Zobacz nasze filmowe propozycje!

Weronika Kostyra 26 października 2018 13:31

Po siedmiu latach od premiery Dziewczyny z tatuażem do kin wchodzi Dziewczyna w sieci pająka. Nowy film o ekscentrycznej i mrocznej Lisbeth Salander to ekranizacja książki Co nas nie zabije, czyli kontynuacji słynnej Trylogii Millenium napisanej po śmierci jej autora, Stiega Larssona. W główną bohaterkę wciela się Claire Foy znana z roli królowej Elżbiety II w serialu The Crown.

Lisbeth powraca, by wymierzać sprawiedliwość na własną rękę i zmierzyć się ze swoją siostrą, która jest jej całkowitym przeciwieństwem. Nowe wcielenie mrocznej hakerki Lisbeth różni się wcześniejszych (zagrały ją także Rooney Mara i Noomi Rapace).Tym razem jest bardziej nowoczesna i nieustraszona, a pozostali bohaterowie, w tym dziennikach Mikael Blokvist, stanowią jedynie tło dla jej działań. Film łączy w sobie charakterystyczny styl skandynawskich kryminałów, który skradł serca czytelników, z kinem akcji pełnym dynamicznych i widowiskowych scen.

Poza nim premierę ma horror Halloween z Jamie Lee Curtis w roli głównej. W kinie zobaczymy też Ocean ognia, The World is Yours i Małą czarownicę.

Wciąż pozostaje szansa na nadrobienie filmowych zaległości. Widzowie, którzy jeszcze tego nie zrobili, koniecznie muszą zobaczyć Kler, który bije kolejne rekordy frekwencji.

Na co wybierzesz się do kina? 

1/10
Film Dziewczyna w sieci pająka
Copyright @Materiały prasowe
1/10

„Dziewczyna w sieci pająka”: ekranizacja książki Co nas nie zabije, czyli kontynuacji słynnej Trylogii Millenium. Lisbeth Salander powraca po siedmiu latach, by wymierzać sprawiedliwość na własną rękę oraz zmierzyć się ze swoją siostrą, która jest jej całkowitym przeciwieństwem.

2/10
Film Halloween
Copyright @Materiały prasowe
2/10

„Halloween”: kontynuacja kultowego horroru o zamaskowanym mordercy Michaelu Myersie. Jamie Lee Curtis powraca do kultowej roli, by ostatecznie zmierzyć się koszmarem, który spotkał ją w czasie święta Halloween wiele lat temu.

3/10
Film Ocean Ognia
Copyright @Materiały prasowe
3/10

„Ocean Ognia”: Kapitan amerykańskiego okrętu podwodnego odkrywa, że tajemnicze zatonięcie rosyjskiej łodzi podwodnej to nie wypadek, a starannie zaplanowany zamach. Porwanie rosyjskiego prezydenta pogrąża świat w chaosie i ma doprowadzić do wybuchu III wojny światowej.

4/10
Film The World is Yours
Copyright @Materiały prasowe
4/10

„The Word is Tours”: Komedia kryminalna o dilerze narkotykowym, który podejmuje się ryzykownego zadania i wbrew swojej woli znowu schodzi na złą drogę…

5/10
Film Mała czarownica
Copyright @Materiały prasowe
5/10

Tytułowa mała czarownica nie może wziąć udziału w Sabacie czarownic, ponieważ jest jeszcze na to za młoda. Zostaje ukarana za próbę oszustwa. Okazuje się, że aby udowodnić, że jest dobra będzie musiała pokonać złą wiedźmę…

6/10
Film Bergman. Rok życia
Copyright @Materiały prasowe
6/10

„Bergman. Rok z życia” to film dokumentalny poświęcony jednemu z najważniejszych reżyserów w historii kinematografii. Rok 1957 był przełomowy w jego karierze. To wtedy premierę miały jego największe arcydzieła - „Siódma pieczęć” i „Tam, gdzie rosną poziomki”.

7/10
Film Kler plakat
Copyright @Materiały promocyjne
7/10

„Kler” to historia trzech księży, którzy spotykają się po latach od tragedii, która splotła ich losy. Życie każdego potoczyło się inaczej – jeden jest proboszczem wiejskiej parafii, drugi traci zaufanie swoich parafian, trzeci robi karierę w kurii, lecz utrudnia mu to pławiący się w luksusach arcybiskup.

8/10
Plakat filmu 7 uczuć
Copyright @Materiały promocyjne
8/10

„7 uczuć” to powrót do dzieciństwa Adasia Miauczyńskiego. Bohater (grany po raz pierwszy przez Michała Koterskiego) i jego szkolni koledzy mają problem z nazywaniem towarzyszących im emocji. Jak wydarzenia ze szkolnych murów wpłyną na ich dalsze życie?

9/10
Plakat filmu Pierwszy człowiek
Copyright @Materiały prasowe
9/10

„Pierwszy człowiek” to Neil Armstrong, który jako pierwszy w historii postawił stopę na księżycu. Historyczna misja NASA, w której wziął udział, była jednak okupiona latami poświęceń i wyrzeczeń nie tylko bohatera, ale całej jego rodziny.

10/10
Plakat filmu Jak pies z kotem
Copyright @Materiały prasowe
10/10

„Jak pies z kotem” to obraz skomplikowanych rodzinnych relacji między dwoma braćmi. Łączy ich silna więź, która często ustępuje miejsca żalowi i wzajemnym pretensjom. Sytuacji nie poprawia poważna choroba jednego z nich…

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.