Igrzyska śmierci
Fot. Materiały prasowe
ZE ŚWIATA FILMU

Powstanie nowa część Igrzysk śmierci! Premiera już w przyszłym roku!

Trwają prace nad książką i filmem

Weronika Kostyra 21 czerwca 2019 06:58
Igrzyska śmierci
Fot. Materiały prasowe

Choć wydawało się to niemożliwe powstanie kolejna część  Igrzysk śmierci. Suzanne Collins zapowiedziała nową książkę – prequel wydarzeń zawartych w trylogii. Od razu rozpoczęto też rozmowy w sprawie ekranizacji serii, która zdobyła ogromną popularność na całym świecie i… zarobiły miliony dolarów.

Powstanie prequel „Igrzysk śmierci”

Akcja nowej części ma rozgrywać się 64 lata przez wydarzeniami z pierwszego tomu. Nie pojawią się w niej więc ulubieni bohaterowie znani z serii książek i filmów. Będzie to 10 lat po strasznej wojnie, która na zawsze zmieniła oblicze Panem. Autorka Igrzysk śmierci zapowiada, że nowa historia będzie mówiła o tym, ile możemy poświęcić, aby przetrwać. „Powieść rozgrywa się podczas Mrocznych dni, które rozpoczęły się po stłumieniu rebelii w Panem. W taj książce chciałam się skupić na naturze, tym, kim jesteśmy i co uważamy za niezbędne do przeżycia. Dekada, która rozgrywa się po stłamszeniu rebelii (która zwana jest popularnie Mrocznymi dniami) jest idealnym momentem w historii tamtego świata, by spokojnie stworzyć bohaterów i rozwinąć ich postaci. Przy okazji nie obędzie się bez zadawania ciężkich pytań i definiowania ludzkości przez pryzmat różnych bohaterów”, czytamy w jej oświadczeniu.

Nie podano jeszcze tytułu powieści. Ukaże się na rynku 19 maja 2020 roku. Studio Lionsgate prowadzi też rozmowy dotyczące ekranizacji powieści. „Nie możemy się doczekać następnej książki Suzanne. Byliśmy w kontakcie podczas jej pisania i bardzo czekamy na możliwość dalszej bliskiej współpracy z nią przy filmie”, powiedział Joe Drake, przedstawiciel studia.

Też nie możecie się już doczekać?

kadr z filmu Igrzyska śmierci W pierścieniu ognia
Fot. Forum Film Poland

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Mama przy stole jest szczęśliwa”, mówią o MAGDZIE GESSLER jej dzieci – LARA GESSLER i TADEUSZ MULLER. „Ta tęsknota jest jeszcze gorsza niż na początku…”, wyznaje MAGDALENA ADAMOWICZ, żona tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska PAWŁA ADAMOWICZA. OLGA TOKARCZUK, noblistka z dredami. RAFAŁ i GRZEGORZ ZAWIERUCHA. Aktor i uczestnik „MasterChef” – na czym polega siła braci? EWA PACUŁA i NICOLE SALETA - jak nieuleczalna choroba determinuje ich życie.