Oto nowości w kinowym repertuarze

Łukasz Kaliński 28 czerwca 2019 14:27

Choć wyreżyserowana przez najsłynniejszego francuskiego reżysera kina rozrywkowego Luca Bessona Anna jest filmem całkowicie poważnym, nie należy traktować go zupełnie serio. Druga rzecz, z którą należy się pogodzić jest to, że Anna jest filmem, który widzieliśmy już kilka razy pod innymi tytułami i z inną obsadą. Jeśli zaakceptuje się powyższe słabości, zaczyna dostrzegać się pozytywy filmu Bessona. Świetną Sashę Luss w tytułowej roli oraz profesjonalnie zrealizowane i efektowne sceny akcji. Anna w kinach od 21 czerwca.

Co obejrzeć w kinie w weekend 28.06-30.06.2019 roku?

– Problem polega na tym, że w przypadku tego filmu lepiej nie zdradzać za dużo, jego istotą jest zagadka, niespodzianka, niedopowiedzenie, przewrotność – mówi o najnowszym filmie Pawła Borowskiego Ja teraz kłamię występująca tu w roli Celii, Maja Ostaszewska. – Kiedy po raz pierwszy zobaczyliśmy plan, wszyscy byliśmy bardzo podekscytowani, bo w Polsce mało się kręci takich filmów –  dodaje. Ja teraz kłamię zwraca uwagę przede wszystkim bogatą warstwą wizualną pieczołowicie przygotowaną przez duet scenografek Izabelę Cieszko i Darię Dwornik oraz odpowiedzialną za kostiumy Annę Imielę-Szcześniak.

W kinach również kontynuacja animowanego hitu sprzed trzech lat Sekretne życie zwierzaków domowych 2 oraz horror Polaroid, bliski „krewny” japońskich horrorów z serii The Ring – Krąg. Dokumentalny film Witalija Manskiego, określany mianem rosyjskiego House of Cards, Świadkowie Putina przybliży kulisy przejęcia władzy przez Władimira Putina, a łotewski Z pianą na ustach opowiada historię trójkąta miłosnego z groźnym wirusem w tle. Młodych widzów powinna zainteresować europejska koprodukcja Z głową w chmurach.

Warto też zwrócić uwagę na filmy, które miały swoją premierę wcześniej. To m.in. Oszustki, Rocketman czy remake kultowego horroru sprzed lat Laleczka 

1/10
plakat filmu Anna
Copyright @materiały prasowe
1/10

Odkryta przez paryskiego łowcę talentów piękna Anna Poliatova (Sasha Luss) błyskawicznie pnie się po szczeblach drabiny sukcesu trafiając do ekskluzywnego kręgu supermodelek. Nikt nie wie, że to śmiertelnie niebezpieczna agentka KGB.

2/10
plakat filmu Ja teraz kłamię
Copyright @materiały prasowe
2/10

Aktorka Celia (Maja Ostaszewska), reżyser Mat (Rafał Maćkowiak) oraz nastoletnia piosenkarka Yvonne (Paulina Walendziak) biorą udział w kontrowersyjnym telewizyjnym show. Muszą w wyjawić w nim publiczności swoje największe sekrety.

3/10
plakat filmu Sekretne życie zwierzaków domowych 2
Copyright @materiały prasowe
3/10

Max i Duke wyruszają na wieś, gdzie poznają krowy – wegetarianki, gościnne lisy, a także przerażającego indora. Nieco szalony, choć niezwykle słodki króliczek Tuptuś odkrywa zaś w sobie superbohatera.

4/10
plakat filmu Polaroid
Copyright @materiały prasowe
4/10

Bird Fitcher (Kathryn Prescott) to zainteresowana fotografią nastolatka, w której ręce wpada stary aparat fotograficzny typu polaroid. Sfotografowani przez Bird znajomi zaczynają ginąć w podejrzanych okolicznościach.

5/10
plakat filmu Świadkowie Putina
Copyright @materiały prasowe
5/10

Na podstawie unikatowych materiałów z lat 1999-2000, relacji świadków oraz własnych doświadczeń reżyser Witalij Manski stworzył niezwykle intymny portret Władimira Putina i przełomowego okresu w historii Rosji.

6/10
plakat filmu Z pianą na ustach
Copyright @materiały prasowe
6/10

Po utracie nogi były policjant Didzis skupia się na szkoleniu trzech ukochanych psów tropiących. Jego żona Jana, lekarz w miejscowej szkole sportowej, szuka romantycznego spełnienia nawiązując romans z Robertsem, siedemnastoletnim uczniem i obiecującym pływakiem.

7/10
plakat filmu Z głową w chmurach
Copyright @materiały prasowe
7/10

Dwunastoletni chłopiec, na stałe mieszkający z ojcem, niechętnie jedzie do Laponii do nowej rodziny matki. Niilas zamyka się w sobie, a jedyną osobą, która jest w stanie do niego dotrzeć, to przyrodnia siostra Sunnà.

8/10
plakat filmu Oszustki
Copyright @materiały prasowe
8/10

Lazurowe Wybrzeże staje się areną pojedynku dwóch oszustek. Penny przyjeżdża ze Stanów, gdzie naciągała mężczyzn na portalach randkowych. Już w pociągu spotyka Josephine. To obracająca się wśród bogaczy i robiąca przekręty na tysiące dolarów finezyjna oszustka. Obie stanowią dla siebie konkurencję.

9/10
plakat filmu Rocketman
Copyright @materiały prasowe
9/10

Spektakularna muzyczna fantazja na temat Eltona Johna i być może najważniejszego okresu w jego życiu – przełomu, który zadecydował, że znamy go jako kolorowego ptaka popkultury. Na ekranie zobaczymy podróż, jaką była transformacja nieśmiałego pianisty Reginalda Dwighta w międzynarodową supergwiazdę Eltona Johna.

10/10
plakat filmu Laleczka
Copyright @materiały prasowe
10/10

Dwunastoletni Andy to niedosłyszący chłopiec, który dostaje na urodziny od matki Karen lalkę z serii Buddi. Karen jest nieświadoma tego, że Chucky ma wobec nich mordercze zamiary.

TAGI #premiera #film #kino

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANJA RUBIK przed czterdziestką robi podsumowanie. Jakie ma marzenia, co jeszcze pragnie osiągnąć? Czy chce założyć rodzinę? Muzyk BARTEK KRÓLIK zdradza, jak przetrwał trudne momenty i odnalazł szczęście. MANUELA GRETKOWSKA w wyjątkowej rozmowie o AGNIESZCE OSIECKIEJ. Specjalnie na lato: sztuka gotowania blogerki DARII ŁADOCHY, w czym tkwi magia ZAKOPANEGO oraz aktorka KATARZYNA ZAWADZKA w kreacjach od ZIENIA w sesji nad polskim morzem.