Sprawdź nasze filmowe propozycje!

Weronika Kostyra 22 sierpnia 2019 15:57

Twardy i niepokorny gliniarz, który wolny czas lubi spędzać na siłowni, jeszcze twardsza policjantka jeżdżąca na motorze, patolog sądowy rzucająca w trakcie autopsji aluzje dotyczące jedzenia i bezwzględny czarny charakter słuchający dla relaksu Wariacji Goldbergowskich. Z tak wytartych schematów ułożona została fabuła najnowszego filmu Mariusza Gawrysia Sługi wojny. Co jeszcze nowego w repertuarze kin?

Co obejrzeć w kinie w weekend 23.08-25.08.2019 roku?

Swoją premierę ma Świat w ogniu, czyli trzecie spotkanie z nieustraszonym agentem Mike’em Banningiem, w którego rolę ponownie wciela się Gerard Butler. Po tym jak musiał bronić Białego Domu, a później Londynu, tym razem Banning będzie zmuszony zadbać o swoje dobre imię. Można być pewnym, że absurdalnej akcji znów nie zabraknie, a bohater Butlera po raz kolejny pozostawi po sobie stosy trupów.

Emancypacja kinowych ekranów trwa w najlepsze. Oto kolejna kobieca ekipa przejmuje gangsterskie rządy w dzielnicy. Melissa McCarthy, Tiffany Haddish, Elisabeth Moss jako Królowe zbrodni nie cofną się przed niczym w drodze na szczyt mafijnej drabiny.

Piranie to idealna propozycja dla wszystkich fanów serialowej Gomorry. Inspirowany prawdziwymi wydarzeniami film został oparty na motywach Chłopców z paranzy, kolejnej bestsellerowej powieści autorstwa Roberta Saviano. Dzieło wyreżyserowane przez Claudia Giovannesiego zostało nagrodzone na festiwalu w Berlinie Srebrnym Niedźwiedziem za najlepszy scenariusz.

Horror Pełzająca śmierć to pełen napięcia film, w którym na bohaterów czyhają mordercze aligatory. Z kolei dla młodsi widzowie z pewnością wybiorą Playmobil: Film lub Dora i miasto złota. Wciąż warto wybrać się też na głośne premiery ostatnich tygodni: Pewnego razu w Hollywood, Gdzie jesteś Bernadette? oraz Toy Story 4. 

1/10
plakat filmu Sługi wojny
Copyright @Kino Świat/materiały prasowe
1/10

Do sprawy morderstwa wybitnego transplantologa, profesora Abramskiego przydzielony zostaje komisarz Samborski. Pierwsze poszlaki wskazują na to, że za dokonanym na zlecenie morderstwem może stać kochanka profesora. Wkrótce nikt nie jest bezpieczny w sprawie, w którą zamieszane są polski rząd oraz wojsko.

2/10
plakat filmu Świat w ogniu
Copyright @Monolith Films/materiały prasowe
2/10

Gerard Butler powraca jako agent Mike Banning, który tym razem musi stawić czoła FBI i innym tajnym służbom, w walce o swoje dobre imię i życie prezydenta. Głowa państwa znów staje się celem ataku. Giną dziesiątki agentów, a życie prezydenta wisi na włosku. O zaplanowanie zamachu oskarżony zostaje sam Banning.

3/10
plakat filmu Królowe zbrodni
Copyright @Warner Bros./materiały prasowe
3/10

Lata siedemdziesiąte ubiegłego wieku. W nowojorskiej dzielnicy Hell’s Kitchen rządzą gangsterzy. Kiedy kilku z nich trafia za kratki, ich żony pozostają bez środków do życia. Postanawiają przejąć władzę w swoje ręce. Tłamszone przez mężów w końcu mogą być tym, kim chcą i robić to, co im się podoba.

4/10
zdjęcie z filmu Piranie
Copyright @Hagi
4/10

Nastolatkowie – Nicola, Tyson, Lollipop, Ciastek – chcą zarabiać pieniądze, kupować markowe ubrania i nowe skutery. Kiedy ostatni boss mafii zostaje aresztowany, Nicola wpada na pomysł, by zająć jego miejsce. Uzbrojeni wyjeżdżają na ulice Neapolu i przejmują władzę. Dopiero po chwili orientują się, że to droga bez powrotu.

5/10
plakat filmu Pełzająca śmierć
Copyright @United International Pictures/materiały prasowe
5/10

Kiedy gigantyczny huragan pustoszy Florydę, Haley ignoruje nakazy ewakuacji, aby odnaleźć ojca. Znajduje go poważnie rannego. Wkrótce oboje zostaną uwięzieni przez powódź spowodowaną huraganem. Szybko okaże się jednak, że to nie wzbierająca woda jest najgorszym, z czym przyjdzie im się zmierzyć... 

6/10
plakat filmu Playmobil: Film
Copyright @Kino Świat/materiały prasowe
6/10

Charlie opowiada swojej siostrze Marli o krainie, w której żyją ludziki Playmobil. Dziewczynka sądzi, że to wytwór jego wyobraźni. Wszystko zmienia się, gdy Charlie znika, a Marla odkrywa wrota do innego wymiaru. Okazuje się, że jej brat został porwany. Żeby go uratować, Marla musi przywołać moc wyobraźni.

7/10
Plakat filmu Dora i miasto złota
Copyright @Materiały prasowe
7/10

W czasie szkolnej wycieczki do muzeum Dora i jej przyjaciele zostają porwani przez bandę złodziei, pragnących wyśledzić rodziców dziewczyny, naukowców. Wiedzą, że znająca dżunglę jak własną kieszeń Dora doprowadzi ich do celu, jakim jest Parapata, antyczne Miasto Złota.

8/10
plakat filmu Pewengo razu... w Hollywood
Copyright @materiały prasowe
8/10

Los Angeles, 1969 roku. Rick Dalton (Leonardo DiCaprio) zagrał kiedyś w popularnym, westernowym serialu telewizyjnym. Cliff Booth (Brad Pitt) jest jego najlepszym przyjacielem oraz kaskaderem jednocześnie. Mężczyźni po latach nieobecności powracają do Hollywood. Sąsiadką Ricka zostaje słynna aktorka Sharon Tate (Margot Robbie).

9/10
plakat filmu Gdzie jesteś, Bernadette?
Copyright @materiały prasowe
9/10

Bernadette Fox (Cate Blanchett) ma kochającego mężaoraz wspaniałą córkę, 15-letnią Bee, dla której jest najlepszą przyjaciółką. Uważana w kręgach designu za genialną rewolucjonistkę w dziedzinie architektury, Bernadette jest kobietą ekscentryczną, nieunikającą konfliktów z otoczeniem. Pewnego dnia znika.

10/10
plakat filmu Toy Story 4
Copyright @materiały prasowe
10/10

Gdy pewnego dnia w pokoju Bonnie pojawia się nowa zabawka, Sztuciek, nikt nawet nie przypuszcza, że to początek zaskakującej podróży. Nieoczekiwana wyprawa pozwoli kowbojowi Chudemu przekonać się, jak wielki może być świat dla zwykłej zabawki…

TAGI #premiera #film #kino

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA WERNER I MICHAŁ KOŁODZIEJCZYK Dziennikarka TVN i dyrektor redakcji Canal+ Sport. Dziennikarskie DNA połączyli, pisząc razem książkę. A wcześniej... zakochali się w sobie. WOJOWNICZKI Marsz na Wersal, „długi piątek” w Islandii, protesty w wyniku zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce… Kobiety od zawsze musiały walczyć o swoje prawa. EWA WACHOWICZ – zaskakujący bilans 50-latki. PIOTR MACHALICA o dorastaniu, życiowych rebeliach, miłości i wolności. W cyklu EXTRA Słynny fotograf – Steve McCurry uchwycił w obiektywie niezwykłe relacje między zwierzętami a ludźmi.