Spektakl „Płyn”
Fot. materiały prasowe
VIVA! Tylko u nas

Współpraca, której nikt by się nie spodziewał! Czym Roma Gąsiorowska i Piotr Rogucki chcą zaskoczyć widzów?

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA 14 lutego 2017 17:15
Spektakl „Płyn”
Fot. materiały prasowe

Pod koniec lutego w warszawskiej Stodole odbędzie się premiera wyjątkowego projektu artystycznego Romy Gąsiorowskiej i Piotra Roguckiego. „PŁYŃ” to spektakl, koncert i teledysk w jednym. Czegoś takiego na polskiej scenie jeszcze nie było!

Czym jest projekt „PŁYŃ”?

„PŁYŃ” to jedyny w swoim rodzaju projekt artystyczny, który składa się z muzyki na żywo połączonej z teatrem, video-artem, filmem i performansem. Klasyczne formy wyrazu przeplatają się tu z nowoczesnymi środkami, na przykład tymi z mediów społecznościowych. Projekt „PŁYŃ” jest adaptacją płyty „J.P. Śliwa” Piotra Roguckiego, frontmana zespołu COMA, który napisał scenariusz projektu.

Za reżyserię, obok Romy Gąsiorowskiej, odpowiada Pia Partum i Wojtek Urbański, jednak w projekcie „PŁYŃ” wszyscy artyści są współtwórcami i mają nieograniczoną swobodę wyrazu.

„W tym przypadku jest nam dana totalna wolność w wyrażaniu swojej wizji. Z jednej strony anarchia jest bardzo kusząca, a z drugiej przeraża i paradoksalnie blokuje proces twórczy. Jest wiele niebezpieczeństw kryjących się za takim podejściem, ale właśnie dlatego efekt końcowy ma taką szansę na bycie czymś wyjątkowym”, tłumaczy Matylda Damięcka.

O co chodzi w projekcie „PŁYŃ”?

W projekcie chodzi o pokazanie zmieniającej się roli artysty we współczesnym świecie. Głównym bohaterem jest tytułowy Jan Paweł Śliwa, który jest przekonany, że ma w życiu dokonać rzeczy wielkich, tylko na razie jeszcze nie wie jakich. Poszukuje więc odpowiedniego środka wyrazu, by w końcu zaistnieć w sercach publiczności, niestety bezskutecznie. Ostatecznie decyduje się na akt terrorystyczny, który w jego przekonaniu jest wystarczająco dobrym dziełem sztuki, by publiczność w końcu go zapamiętała…

Co jest ważne w świecie, w którym zanikają ideały, wiara i humanitaryzm? Na to pytanie właśnie starają się odpowiedzieć twórcy.

W projekcie udział wzięli wybitni polscy aktorzy: Agata Kulesza, Tomasz Schuchardt i Matylda Damięcka. Premiera projektu „PŁYŃ” odbędzie się 27 lutego o godzinie 20:30 w warszawskim Klubie Stodoła. Dzień wcześniej o tej samej godzinie odbędzie się prapremiera.

Bilety w cenie 79 złotych można kupić w warszawskim Klubie Stodoła oraz na stronie internetowej www.ebilet.pl

Polecamy też: Oto najlepsze zdjęcia prasowe na świecie. Komu przyznano World Press Photo 2017?​

Wideo

Nie umiał wstać z łóżka, odzyskał sprawność po 8 latach. Michał Figurski szczerze o wyjściu z choroby

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

SYLWIA GRZESZCZAK: traumatyczne przeżycia w show-biznesie, strach i samotność na długo naznaczyły jej życie. Odrodziła się! EWA KASPRZYK I MAŁGORZATA BERNATOWICZ: matka i córka. Drzemie w nich gen szaleństwa. Jak to wpływa na ich relacje? MICHAŁ FIGURSKI o tym, jak to jest stracić wszystko, obudzić się na szpitalnej sali w nowej rzeczywistości i zaczynać od nowa. ALLAN STARSKI: wybitny polski scenograf, mistrz wyobraźni. Ulubiony scenograf – i przyjaciel – Andrzeja Wajdy na Festiwalu Filmowym w Gdyni odbierze Platynowe Lwy za całokształt twórczości.