Serial Dwóch papieży
Fot. Materiały prasowe
ZE ŚWIATA KULTURY

Znakomity dobór obsady, genialne metamorfozy. Już wkrótce premiera serialu Dwóch papieży

Zobacz zwiastun!

Weronika Kostyra 6 września 2019 15:44
Serial Dwóch papieży
Fot. Materiały prasowe

Po sukcesie serialu Młody papież doczekaliśmy się kolejnej produkcji, której głównym bohaterem jest papież, a nawet dwóch!

O czym jest serial „Dwóch papieży”

Dwóch papieży to nowy serial Netflixa. Jego akcja dzieje się w 2012 roku – kilka miesięcy przed abdykacją papieża Benedykta XVI (Anthony Hopkins). Z jego następcą, kardynałem Jorge Bergoglio (Jonathan Pryce) łączy go skomplikowana relacja.  Różni ich absolutnie wszystko – inaczej widzą przyszłość Kościoła Katolickiego i inaczej manifestują swoje poglądy. W ich postawach ścierają się ze sobą tradycja i postęp. Muszą jednak dojść do porozumienia, by nie stracić zaufania wiernych. Serial pokazuje kulisy funkcjonowania Stolicy Apostolskiej.

Serial Dwóch papieży
Fot. Materiały prasowe

„Tym razem nominowani do Oscarów reżyser Miasta Boga Fernando Meirelles i scenarzysta Anthony McCarten przeniosą na ekran opowieść odsłaniającą kulisy najbardziej dramatycznego dojścia do władzy ostatnich dwóch tysięcy lat. W 2012 roku kardynał Bergoglio, głęboko zawiedziony kierunkiem, w którym zmierza Kościół Katolicki prosi papieża Benedykta, aby pozwolił mu przejść na emeryturę. Zamiast tego nękany wątpliwościami i stojący w obliczu skandalu Benedykt wzywa swojego najsurowszego krytyka i przyszłego następcę do Watykanu, aby wyjawić mu tajemnicę, która wstrząśnie podstawami kościoła.

Na tle toczącej się za murami Watykanu walki tradycji z postępem i poczucia winy z przebaczeniem, te dwie skrajnie różniące się postacie będą musiały stawić czoła przeszłości i znaleźć wspólny język. To wszystko, aby zapewnić przetrwanie kościoła i nie stracić zaufania milionów wyznawców”, czytamy w opisie Netflixa.

Uwagę zwraca znakomity dobór obsady. Odtwórcy ról obydwu papieży są do nich niesamowicie podobni. Zobacz zwiastun! Premiera Dwóch papieży już w grudniu w serwisie Netflix. 

Serial Dwóch papieży
Fot. Materiały prasowe

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?