Bohemian Rhapsody
Fot. Materiały prasowe
ZE ŚWIATA FILMU

Bohemian Rhapsody traci nominację do nagrody BAFTA!

Wszystko przez zarzuty wobec reżysera...

Weronika Kostyra 7 lutego 2019 15:45
Bohemian Rhapsody
Fot. Materiały prasowe

Nie milkną kontrowersje wokół Bohemian Rhapsody. Najpierw niewiele brakowało, a film w ogóle by nie powstał. Jego reżyser Bryan Singer został zwolniony w atmosferze skandalu przed zakończeniem zdjęć. Ostatecznie historia zespołu Queen i jego charyzmatycznego lidera Freddie’ego Mercury’ego osiągnęła spektakularny sukces. Teraz jednak znów ma kłopoty. Niedawno pisaliśmy, film może mieć problem z otrzymaniem Oscara. Okazuje się także, że Brytyjska Akademia Sztuki Filmowej i Telewizyjnej zdecydowała o zawieszeniu nominacji filmu Bohemian Rhapsody do nagród BAFTA. Wszystko przez oskarżenia o molestowanie seksualne wobec reżysera Bryana Singera.

„Bohemian Rhapsody” traci nominacje do BAFTA

Bohemian Rhapsody jest jednym z największych kinowych hitów ostatnich miesięcy. Zdobył dwa Złote Globy, w tym za najlepszy film dramatyczny. Do BAFTA nominowano go w aż siedmiu kategoriach. Wszystko wskazuje na to, że Bohemian Rhapsody stracił jednak szanse na statuetkę. Czarne chmury zebrały się nad nim przez powody, przez które Bryan Singer został wyrzucony z planu. Choć oficjalnych przyczyn nie podano, mówi się, że stoją za tym zarzuty o... molestowanie seksualne nieletnich chłopców! On sam nie przyznaje się jednak do winy. Mimo tego, że producenci  filmu Bohemian Rhapsody od razu podjęli odpowiednie kroki, Bryan Singer oficjalnie jest autorem filmu. Reżyser nie był obecny na gali wręczenia Złotych Globów. Jego nazwisko pomija się milczeniem w kontekście filmu. Niedawno opublikowano jednak kolejny oskarżający go artykuł. Czy ostatecznie przekreśli szanse filmu na statuetkę?

Przedstawiciele Brytyjskiej Akademii Sztuki Filmowej i Telewizyjnej opublikowali specjalne oświadczenie, w którym tłumaczą swoją decyzję. „BAFTA uważa, że rzekome zachowanie jest kompletnie nieakceptowalna i niezgodna z naszymi wartościami. Z tego powodu zawiesiliśmy nominację pana Singera. BAFTA zauważyła, że pan Singer zaprzecza tym oskarżeniom. Zawieszenie jego nominacji zostanie podtrzymane, dopóki nie wyjaśni się cała sprawa z oskarżeniami”, czytamy. Jak ostatecznie zakończy się ta sytuacja dowiemy się za kilka dni, podczas gali wręczenie nagród BAFTA. 

Plakat filmu Bohemian Rhapsody o zespole Queen
Fot. Materiały prasowe

Film Bohemian Rhapsody, Queen, Freddie Mercury
Fot. Materiały prasowe

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ mówi, że nie potrafiłaby być z kimś „bez zakochania”, i wspomina wszystkie swoje miłości. Laureat 8. edycji „Top Model”, DAWID WOSKANIAN, o życiu z zespołem Tourette’a, karierze i o tym, jak sobie radzi ze społecznym ostracyzmem. Jedyny taki wywiad: PAWEŁ DELĄG versus PAWEŁ DELĄG. JENNIFER ANISTON i BRAD PITT – czy miłość po 16 latach od rozstania jest w ogóle możliwa?