Maja Ostaszewska
Fot. East News
ZE ŚWIATA KULTURY

Ruszyły zdjęcia do filmu o Macieju Berbece tragedii na Broad Peak

Maja Ostaszewska pokazała zdjęcia z planu!

Weronika Kostyra 6 września 2018 16:29
Maja Ostaszewska
Fot. East News

Tragiczna śmierć Macieja Berbeki wstrząsnęła Polską. Wyprawa na szczyt Broad Peak zakończyła się śmiercią dwóch uczestników. Powstaje właśnie film o tym tragicznym wydarzeniu, a jedną z głównych zagra Maja Ostaszewska. Właśnie pokazała pierwsze zdjęcie z planu.

Film Broad Peak: obsada

Ruszyły już zdjęcia do filmu, który wyreżyseruje Leszek Dawid, twórca nagrodzonego filmu Jesteś Bogiem. W Broad Peak rolę zmarłego himalaisty zagra Ireneusz Czop, aktor znany między innymi z filmu Pokłosie. Natomiast jego żonę, zmarłą w niedzielę 29 kwietnia Ewę Dyakowską-Berbekę, zagra Maja Ostaszewska.

Aktorka jest bardzo podekscytowana projektem. „Mój pierwszy dzień zdjęciowy na planie filmu Broad Peak. Bardzo się cieszę, że powstaje ten film, że mogę być jego częścią. Że wreszcie spotykam się w pracy z Leszkiem Dawidem, Irkiem Czopem i całą wspaniałą ekipą tej fascynującej opowieści o Macieju Berbece. Trzymajcie kciuki!”, napisała aktorka na swoim Instagramie.

5 marca 2013 roku zapisał się na stałe na kartach światowego himalaizmu. Polska wyprawa dokonała pierwszego zimowego wejścia na Broad Peak. Dwóch Polaków – Maciej Berbeka i Tomasz Kowalski – zginęli podczas zejścia. Ta historia wstrząsnęła Polską. Pozostałym uczestnikom wyprawy, czyli Adamowi Bieleckiemu i Arturowi Małkowi, zarzucono złamanie etyki alpinistycznej.

„Wiem jedno: tata nie chciał wchodzić na szczyt za wszelką cenę. Odwiozłem go na lotnisko, po drodze załatwiał sprawy związane z przyszłym wyjazdem do Peru, wyznaczył mi kilka zadań. Chciałem dać mu jakąś książkę, gdyby trzeba było siedzieć w bazie i czekać na dobrą pogodę, ale usłyszałem, że jak pogoda będzie zła, to on nie czeka, tylko wraca do Polski”, powiedział syn Macieja Berbeki, Krzysztof, w rozmowie z Magdaleną Rigamonti dla Dziennika Gazety Prawnej w lutym tego roku.

Film ma trafić na ekrany kin w 2019 roku. 

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.