Oto nasze filmowe propozycje!

Weronika Kostyra 24 października 2019 15:52

Choć Agnieszka Holland w swoim najnowszym filmie opowiada prawdziwą historię, która rozegrała się w latach 30. ubiegłego wieku, jej przesłanie jest jak najbardziej aktualne. A wnioski wyciągane przez autorkę filmu mogą zaboleć. Od piątku 25 października w kinach Obywatel Jones.

Co obejrzeć w kinie w weekend 25.10-28.10.2019 roku?

Jeśli Bliźniak zostanie na dłużej w pamięci widzów oraz w historii kinematografii, to tylko i wyłącznie z powodów czysto technicznych. Za pomocą technologii komputerowej odmłodzony został tu Will Smith, którego na ekranie możemy podziwiać w dwóch rolach: 51-latka oraz dwudziestokilkulatka!

Willem Dafoe w filmie Van Gogh. U bram wieczności wciela się w rolę wybitnego Vincenta Van Gogha. Film opowiada o wydarzeniach z ostatnich dwóch lat życia malarza. Van Gogh opuszcza Paryż, by tworzyć na południu Francji z dala od środowiska artystów. To najbardziej twórczy okres w całej jego karierze. Mimo wielu wcześniejszych filmów o wybitnym artyście, kreacja Willema Dafoe wyróżnia się. Znakomicie zagrał on zmieniające się nastroje malarza, co docenili krytycy. Aktor na początku roku został za nią nominowany w kategorii najlepszy aktor pierwszoplanowy.

Do kin wchodzi też horror Countdown, a w filmie animowanym powraca Rodzina Addamsów. Wciąż warto wybrać się też na głośne premiery ostatnich tygodni: głośnego Jokera Todda Phillipsa, Boże Ciało Jana Komasy, czyli polskiego kandydata do Oscara, (Nie)znajomi, czyli polską wersję włoskiego hitu Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie oraz film Czarownica 2 z Angeliną Jolie w tytułowej roli. 

1/8
Plakat filmu Obywatel Jones
Copyright @Materiały prasowe
1/8

Związek Sowiecki przeżywa okres wielkiej prosperity i rozwoju. Nikt nie zna odpowiedzi na jedno pytanie: w jaki sposób udało się to sfinansować? Odpowiedzi szukać będzie w Moskwie młody i ambitny dziennikarz Gareth Jones.

2/8
plakat filmu Bliźniak
Copyright @United International Pictures/materiały prasowe
2/8

Henry Brogan to najlepszy zabójca tajnej, rządowej agencji. Potrafi trafić w jadący pociągiem cel z odległości dwóch kilometrów. Kiedy przechodzi na emeryturę, nie cieszy się nią długo, ponieważ macierzysta agencja chce się go jak najszybciej pozbyć za pomocą Juniora, dużo młodszego klona Henry’ego.

3/8
Plakat filmu Rodzina Addamsów
Copyright @Materiały prasowe
3/8

Rodzina Addamsów, po przeprowadzce do New Jersey, musi stawić czoło wyzwaniom XXI wieku. A także wścibskiej, sprytnej i chciwej prezenterce telewizyjnej Margaux Needler. W dodatku Addamsowie szykują się do wielkiej rodzinnej uroczystości…

4/8
Plakat filmu Countdown
Copyright @Materiały prasowe
4/8

Ruth ściąga na smartfon tajemniczą aplikację, która ma przewidywać datę śmierci użytkownika. W internecie zaczynają pojawiać się doniesienia o zgonach użytkowników aplikacji dokładnie w dniach przez nią zapowiedzianych. Ruth ma umrzeć za 3 dni i 7 godzin. Czy zdoła odwrócić przeznaczenie?

5/8
Plakat filmu Van Gogh. U bram wieczności
Copyright @Materiały prasowe
5/8

Film opowiada o wydarzeniach z ostatnich dwóch lat życia malarza. Van Gogh opuszcza Paryż, by tworzyć na południu Francji z dala od środowiska artystów. Będzie to najbardziej twórczy okres w całej jego karierze.

6/8
Angelina Jolie, Czarownica
Copyright @Materiały prasowe
6/8

Rodzinne powiązania komplikują życie Diaboliny i Aurory oraz wystawiają ich wzajemne relacje na ciężką próbę. Nadchodzi wesele, pojawiają się niespodziewani sojusznicy oraz nowe, mroczne siły. Wszystko to oddala je od siebie i spowoduje, że staną po przeciwnych stronach.

7/8
plakat filmu Joker
Copyright @Warner Bros./materialy prasowe
7/8

Wiecznie samotny Arthur Fleck pragnie kontaktu. Mimo to swoją prawdziwą twarz ukrywa aż za dwiema maskami. Jedną z nich przywdziewa każdego dnia, nakładając makijaż klauna do pracy. Drugiej nie może zdjąć nigdy. To iluzja, jaką otacza się, aby przesłonić fakt, że nie może poczuć się częścią świata wokół.

8/8
plakat filmu Boże Ciało
Copyright @Kino Świat/materiały prasowe
8/8

Daniel w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i marzy, żeby zostać księdzem. W czasie zwolnienia warunkowego kieruje się do miejscowego kościoła, gdzie zaprzyjaźnia się z proboszczem. Pod jego nieobecność zaczyna pełnić posługę kapłańską. Jego metody ewangelizacji budzą jednak kontrowersje.

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BOJARSKA-FERENC, CHODAKOWSKA, LEWANDOWSKA, RUBIK, JĘDRZEJCZYK, SKURA… – ich wspaniałe figury, zdrowie, niesamowita energia, kreatywność to efekt wyrzeczeń, restrykcyjnych diet, a może dobrych genów? Nowa gwiazda modelingu KAROLINA PISAREK zdradza, czemu zawdzięcza sukces. Kierowca rajdowy LESZEK KUZAJ – ryzyko to jego specjalność! A także intrygująca historia JOGI oraz skąd się wzięło SPA.