wiele konkretnych problemów prosto „z życia”. Dlaczego dziecko nie chce się uczyć? Dlaczego nie słucha, nie sprząta, nie je? Dlaczego nie wraca do domu i zażywa narkotyki? Psycholog nie udziela prostych rad, ale zwraca uwagę, aby zajrzeć pod powierzchnię problemu. Kłopoty, które sprawia dziecko, zwykle są sygnałem, że „coś” w rodzinie nie działa. I to dorosły powinien odkryć, co może zmienić w sobie, aby polepszyć relację z dzieckiem.

To książka dla rodziców, którzy są gotowi zajrzeć w siebie, odkryć własne potrzeby, swoje „wewnętrzne dziecko”. To książka, dzięki której możemy zrozumieć lepiej co dzieje się w naszej rodzinie.

Dr Tomasz Srebnicki jest psychologiem w szpitalu dla dzieci i psychoterapeutą. Zna bolączki współczesnych rodzin i wie, jak samotne i niezrozumiane bywają dzieci. W książce mówi: „Głosimy powszechnie miłość do dzieci, wiemy jakie to ważne, by czuły się kochane. Ale prawda jest smutna: dzieci czują się porzucone, choć mają piękne pokoje, drogie tablety i modne gry komputerowe, są wożone przez rodziców z jednych dodatkowych zajęć na drugie. Czują się porzucone nie tylko dlatego, że ich rodzice gonią za pieniędzmi, sukcesem, zdrowym stylem życia, lub zmagają się z własnymi problemami egzystencjalnymi. Powodem smutku dzieci jest to, że są dla nas niewidzialne. Czasem tak poświęcamy się miłości dla nich, że zapominamy zapytać co one lubią, czego się boją”.

W książce „NieZwykły rodzic” dużo jest o komunikacji między dorosłym, a dzieckiem. O mądrym stawianiu granic i o zwiększaniu świadomości. Psycholog i psychoterapeuta powtarza: „Rodzic udany to rodzic świadomy!”

Beata Pawłowicz jest również współautorką książek: Dekalog szczęścia - rozmowy ze znanymi psychologami, m.in. z Katarzyną Miller, Marią Rotkiel, Wojciechem Eichelbergerem, a do tego proste porady) i Życie w micie - rozmowa z Wojciechem Eichelbergerem o współczesnych mitach, które kształtują naszą świadomość.  

NieZwykły Rodzic okładka 3D.jpg
Fot. mat. pras.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.