Multikino
Fot. Adobe Stock
PARTNER

Seans filmowy w kinie zamiast 45-minutowego treningu cardio? Dlaczego nie!

Co nam daje oglądanie filmów na dużym ekranie?

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA 8 października 2021 06:45
Multikino
Fot. Adobe Stock

Widziałaś już „Nie czas umierać” z Danielem Craigiem w roli agenta 007, który miał premierę parę dni temu? A może czekasz na „Spencer” i „Bo we mnie jest seks”, które wejdą do kin w listopadzie? Bez względu na to jaką produkcję wybierzesz, to warto, żebyś wiedziała, że seans filmowy w kinie działa jak 45-minutowy lekki trening cardio, niezależnie od tego, czy idziesz sama, czy z innymi.

 

Kino równie dobre jak siłownia

 

Badania opublikowane przez Vue i University College London, ujawniają, że kilka godzin przed dużym ekranem może mieć zaskakujące korzyści dla funkcjonowania naszego mózgu, więzi społecznych, produktywności, kreatywności i zdrowia fizycznego. W ramach eksperymentu akademickiego przeprowadzonego przez Wydział Psychologii Eksperymentalnej UCL, grupa ochotników została poddana testom za pomocą czujników biometrycznych, aby zobaczyć, co dzieje się z ich umysłami i ciałami podczas dwugodzinnego pokazu filmu. Badania wykazały zauważalny wzrost tętna widzów podczas filmu, które utrzymywało się na poziomie podwyższonym do 50%-60% tętna maksymalnego przez 45 minut - co odpowiada lekkiej formie treningu cardio np. na siłowni.

 

Multikino
Fot. Adobe Stock

Obecnie kino jest jednym z ostatnich miejsc, w których naprawdę można się wyłączyć od atakujących nas z każdej strony powiadomień, przypomnieć czy wiadomości z urządzeń mobilnych. Filmowe historie oglądane na wielkim ekranie pozwalają się zatracić i ma to na nas korzystny wpływ. Warto zwrócić uwagę na fakt, że dla pełnego odcięcia się filmy powinny być oglądane w określony sposób, aby widz mógł w pełni zanurzyć się w otoczeniu ekranu, dźwięku i fotela. Multikino oferuje luksusowe i rozkładane, skórzane fotele, ekrany o wysokiej rozdzielczości i wielowymiarowy dźwięk, żeby każdy mógł doświadczyć magii rozrywki na dużym ekranie.

 

Multikino - nowości filmowe na jesień 2021

 

W nadchodzących miesiącach będzie wiele okazji do tego, żeby się zatracić w niezwykłych opowieściach. Już teraz na wielkim ekranie możesz oglądać najnowsze przygody Jamesa Bonda w filmie „Nie czas umierać”, a niebawem w kinach będzie można zobaczyć: „Moje wspaniałe życie”, „To musi być miłość”, „Spencer”, „Bo we mnie jest seks”, „Dom Gucci”, „West Side Story” czy „Szczęścia chodzą parami”. Szczegółowy repertuar oraz więcej informacji na temat filmów znajduje się na stronie www.multikino.pl.

Multikino
Fot. mat. pras. Multikino

Multikino
Fot. mat. pras. Multikino

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?