Quentin Tarantino
Fot. Vladimir Astapkovich/SPUTNIK Russia/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Shannon Lee w ostrych słowach atakuje Quentina Tarantino!

Córka Bruce’a Lee oskarża reżysera o kłamstwo!

Ksenia Krasko 20 sierpnia 2019 09:45
Quentin Tarantino
Fot. Vladimir Astapkovich/SPUTNIK Russia/East News

Shannon Lee i Quentin Tarantino wymienili kilka nieprzyjemnych zdań po premierze długo oczekiwanego filmu Pewnego razu... w Hollywood. Córce aktora Bruce’a Lee nie spodobał się sposób, w jaki reżyser przedstawił jej ojca widzom. Określiła jego postać mianem „karykatury” i zarzuciła Tarantino manipulację faktami.

Bruce Lee w filmie Quentina Tarantino

Quentin Tarantino nie oszczędzał słów podczas konferencji prasowej w Moskwie. „Bruce Lee był aroganckim facetem. Nie wymyśliłem sposobu, w jaki mówił. Słyszałem, że opowiadał różne rzeczy, aby wzmocnić efekt. Ludzie zarzucają, że nigdy nie powiedział, że może pobić Muhammada Ali. Cóż, tak właśnie było. Potwierdziła to jego żona Linda Lee w swojej pierwszej biografii”, ujawnił reżyser.

Jednak fragment z książki Lindy Lee Cadwell, do której nawiązał Tarantino, jest w rzeczywistości cytatem krytyka, który napisał, że gdyby Bruce Lee i Cassius Clay (później znany jako Muhammad Ali) stanęli do walki, wygrałby ten pierwszy. Słowa te nie pochodzą od samej autorki, donosi China.org. Sama Linda Lee skomentowała nowy film Tarantino jeszcze na początku sierpnia. „Pomyślałam, że ta postać jest jego karykaturą. [...] To nie ma nic wspólnego z tym, kim naprawdę był…”.

„Powinien się zamknąć”, powiedziała ostro Shannon, córka Bruce’a Lee, w rozmowie z magazynem Variety. „To byłoby miłe. Mógłby też przeprosić, lub powiedzieć: Nie wiem, jaką osobą tak naprawdę był Bruce Lee. Wykreowałem ten obraz dla potrzeb mojego filmu. Nie należy sądzić, że to wszystko jest prawdą”, dodała. Stwierdziła również, że pewność siebie aktora często mylono z arogancją. A Bruce Lee musiał ciężko pracować, aby odnieść sukces w Hollywood, głównie ze względu na uprzedzenia wobec Chińczyków i Azjatów.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#MikeMoh is Bruce Lee. #OnceUponATimeInHollywood

Post udostępniony przez Once Upon A Time In Hollywood (@onceinhollywood)

[Uwaga: spoiler!] W filmie Pewnego razu... jego postać walczy z kaskaderem Cliffem Boothem, ale Shannon Lee twierdzi, że jej ojciec nie zgadzał się na podobne rzeczy, szczególnie z osobami, które nie znały się na sztukach walki. Tarantino skomentował tę scenę. „Brad nie byłby w stanie pokonać Bruce’a Lee, ale Cliff mógł. To fikcyjna postać. Jeśli powiem, że Cliff może pokonać Bruce'a Lee, tak się stanie”. Jednak Shannon Lee odparła, że reżyser jest nieszczery. „Jedną z rzeczy, które niepokoją w jego odpowiedzi, jest to, że z jednej strony chce przedstawić fakty, a z drugiej strony chce powiedzieć, że to wszystko jest fikcją”.

Film Pewnego razu... w Hollywood miał swoją premierę 16 sierpnia. W najnowszej produkcji Quentina Tarantino zagrali między innymi Margot Robbie, Leonardo DiCaprio, Brad Pitt i Rafał Zawierucha. 

Shannon Lee pozuje przy figurze woskowej Bruce’a Lee

Shannon Lee, Bruce Lee
Fot. Peter Brooker / Rex Features / EAST NEWS

plakat filmu Pewengo razu... w Hollywood
Fot. materiały prasowe

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

One nas inspirują! Kobiety sukcesu, w wieku od 30 plus do 70 plus: KAMIŃSKA, DERESZOWSKA, SWOROWSKA, KASPRZYK, DUDZIAK w szczerych, zaskakujących rozmowach o dojrzałości, poczuciu atrakcyjności i seksualności. „Wiek nie ogranicza apetytu na seks”, mówi wybitny seksuolog ANDRZEJ DEPKO i przełamuje tabu. IRIS APFEL ikoną stylu została po... osiemdziesiątce. Prowokuje: „Młodość jest przereklamowana!”. 88-letnia JOAN COLLINS i 56-letni PERCY GIBSON burzą stereotypy o związku starszej kobiety z młodszym partnerem. W cyklu PODRÓŻE wyprawa do indyjskich spa i centrów duchowych po młodość.