Oto nowości w repertuarze!

Weronika Kostyra 23 maja 2019 15:55

Do kin wchodzi  remake klasycznego animowanego filmu Disneya: Aladyn. Film Guya Ritchiego określany jest mianem pełnego życia, zdumiewająco energetycznego i kolorowego musicalu. W roli niebieskiego Dżina zobaczymy Willa Smitha. Mimo że to nowa wersja filmu z 1992 roku, znalazły się w nim nowe elementy, które zaskoczą fanów oryginału. Wśród nich jest między innymi nowa piosenka. To skomponowana przez Alana Menkena i wykonywana przez księżniczkę Dżasminę Speechless. W filmie pojawia się także nowa służąca Dżasminy, Dalia.

Co obejrzeć w kinie w weekend 24.05-26.05.2019 roku?

Gloria Bell to Julianne Moore, a Julianne Moore to Gloria Bell. Nie byłoby tego filmu, gdyby nie aktorska kreacja na miarę laureatki Oscara. Schowana za ogromnym okularami Moore zachwyca, sam zaś film to mądry komediodramat będący remakiem chilijskiej Glorii. Obydwa filmy wyreżyserował inny laureat Oscara, Sebastián Lelio.

Premierę ma też Wymarzony, czyli wzruszająca i pełna humoru opowieść o wielkiej miłości do maleńkiego człowieka, która nadaje sens życiu. Film w reżyserii Jeanne Herry odniósł we francuskich kinach duży sukces. W zaledwie dwa tygodnie po premierze obejrzało go aż 400 tysięcy widzów. Główną zasługą takiej popularności były opinie kinomanów, którzy entuzjastycznie przyjęli ten ciepły film podejmujący temat adopcji. Z tematem rodzicielstwa związany jest też belgijski film Nasze zmagania, który otrzymał dwie nominacje do nagrody Cezara.

Warto obejrzeć też pozostałe nowości – ambitny romans Asako. Dzień i noc oraz unikalne połączenie horroru i kina superbohaterskiego Brightburn: Syn ciemności. Można nadrobić też filmowe zaległości. Z repertuarów kin nie z zniknęły jeszcze filmy: John Wick 3, Podły, okrutny zły o seryjnym mordercy Tedzie Bundym, komedia Niedobrani oraz Avengers: Koniec gry. 

1/10
Film Aladyn
Copyright @Materiały prasowe
1/10

Uliczny złodziejaszek Aladyn zakochuje się w pięknej księżniczce Dżasminie. Pewna siebie Dżasmina robi wszystko, by wymknąć się spod kontroli ojca. Tymczasem Aladyn zostaje wysłany na poszukiwania magicznej lampy, w której kryje się potężny Dżin. Czy Aladynowi uda się trzymać lampę z dala od złego Dżafara i zdobyć rękę księżniczki?

2/10
Film Gloria Bell
Copyright @Materiały prasowe
2/10

Gloria Bell ma na swoim koncie nieudane małżeństwo i dwoje odchowanych dzieci, a jej codzienność to nudna praca w firmie ubezpieczeniowej. Wolne chwile poświęca tańcu. W ten sposób poznaje Arnolda, który również jest po rozwodzie. Wydaje się, że są dla siebie stworzeni, lecz nad ich związkiem zawisa cień...

3/10
Film Wymarzony
Copyright @Materiały prasowe
3/10

Alice od lat marzy o dziecku, ale wie, że nigdy nie będzie mogła urodzić. Maleńki Theo zaraz po narodzinach zostaje oddany przez nastoletnią matkę. Jean od lat prowadzi tymczasowy dom dla dzieci, czekających na swoich nowych rodziców. Losy tej trójki splotą się w opowieści o poszukiwaniu miłości i własnego miejsca na Ziemi.

4/10
plakat filmu Nasze zmagania
Copyright @materiały prasowe
4/10

Olivier robi co w jego mocy, by walczyć z niesprawiedliwością w pracy. Jednak z dnia na dzień, gdy jego żona Laura odchodzi, zostaje sam z dziećmi i codziennymi obowiązkami. W obliczu tych nowych wyzwań stara się znaleźć równowagę. Nie ma wyboru – Laura nie wróci. 

5/10
plakat filmu Asako. Dzień i noc
Copyright @Aurora Films/materiały prasowe
5/10

Asako mieszka w Osace. Zakochuje się w Baku, wolnym duchu. Pewnego dnia chłopak znika bez śladu. Dwa lata później znów spotykamy Asako. Obecnie mieszka w Tokio i spotyka się z Ryohei. Chłopak wygląda dokładnie jak Baku, ale ma zupełnie inną osobowość...

6/10
plakat filmu Brightburn: syn ciemności
Copyright @United International Pictures
6/10

Po latach walki z bezpłodnością marzenie Tori spełnia się. Na Ziemię przybywa tajemniczy niemowlak. Dla Tori i jej męża jest wszystkim, czego pragnęli. Wszystko zmienia się, gdy wchodzi w okres dojrzewania. Z cudownego dziecka zmienia się w drapieżnego młodego człowieka, który terroryzuje miasto.

7/10
Plakat filmu John Wick
Copyright @Materiały prasowe
7/10

Niedościgniony zabójca i miłośnik psów John Wick wpada w śmiertelne kłopoty. Likwidując jednego z członków wszechpotężnej Gildii Zabójców, staje się celem najlepszych i najbardziej bezlitosnych fachowców w branży. Za jego głowę zostaje wyznaczona nagroda. Czyżby era Johna Wicka dobiegła końca?

8/10
plakat filmu Podły, okrutny, zły. Zac Efron
Copyright @Best Film/materiały prasowe
8/10

Elizabeth Kloepfer to samotna matka, która w jednym z barów poznaje przystojnego Teda Bundy’ego. Szarmancki mężczyzna wydaje się ideałem. Para zaczyna mieszkać razem i wszystko układa się niczym w bajce. Tymczasem w okolicy grasuje nieuchwytny morderca, którego ofiarami są młode studentki.

9/10
zdjęcie z filmu Niedobrani. Charlize Theron, Seth Rogen
Copyright @Monolith Films/materiały prasowe
9/10

Fred to niepokorny dziennikarz, który dla sprawy gotowy jest poświęcić swoje bezpieczeństwo, który unosi się więc honorem i rzuca pracę. Na imprezie spotyka Charlotte. Kiedyś była jego opiekunką, w której się kochał. Aktualnie Charlotte pełni funkcję sekretarza stanu...

10/10
Film Avengers: Koniec gry
Copyright @Materiały prasowe
10/10

Połowa życia w kosmosie przestała istnieć i możliwa jest tylko jedna przyszłość... Czy Avengers i stojący u ich boku Superbohaterowie zdołają odwrócić niszczycielską moc Kamieni Nieskończoności?

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.