Film Judy, Judy Garland, Renee Zellweger
Fot. Materiały prasowe
ZE ŚWIATA FILMU

Czy rola Judy Garland przyniesie Renée Zellweger Oscara 2020? Krytycy są jednogłośni!

Renée nominowana została w kategorii najlepsza aktorka

Weronika Kostyra 3 września 2019 15:51
Film Judy, Judy Garland, Renee Zellweger
Fot. Materiały prasowe

Dla Renée Zellweger Oscary 2020 mogą być przełomowe. Mówi się, że za rolę Judy Garland statuetkę ma już w kieszeni. Aktorka wyznała niedawno, dlaczego na wiele lat zniknęła z show-biznesu. Sześć lat temu zawiesiła karierę. Był to trudny czas w jej życiu, w którym nie potrafiła poradzić sobie z emocjami i problemami. Teraz powraca w wielkim stylu i nikt nie ma wątpliwości, że tym razem, w świecie filmu pozostanie na dłużej. W filmie biograficznym Judy wcieliła się w rolę legendarnej Judy Garland. Produkcja już chwilę po premieze miała entuzjastyczne recenzje, które wróżyły Renée Zellweger Oscara 2020 dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej! Czy ich przewidywania się sprawdzą?

Renée Zellweger zdobędzie Oscara za rolę Judy Garland?

Czy Renée Zellweger dostanie Oscara za rolę Judy Garland? Wszystko na to wskazuje! Gwiazda ma już na swoim koncie Oscara i trzy Złote Globy. Niedawno za rolę Judy Zellweger otrzymała Złotego Globa 2020 w kategorii aktorka w filmie dramatycznym. Fani pokochali ją już za rolę Bridget Jones. Od tamtej pory minęło jednak wiele czasu i o aktorce mówiło się jedynie w kontekście ofiary operacji plastycznych. Dopiero niedawno wytłumaczyła, co było powodem jej problemów. Nie było obok niej osoby, która dałaby jej wsparcie. „Dostawałam złe rady. Dokonałam kiepskich wyborów. Był to mroczny i smutny czas. Ale nie uważam tego za marnowanie życia, ponieważ wiele się dzięki temu nauczyłam i chyba tego potrzebowałam”, wyznała w rozmowie z magazynem Red.

Oscary 2020 Renée Zellweger

Teraz aktorka ma szansę znowu wspiąć się na szczyt. Krytycy filmowi jednogłośnie twierdzą, że jej rola w filmie biograficznym Judy jest wybitna i ma duże szanse na Oscara 2020. Renée Zellweger przyznała, że do roli Judy Garland przygotowywała się całe życie. Od dziecka znała jej piosenki, a kiedy dorosła trafiła do baru karaoke w Japonii, jej pierwszym wyborem było Somewhere Over the Rainbow. Teraz, aby upodobnić się fizycznie do legendarnej gwiazdy przeszła prawdziwą metamorfozę, ale reżyser Rupert Goold twierdził, że Zellweger i Garland wiele łączy – między innymi talentem do przetrwania. „Renée miała siłę i umiejętność wyrwania się z centrum uwagi na pewien czas, aby przemyśleć, kim jest i jakie są jej wartości. Niektórzy naprawdę to uszanowali, a niektórzy ludzie plotkowali o tym - i myślę, że jest to bardzo bliskie Judy”, wyznał. Jego zdaniem Renée Zellweger doskonale zagrała pełną sprzeczności postać, jaką była Judy Garland.

Jego opinię potwierdziły juz pierwsze zagraniczne recenzje filmu. „Wie, jak to jest być przeżutą i wyrzuconą przez hollywoodzką maszynkę oraz media, które skupiają się na każdej wadzie, każdej rzekomej operacji lub nieudanym małżeństwie. Jest to część tego, co czyni ją idealnym wyborem do roli Garland”, napisał Erik Anderson z Awards Watch. Mówi się, że nowa rola jest jedną z najlepszych w jej karierze i może przynieść Zellweger kolejnego Oscara. Do tej pory była nominowana za role w Dzienniku Bridget Jones i musicalu Chicago, a Oscara za najlepszą rolę drugoplanową zdobyła za Wzgórze nadziei. Dla Renée Zellweger Oscar 2020 byłby drugim w jej karierze. 

O czym jest film Judy z Renée Zellweger?

Judy Garland zaczęła wielką karierę w latach 30. Największą popularność przyniosły jej role w Czarnoksiężniku z Oz czy Narodzinach gwiazdy. Nagrywała także piosenki i wydawała albumy. Nie radziła sobie jednak popularnością. Studio filmowe wywierało na nią ogromny wpływ – zmuszano ją do wyrzeczeń, ciągłej diety i pracy ponad siły. Gwiazda rzez całe życie zmagała się z problemami osobistymi i uzależnieniami, które doprowadziły ją do depresji i prób samobójczych. W 1969 roku zmarła z powodu przedawkowania barbituranów. Miała wtedy 47 lat. Czy faktycznie Renée Zellweger zdobędzie Oscara za rolę Judy Garland? Dowiemy się już w nocy z w nocy z 9 na 10 lutego (z niedzieli na poniedziałek). A jeśli chcecie przeczytać więcej o Oscarach 2020 zapraszamy tutaj>>Bądźcie także z nami w oscarową noc! Na viva.pl będziemy prowadzić dla Was Oscary 2020 relację na żywo 

Film Judy, Judy Garland, Renee Zellweger
Fot. Materiały prasowe

Film Judy, Judy Garland, Renee Zellweger
Fot. Materiały prasowe

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.