Film Matrix
Fot. Materiały prasowe
ZE ŚWIATA FILMU

To już oficjalne! Powstanie czwarta część kultowej serii Matrix

Potwierdzono, że Keanu Reeves powróci jako Neo

Weronika Kostyra 21 sierpnia 2019 14:52
Film Matrix
Fot. Materiały prasowe

Plotki na ten temat istniały od pewnego czasu, ale właśnie oficjalnie potwierdzono, że powstanie czwarta część kultowej serii Matrix. Fani są zachwyceni, ale to nie jedyna szczęśliwa wiadomość. W filmie wystąpią Keanu Reeves i Carrie-Anne Moss, czyli filmowi Neo i Trinity. Za scenariusz, reżyserię i produkcję odpowiadać będzie Lana Wachowski. Produkcja rozpocznie się już w przyszłym roku. Co jeszcze wiemy o Matrixie 4?

Powstanie czwarta część kultowego Matrixa

Trzy poprzednie filmy Matrix były dziełem braci Larry’ego i Andy’ego Wachowskich. Rodzeństwo reżyserów w ostatnich latach zmieniło płeć. Czwartą część tworzyć będzie jedynie Lana. „Wiele pomysłów, na które wpadłyśmy razem z Lilly 20 lat temu, jest teraz jeszcze bardziej aktualnych. Bardzo się cieszę, że postacie z filmu wróciły do mojego życia i jestem wdzięczna za kolejną możliwość pracy z moimi genialnymi przyjaciółmi”, powiedziała reżyserka.

Wszystkie osoby zaangażowane w produkcję są bardzo przejęci projektem, do którego wracają po kilkunastu latach. „Nie możemy być bardziej podekscytowani ponownym wejściem do świata Matrixa z Laną. Lana jest prawdziwą wizjonerką – wyjątkową i oryginalną twórczynią. Cieszymy się, że pisze, reżyseruje i produkuje nowy rozdział w uniwersum Matrixa”, powiedział Toby Emmerich, prezes Warner Bros.

Nie wiadomo jeszcze, o czym będzie czwarta część Matrixa. Nie potwierdzono w niej także udziału trzeciego z głównych bohaterów, czyli Morfeusza, w którego wcześniej wcielał się Laurence Fishbourne. Według jednej z plotek, jego postać może zostać w nowym filmie „odmłodzona”.

Pierwsza część Matrixa miała swoją premierę 20 lat temu. Wizjonerski film cieszył się dużą popularnością i na zawsze zmienił oblicze kina. Razem ze swoimi kontynuacjami – Matrix: Reaktywacja i Matrix: Rewolucje – zarobił łącznie 1,6 miliarda dolarów. Będziecie czekać na kolejną część? 

Keanu Reeves i jego złamane życie: śmierć dziecka, ukochanej, problemy zdrowotne siostry
Fot. East News

kadr z filmu Matrix/Galapagos Films
Fot. Galapagos Films

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…