Oto nasze filmowe propozycje!

Weronika Kostyra 24 października 2019 15:52

Choć Agnieszka Holland w swoim najnowszym filmie opowiada prawdziwą historię, która rozegrała się w latach 30. ubiegłego wieku, jej przesłanie jest jak najbardziej aktualne. A wnioski wyciągane przez autorkę filmu mogą zaboleć. Od piątku 25 października w kinach Obywatel Jones.

Co obejrzeć w kinie w weekend 25.10-28.10.2019 roku?

Jeśli Bliźniak zostanie na dłużej w pamięci widzów oraz w historii kinematografii, to tylko i wyłącznie z powodów czysto technicznych. Za pomocą technologii komputerowej odmłodzony został tu Will Smith, którego na ekranie możemy podziwiać w dwóch rolach: 51-latka oraz dwudziestokilkulatka!

Willem Dafoe w filmie Van Gogh. U bram wieczności wciela się w rolę wybitnego Vincenta Van Gogha. Film opowiada o wydarzeniach z ostatnich dwóch lat życia malarza. Van Gogh opuszcza Paryż, by tworzyć na południu Francji z dala od środowiska artystów. To najbardziej twórczy okres w całej jego karierze. Mimo wielu wcześniejszych filmów o wybitnym artyście, kreacja Willema Dafoe wyróżnia się. Znakomicie zagrał on zmieniające się nastroje malarza, co docenili krytycy. Aktor na początku roku został za nią nominowany w kategorii najlepszy aktor pierwszoplanowy.

Do kin wchodzi też horror Countdown, a w filmie animowanym powraca Rodzina Addamsów. Wciąż warto wybrać się też na głośne premiery ostatnich tygodni: głośnego Jokera Todda Phillipsa, Boże Ciało Jana Komasy, czyli polskiego kandydata do Oscara, (Nie)znajomi, czyli polską wersję włoskiego hitu Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie oraz film Czarownica 2 z Angeliną Jolie w tytułowej roli. 

1/8
Plakat filmu Obywatel Jones
Copyright @Materiały prasowe
1/8

Związek Sowiecki przeżywa okres wielkiej prosperity i rozwoju. Nikt nie zna odpowiedzi na jedno pytanie: w jaki sposób udało się to sfinansować? Odpowiedzi szukać będzie w Moskwie młody i ambitny dziennikarz Gareth Jones.

2/8
plakat filmu Bliźniak
Copyright @United International Pictures/materiały prasowe
2/8

Henry Brogan to najlepszy zabójca tajnej, rządowej agencji. Potrafi trafić w jadący pociągiem cel z odległości dwóch kilometrów. Kiedy przechodzi na emeryturę, nie cieszy się nią długo, ponieważ macierzysta agencja chce się go jak najszybciej pozbyć za pomocą Juniora, dużo młodszego klona Henry’ego.

3/8
Plakat filmu Rodzina Addamsów
Copyright @Materiały prasowe
3/8

Rodzina Addamsów, po przeprowadzce do New Jersey, musi stawić czoło wyzwaniom XXI wieku. A także wścibskiej, sprytnej i chciwej prezenterce telewizyjnej Margaux Needler. W dodatku Addamsowie szykują się do wielkiej rodzinnej uroczystości…

4/8
Plakat filmu Countdown
Copyright @Materiały prasowe
4/8

Ruth ściąga na smartfon tajemniczą aplikację, która ma przewidywać datę śmierci użytkownika. W internecie zaczynają pojawiać się doniesienia o zgonach użytkowników aplikacji dokładnie w dniach przez nią zapowiedzianych. Ruth ma umrzeć za 3 dni i 7 godzin. Czy zdoła odwrócić przeznaczenie?

5/8
Plakat filmu Van Gogh. U bram wieczności
Copyright @Materiały prasowe
5/8

Film opowiada o wydarzeniach z ostatnich dwóch lat życia malarza. Van Gogh opuszcza Paryż, by tworzyć na południu Francji z dala od środowiska artystów. Będzie to najbardziej twórczy okres w całej jego karierze.

6/8
Angelina Jolie, Czarownica
Copyright @Materiały prasowe
6/8

Rodzinne powiązania komplikują życie Diaboliny i Aurory oraz wystawiają ich wzajemne relacje na ciężką próbę. Nadchodzi wesele, pojawiają się niespodziewani sojusznicy oraz nowe, mroczne siły. Wszystko to oddala je od siebie i spowoduje, że staną po przeciwnych stronach.

7/8
plakat filmu Joker
Copyright @Warner Bros./materialy prasowe
7/8

Wiecznie samotny Arthur Fleck pragnie kontaktu. Mimo to swoją prawdziwą twarz ukrywa aż za dwiema maskami. Jedną z nich przywdziewa każdego dnia, nakładając makijaż klauna do pracy. Drugiej nie może zdjąć nigdy. To iluzja, jaką otacza się, aby przesłonić fakt, że nie może poczuć się częścią świata wokół.

8/8
plakat filmu Boże Ciało
Copyright @Kino Świat/materiały prasowe
8/8

Daniel w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i marzy, żeby zostać księdzem. W czasie zwolnienia warunkowego kieruje się do miejscowego kościoła, gdzie zaprzyjaźnia się z proboszczem. Pod jego nieobecność zaczyna pełnić posługę kapłańską. Jego metody ewangelizacji budzą jednak kontrowersje.

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.