Oto nasze filmowe propozycje na Dzień Dziecka!

Weronika Kostyra 30 maja 2019 15:52

Repertuar kin w ten weekend został zdominowany przez propozycje filmów dla najmłodszych. Co obejrzymy z okazji Dnia Dziecka? Na podbój kin ruszają Pokemony! Powstała w 1996 roku marka Pokémon to fenomen na skalę światową. Teraz dzięki przemawiającemu głosem Ryana Reynoldsa, uzależnionemu od kawy i rozgadanemu żółtemu Pikachu, liczba jej fanów zapewne jeszcze się powiększy. Pokémon: Detektyw Pikachu w kinach od 31 maja.

Co obejrzeć w kinie w weekend 31.05-02.06.2019 roku?

Niewątpliwą atrakcją animowanego filmu Paskudy. Ugly Dolls będą z pewnością piosenki wykonywane przez Kamila Bednarka, Annę Karwan i Joannę Kołaczkowską. Bohaterami tego wchodzącego na ekrany kin filmu są postaci z nowej, bardzo popularnej na świecie serii zabawek, które wkrótce pojawią się w polskich sklepach.

Film Dzień czekolady powstał na podstawie nagrodzonej w Konkursie im. Astrid Lindgren książki pod tym samym tytułem autorstwa Anny Onichimowskiej. W filmie zobaczymy miedzy innymi Dawida Ogrodnika, Tomasza Kota, Katarzynę Kwiatkowską, Magdalenę Cielecką i Marka Bukowskiego.

Słońce też jest gwiazdą w reżyserii Ry Russo-Young został oparty na motywach bestsellerowej powieści pod tym samym tytułem autorstwa poczytnej pisarki tworzącej tzw. literaturę „young adult” – Nicoli Yoon. To druga po Ponad wszystko jej książka przeniesiona na duży ekran.

Do kin wchodzą także: horror Herezja, francuski dramat Sauvage oraz holenderski dramat To boli. Warto też wrócić do premier poprzednich tygodni - Aladyna, Johna Wicka 3 i Glorii Bell. 

1/10
plakat filmu Pokémon: Detektyw Pikachu
Copyright @Warner Bros./materiały prasowe
1/10

Prywatny detektyw Harry Goodman znika w niewyjaśnionych okolicznościach, a jego 21-letni syn Tim próbuje ustalić, co się wydarzyło. W śledztwie pomaga mu były partner Harry'ego – detektyw Pikachu, przezabawny, dowcipny i uroczy Pokémon, który potrafi wprawić w osłupienie nawet samego siebie.

2/10
plakat filmu Paskudy. UglyDolls
Copyright @Monolith FIlms/materiały prasowe
2/10

Paskudy są miłe, bystre i życzliwe, ale nietypowa uroda wyklucza je ze świata pięknych lalek, które mają nieść radość dzieciom. Dla małej zadziornej Moxy to jednak za mało. Pragnie zrozumieć, dlaczego Paskudom nie jest dane trafiać do rąk dzieciaków. Czy Paskudy mają szansę spełnić swoje marzenie i nieść radość dzieciom?

3/10
plakat filmu Dzień czekolady
Copyright @Mówi Serwis/materiały prasowe
3/10

Ekranizacja pełnej magii książki, która opowiada o przygodach Moniki i Dawida. Dwójkę niezwykłych bohaterów połączy nie tylko przyjaźń, ale też wspólny sekret. Odkryją świat, w którym żyją zjadacze poniedziałków, wtorków i kolejnych dni tygodnia. Czy uda im się spełnić marzenie i cofnąć czas?

4/10
plakat filmu Słońce też jest gwiazdą
Copyright @materiały prasowe
4/10

Pragmatyczka Natasha spotyka na ulicy rozmarzonego chłopaka, Daniela, który ratuje ją przed groźnym wypadkiem. To miłość od pierwszego wejrzenia. Oczarowany chłopak ma jednak tylko 24 godziny, by przekonać dziewczynę o sile swego uczucia. Jego przeciwnikiem jest czas – rodzina Natashy ma opuścić USA następnego dnia. 

5/10
Film Herezja
Copyright @Materiały prasowe
5/10

Początek XVII wieku, trwa polowanie na czarownice. Persefona zostaje oskarżona o nekromancję, wydany zostaje wyrok śmierci. Przed stosem ratuje ją interwencja Matki Wielebnej. Po przybyciu do klasztoru Persefonę zaczynają dręczyć przerażające wizje. Wszystko wskazuje na to, że miejsce to jest siedliskiem prawdziwego zła.

6/10
plakat filmu Sauvage
Copyright @Tongariro Releasing/materiały prasowe
6/10

Léo mieszka na ulicy i żeby przeżyć, spotyka się z mężczyznami za pieniądze. Jego najbliższy przyjaciel też się prostytuuje, ale jest silniejszy i potrafi obronić go przed niebezpiecznymi klientami. Léo chciałby, żeby ich przyjaźń przerodziła się w coś więcej, jednak w ich świecie nie ma miejsca na takie uczucia.

7/10
plakat filmu To boli
Copyright @materiały prasowe
7/10

Danny nie lubi przebywać w swym mieszkaniu, gdzie czeka na niego tylko chora matka. Uwielbia za to brylować w szkole, gdzie jest swego rodzaju gwiazdą wyznaczającą trendy zachowań. Jednocześnie jest najokrutniejszym prześladowcą innych uczniów. Jedną z jego ofiar jest koleżanka z klasy, o której wiadomo, że woli dziewczyny...

8/10
Film Aladyn
Copyright @Materiały prasowe
8/10

Uliczny złodziejaszek Aladyn zakochuje się w pięknej księżniczce Dżasminie. Pewna siebie Dżasmina robi wszystko, by wymknąć się spod kontroli ojca. Tymczasem Aladyn zostaje wysłany na poszukiwania magicznej lampy, w której kryje się potężny Dżin. Czy Aladynowi uda się trzymać lampę z dala od złego Dżafara i zdobyć rękę księżniczki?

9/10
Plakat filmu John Wick
Copyright @Materiały prasowe
9/10

Niedościgniony zabójca i miłośnik psów John Wick wpada w śmiertelne kłopoty. Likwidując jednego z członków wszechpotężnej Gildii Zabójców, staje się celem najlepszych i najbardziej bezlitosnych fachowców w branży. Za jego głowę zostaje wyznaczona nagroda. Czyżby era Johna Wicka dobiegła końca?

10/10
Film Gloria Bell
Copyright @Materiały prasowe
10/10

Gloria Bell ma na swoim koncie nieudane małżeństwo i dwoje odchowanych dzieci, a jej codzienność to nudna praca w firmie ubezpieczeniowej. Wolne chwile poświęca tańcu. W ten sposób poznaje Arnolda, który również jest po rozwodzie. Wydaje się, że są dla siebie stworzeni, lecz nad ich związkiem zawisa cień...

TAGI #premiera #film #kino

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.