ZE ŚWIATA FILMU

Powstaje kontynuacja komedii romantycznej Cztery wesela i pogrzeb!

Oryginalna obsada powróci po 25 latach...

Weronika Kostyra 9 grudnia 2018 09:56
Cztery wesela i pogrzeb, Andie MacDowell, Hugh Grant
Fot. East News

Kultowa brytyjska komedia romantyczna Cztery wesela i pogrzeb doczeka się swojej kontynuacji po 25 latach! Jeden z najsłynniejszych filmów lat 90. powróci z oryginalną obsadą – swój udział potwierdzili już Hugh Grant, Andie MacDowell, Kristin Scott Thomas i Rowan Atkinson. Reżyserem ponownie będzie Newell, a scenarzystą Richard Curtis

Film „Cztery wesela i pogrzeb” wraca

Brytyjski film okazał się przebojem w dniu premiery w 1994 roku, a przez lata zyskał status filmu kultowego. Główny bohater Charles jest zatwardziałym kawalerem, mimo że często jest zapraszany na śluby przyjaciół. Zmienia zdanie, kiedy poznaje Carrie, jednak podjęcie decyzji zajmuje mu sporo czasu. Po premierze filmu kariera Hugh Granta nabrała tempa, a wizerunek cynicznego kawalera został z nim na dłużej.

Akcja kontynuacji będzie działa się 25 lat po zakończeniu oryginalnego filmu. „Na pewno jesteśmy starsi, ale podejrzewam, że nie mądrzejsi. Wymyślanie dalszych losów bohaterów to była prawdziwa frajda. Teraz wszyscy spotykają się na kolejnym weselu, na którym – jak zwykle – nie wszystko pójdzie zgodnie z planem”, zdradził w rozmowie z The Guardian scenarzysta Richard Curtis.

Krótkometrażowy film telewizyjny powstanie w celach charytatywnych. Swoją premierę będzie miał swoją w marcu 2019 roku podczas Red Nose Day, finału corocznej akcji pomagającej potrzebującym dzieciom. Nie możemy doczekać się efektu! 

zdjęcie z filmu Cztery wesela i pogrzeb. Four Weddings and the Funeral
Fot. East News

Andie Mac Dowell i Hugh Grant -
Fot. ONS.pl

Wideo

Odkryj kulisy sesji zdjęciowej "Zostań twarzą Kinder Bueno"!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Monika Olejnik, Martyna Wojciechowska, Joanna Przetakiewicz, Anna Lewandowska i Jessica Mercedes Kirschner. Pięć niezwykłych kobiet w niezwykłej sesji VIVY!. Janusz L. Wiśniewski w mocnej rozmowie o współczesnych kobietach oraz Debora i Joszko Brodowie z 11-stką dzieci o sile rodziny.