Oto nasze filmowe propozycje!

Weronika Kostyra 3 października 2019 15:52

Ten film może namieszać najbardziej podczas przyszłorocznej ceremonii rozdania Oscarów. O Jokerze Todda Phillipsa mówi się już od momentu jego premiery na festiwalu filmowym w Wenecji, gdzie został nagrodzony Złotym Lwem. Kreacja Joaquina Phoenixa to pewniak do oscarowej nominacji, a i sam Joker nie jest bez szans, by jako pierwszy komiksowy film w historii wygrać Oscara w kategorii dla najlepszego filmu roku. Joker w kinach od 4 października.

Co obejrzeć w kinie w weekend 4.10-6.10.2019 roku?

Janusz Majewski, reżyser takich hitów jak Zaklęte rewiry czy C.K. Dezerterzy, powraca z najnowszym filmem. Kryminał Czarny Mercedes został oparty na motywach jego własnej powieści. W obsadzie plejada gwiazd z Bogusławem Lindą, Arturem Żmijewskim, Sonią Bohosiewicz, Andrzejem Sewerynem i Danutą Stenką na czele.

Nakręcony w 2017 roku i oparty na motywach książki autorstwa W. Bruce’a Camerona Był sobie pies okazał się kasowym hitem, przynosząc dochód przekraczający 200 milionów dolarów. Nic więc dziwnego, że bohaterowie tej ciepłej opowieści powracają. W Był sobie pies 2 tytułowy bohater filmu, pies Bailey, przemówi głosem Marcina Dorocińskiego.

Wciąż warto wybrać się też na głośne premiery ostatnich tygodni:  (Nie)znajomi, czyli polską wersję włoskiego hitu Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie, film Legiony, najnowszą produkcję Patryka Vegi Polityka oraz Ad Astra. 

1/7
plakat filmu Joker
Copyright @Warner Bros./materialy prasowe
1/7

Wiecznie samotny Arthur Fleck pragnie kontaktu. Mimo to swoją prawdziwą twarz ukrywa aż za dwiema maskami. Jedną z nich przywdziewa każdego dnia, nakładając makijaż klauna do pracy. Drugiej nie może zdjąć nigdy. To iluzja, jaką otacza się, aby przesłonić fakt, że nie może poczuć się częścią świata wokół.

2/7
Plakat filmu Czarny Mercedes
Copyright @Materiały prasowe
2/7

Żona szanowanego adwokata zostaje zamordowana w podejrzanych okolicznościach. Sprawę zabójstwa próbuje rozwikłać nadkomisarz Rafał Król, funkcjonariusz współpracującej podczas okupacji z Niemcami Granatowej Policji. Kolejne tropy mnożą podejrzenia i ujawniają głęboko skrywane sekrety zmarłej...

3/7
plakat filmu Był sobie pies 2
Copyright @Monolith Films/materiały prasowe
3/7

Wszystkie psy doskonale wiedzą, że życie ma sens tylko u boku ukochanego pana lub pani. Ale czasem trzeba się nieźle nabiegać, żeby za nimi nadążyć. Bailey dostaje od swojego ukochanego Ethana nowy cel: ma opiekować się jego wnuczką – CJ.

4/7
plakat filmu (Nie)znajomi
Copyright @Mówi Serwis/materiały prasowe
4/7

Ewa i Tomek zapraszają znajomych na kolację. Wszyscy znają się od lat i wszystko o sobie wiedzą. Nowa w towarzystwie Ola proponuje niewinną zabawę - wszyscy mają wyłożyć na stół swoje telefony. Od tej pory wszyscy będą mieli wgląd w przychodzące tam wiadomości, a wszelkie rozmowy prowadzone będą przez głośnik.

5/7
Film Ad Astra, Brad Pitt
Copyright @Materiały prasowe
5/7

Astronauta Roy McBride wyrusza na wyprawę poza granice Układu Słonecznego, aby odnaleźć swego zaginionego ojca i odkryć tajemnicę, która zagraża przetrwaniu naszej planety. W czasie swej podróży odkryje sekrety, które postawią pod znakiem zapytania sens ludzkiej egzystencji.

6/7
plakat filmu Legiony
Copyright @materiały prasowe/Kino Świat
6/7

Wielka historia w filmie jest tłem dla rozgrywającej się na pierwszym planie love story, w którą uwikłani są: Józek – dezerter z carskiego wojska, agentka wywiadu I Brygady – Ola z Ligi Kobiet Pogotowia Wojennego oraz Tadek, narzeczony Oli, ułan i członek Drużyn Strzeleckich.

7/7
plakat Polityka, film, Patryk Vega
Copyright @Materiały prasowe
7/7

Głośny film Patryka Vegi ukazujący kulisy polskiej polityki. Jak zachowują się jej przedstawiciele, kiedy wyłączają się kamery?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANNA I TOMASZ SEKIELSCY – znany dziennikarz mówi o żonie, że jest jak… „żona mafiozo”. Dlaczego? BERENICE MARLOHE – kim by została, gdyby nie rola dziewczyny Bonda? MEGHAN i HARRY w osobistej krucjacie przeciwko brytyjskiej monarchii. REMIGIUSZ MRÓZ o tym, jak zarobił pierwszy milion, gdzie szuka natchnienia i o końcu miłości.