Film Polityka
Fot. Materiały prasowe
ZE ŚWIATA FILMU

Polityka Patryka Vegi pobiła rekord Kleru!

Zwiastun nowego filmu cieszy się ogromną popularnością

Weronika Kostyra 6 września 2019 13:57
Film Polityka
Fot. Materiały prasowe

Film Polityka od tygodni budzi ogromne zainteresowanie. Kontrowersyjna i aktualna tematyka sprawiają, że widzowie sami chcą się przekonać, jak Patryk Vega ukazał kulisy świata polityki. Dodatkowo reżyser umiejętnie podgrzewał atmosferę wokół filmu, publikując w sieci jego fragmenty. Okazuje się, że Polityka już teraz pobiła rekord, który wcześniej ustanowił film Kler Wojciecha Smarzowskiego.

„Polityka” pobiła rekord „Kleru”?

Bez wątpienia Kler był najgłośniejszym filmem poprzedniego roku. Mówiono o nim już długo przed premierą, a wyniki jego oglądalności jedynie potwierdziły, że taki film był potrzebny. Film wzbudził ogromne kontrowersje, ale dzięki temu w Polsce zaczęto dyskutować o tym, co do tej pory skutecznie zamiatano pod dywan, czyli pedofilii w Kościele, braku opodatkowania duchownych i szeroko pojętej hipokryzji.

Podobne kontrowersje chciał z pewnością wywołać Patryk Vega. Podkreślał, że jego celem jest pokazanie Polakom, co robią i jak zachowują się najważniejsi ludzie w kraju, kiedy gasną światła kamer i spadają maski oraz jak władza i dostęp do publicznych pieniędzy wpływa na osoby piastujące najwyższe urzędy i pełniące obowiązki wobec Narodu. Reżyser informował, że względu na tematykę filmu próbowano wywrzeć na niego nacisk, a nawet nie doprowadzić do premiery. Jeszcze na etapie produkcji mimo zachowania środków bezpieczeństwa, wykradziono scenariusz. Później, aby ochronić nagrany materiał, Patryk Vega montował go w Japonii. Zapowiedział,  że gdyby z jakichś względów premiera filmu Polityka nie odbyła się w kinach, on sam go udostępni w Internecie, zamieszczając na chińskich serwerach.

Do premiery Polityki w polskich kinach jednak doszło, a zainteresowanie jest tak duże, że bilety na seanse trzeba rezerwować z wyprzedzeniem. Wyniki oglądalność z weekendu otwarcia poznamy za kilka dni, ale już teraz Polityka pobiła rekord ustanowiony wcześniej przez Kler. Zwiastun nowego filmu cieszy się w Internecie tak dużą popularnością, że został obejrzany już więcej razy niż zwiastun Kleru. Jego wynik to prawie 6 milionów wyświetleń w serwisie Youtube. Dodatkowo zwiastun zanotował prawie 8 milionów wejść na Facebooku. Dla porównania zwiastun Kleru obejrzano 5,6 miliona razy.

W weekend otwarcia Kler Wojciecha Smarzowskiego obejrzało prawie milion osób w całej Polsce. To najlepszy wynik spośród wszystkich rodzimych produkcji, które trafiły do kin w ciągu ostatnich 30 lat. Liczba ta przełożyła się na wymierne zyski. Dzięki temu najnowsze dzieło reżysera zarobiło 19 milionów złotych. Niedługo przekonamy się, jaki wynik osiągnie Polityka. 

Film Polityka
Fot. Materiały prasowe

Film Kler Wojciecha Smarzowskiego
Fot. Materiały promocyjne

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

One nas inspirują! Kobiety sukcesu, w wieku od 30 plus do 70 plus: KAMIŃSKA, DERESZOWSKA, SWOROWSKA, KASPRZYK, DUDZIAK w szczerych, zaskakujących rozmowach o dojrzałości, poczuciu atrakcyjności i seksualności. „Wiek nie ogranicza apetytu na seks”, mówi wybitny seksuolog ANDRZEJ DEPKO i przełamuje tabu. IRIS APFEL ikoną stylu została po... osiemdziesiątce. Prowokuje: „Młodość jest przereklamowana!”. 88-letnia JOAN COLLINS i 56-letni PERCY GIBSON burzą stereotypy o związku starszej kobiety z młodszym partnerem. W cyklu PODRÓŻE wyprawa do indyjskich spa i centrów duchowych po młodość.