Serial HBO o Trumpie i Clinton
Fot. Getty Images
ZE ŚWIATA TELEWIZJI

HBO szykuje serial o ostatniej kampanii prezydenckiej w USA. Kto zagra Hillary Clinton, a kto Donalda Trumpa?

Weronika Bruździak-Gębura 19 marca 2017 09:00
Serial HBO o Trumpie i Clinton
Fot. Getty Images

Stacja HBO wyprodukuje miniserial opowiadający o ostatniej kampanii prezydenckiej w Stanach Zjednoczonych. Produkcja pokaże starcie Donalda Trumpa i Hillary Clinton o najwyższy urząd w państwie.

W listopadzie po kilku miesiącach zaciętej walki Donald Trump zwyciężył z Hillary Clinton w wyścigu o fotel prezydencki i został 45. prezydentem USA. Od tamtego czasu regularnie wzbudza kontrowersje, miedzy innymi wypowiadając się na temat kobiet, religii, gospodarki czy uchodźców.

Scenariusz będzie oparty na książce

Stacja poinformowała o swoich planach w czwartek. Na razie nie jest znana ani data premiery, ani obsada. Wiadomo tylko, że jednym z producentów będzie Tom Hanks. HBO planuje oprzeć scanariusz na książce dziennikarzy politycznych, Marka Halperina (analityk polityczny MSNBC) i Johna Heilemanna (Bloomberg Politics), „Zmiana w grze”. Za kamerą stanie Jay Roach.

Decyzja HBO jest zrozumiała - w ostatniej kampanii prezydenckiej nie brakowało skandali. Za Hillary Clinton ciągnęła się afera afera mailowa, za Trumpem - skandaliczna wypowiedź, podczas której obecny prezydent opowiadał o bezpardonowym podrywaniu kobiet i łapaniu ich za miejsca intymne. Kandydaci wzajemnie sobie dogryzali przy każdej możliwej okazji, zaś Rosję oskarżono o mieszanie się w przebieg kampanii oraz próbę wpłynięcia na wynik wyborów na korzyść przychylnego Putinowi Donalda Trumpa.

Wcześniej stacja HBO odniosła sukces

To nie pierwszy raz, kiedy HBO bierze na warsztat kontrowersyjne wydarzenia ze świata polityki. Wcześniej stacja HBO wyprodukowała film telewizyjny „Zmiana w grze”, który opowiadał o Sarah Palin, która podczas wyborów prezydenckich w 2008 roku została wybrana jako kandydatka na urząd wiceprezydenta USA z ramienia Partii Republikańskiej. Zostałaby nią, gdyby John McCain wygrał z Barackiem Obamą, tak się jednak nie stało. Mimo to, wzbudzała ogromne kontrowersje. W postać Sarah Palin wcieliła się Julianne Moore, w Johna McCaina - Ed Harris. Wśród producentów również był Tom Hanks, a za kamerą także stanął Jay Roach. Film zdobył aż pięć nagród Emmy. Czy nowy serial powtórzy ten sukces? Przekonamy się już wkrótce!

Polecamy też: Tak szczera nie była jeszcze nigdy! Melania Trump opowiedziała o seksie z prezydentem USA​

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…