Russel Crowe, Gladiator
Fot. Materiały prasowe
ZE ŚWIATA FILMU

Powstanie Gladiator 2? Po 18 latach Ridley Scott rozpoczął prace nad filmem!

O czym będzie opowiadał sequel?

Weronika Kostyra 5 listopada 2018 15:28
Russel Crowe, Gladiator
Fot. Materiały prasowe

Osiemnaście lat po premierze Ridley Scott postanowił nakręcić kontynuację wielkiego hitu Gladiator. Film z 2000 roku był ogromnym przebojem. Zarobił 460 milionów dolarów i został nominowany do Oscara w 12 kategoriach, a otrzymał aż pięć statuetek, w tym dla najlepszego filmu i dla najlepszego aktora. Dla Russela Crowe’a był to szczyt kariery. Do tej pory historia generała Maximusa jest cieszy się dużą popularnością

O czym będzie „Gladiator 2”?

Pomysł kontynuacji Gladiatora pojawił się już kilka lat temu, dopiero teraz został jednak potwierdzony. Reżyserem ponownie będzie Ridley Scott, natomiast scenariusz stworzy Peter Craig, autor scenariuszy do Miasta złodziei czy dwóch części filmu Igrzyska Śmierci: Kosogłos.

Nie wiadomo jeszcze o czym dokładnie opowiadał będzie sequel. Nieoficjalnie mówi się, że nie pojawi się w nim Maximus. Portal Deadline podał, że głównym bohaterem będzie Lucius, syn Lucili, czyli dawnej ukochanej Maximusa oraz starszej siostry Commodusa. Przed laty bohater grany przez Russela Crowe’a uratował  Luciusa i jego matkę. Teraz chłopak jest już dorosły, ale doskonale pamięta zmarłego Gladiatora i pozostaje pod jego wielkim wpływem. Jedna z plotek mówi, że scenarzyści chcą uczynić go synem Maximusa. Reszta pozostaje tajemnicą, ale na pewno twórcy postarają się, by Gladiator 2 powtórzy sukces oryginału.

Jesteście ciekawi? 

Russel Crowe, Gladiator
Fot. Materiały prasowe

Russel Crowe, Gladiator
Fot. Materiały prasowe

Wideo

Poznaj wyjątkowe nowości Avon na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ADAMOWICZ, EGURROLA, FIGURA, GOLCOWIE, KUSZYŃSKA, SOYKA, NIEDENTHAL… w osobistych wspomnieniach o bliskich ich sercu miejscach. Według DOMINIKI KULCZYK świat zmieni tylko „czuła rewolucja”? Ważny głos w sprawie wykluczenia kobiet. „Wciąż mnie zaskakuje” – profesor JERZY BRALCZYK o języku polskim. W sentymentalną PODRÓŻ do nadbałtyckich kurortów zabierają nas m.in. CIERNIAK-MORGENSTERN, RODOWICZ, IWASZKIEWICZ.