Roman Polański
Fot. East News
ZE ŚWIATA FILMU

Już wiadomo, kto zagra Romana Polańskiego w kontrowersyjnym filmie Quentina Tarantino!

Czy Rafał Zawierucha jest podobny do polskiego reżysera?

Weronika Kostyra 28 sierpnia 2018 11:33
Roman Polański
Fot. East News

Nowy film Quentina Tarantino budzi duże emocje odkąd tylko ogłoszono jego produkcję. Jednym z jego wątków ma być makabryczne morderstwo żony Romana Polańskiego, Sharon Tate. Zbrodnia popełniona przez sektę Charlesa Mansona do tej pory mrozi krew w żyłach, chociaż niedawno minęło od niej 49 lat. Żona Romana Polańskiego była w dziewiątym miesiącu ciąży, kiedy członkowie grupy bestialsko zamordowali ją i jej przyjaciół w willi w Los Angeles. Nawiązanie przez Tarantino do tych wydarzeń wywołuje liczne kontrowersje. „Nazywanie mojego projektu filmem o Charlesie Mansonie jest jak nazywanie Bękartów wojny filmem o Adolfie Hitlerze”, skomentował jednak reżyser w jednym z wywiadów.

Polak w filmie Tarantino

Duże zaciekawienie budzi także obsada, na jaką zdecydował się kontrowersyjny reżyser. Zdjęcia do filmu ruszyły już jakiś czas temu i w sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia z planu. W głównych rolach wystąpią Leonardo DiCaprio i Brad Pitt. Wcześniej pojawiła się także informacja, że w postać Polańskiego ma wcielić się polski aktor, aby nadać jego postaci autentyzmu. Polscy fani długo spekulowali na ten temat, ale wiadomo już w Once Upon A Time In Hollywood zagra Rafał Zawierucha, 31-letni aktor znany między innymi z ról w filmach Jack Strong i Bogowie oraz serialach Przepis na życie czy Przyjaciółki. W Polsce nie cieszy się jeszcze wielką popularnością, ale rola w hollywoodzkim hicie z pewnością będzie dla niego furtką do wielkiej światowej kariery.

Poza nimi w obsadzie pojawia się cała plejada gwiazd – Al Pacino, Margot Robbie i Dakota Fanning. Film trafi do kin dopiero za rok, około pięćdziesiątej rocznicy zabójstwa Sharon Tate, wypadającej 9 sierpnia. 

Rafał Zawierucha
Fot. Tomasz Zukowski/East News

Sharon Tate, Roman Polański
Fot. East News

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.