8 poradników
Fot. mat. pras.
KULTURA

Zdrowy mózg w zdrowym mieszkaniu, czyli 8 pożytecznych poradników!

Tajemnice ciała, wszechświata i psyche!

24 marca 2019 13:01
8 poradników
Fot. mat. pras.

Czytanie jest niebezpieczne. Grozi tym, że się zmienisz! Albo zmienisz pogląd na świat! Kontakt z Kwantechizmem to piękna podróż do tajemnic Wszechświata. A lektura Wymiatasz pomaga zrozumieć tajemnice działania umysłu. Dorota Wellman przekona cię, że możesz poczuć się jak modelka, a Katarzyna Miller doradzi, jak lepiej żyć. Noweg Jørn Viumdal nauczy, jak ulepszyć swoje mieszkanie, żeby poczuć się, jak w raju,  Kim Jones. powiedzie cię do krainy snu i z powrotem. Miłej lektury!

Wymiatasz, Matthew Syed
Fot. mat. pras.

WYMIATASZ

Matthew Syed

A gdybyś tak mógł wymiatać, w czym tylko zechcesz?

Nie jest to takie niemożliwe, jak ci się wydaje!

Jeśli czasem myślisz, że:

• matematyka naprawdę wymaga wyjątkowych zdolności

• w sporcie albo jest się dobrym, albo nie

• nie jesteś ani trochę muzykalny

to znaczy, że napisałem tę książkę właśnie dla ciebie! Dzięki niej rzucisz wyzwanie wszystkim uprzedzeniom i stereotypowym przekonaniom, które cię ograniczają. Przekonasz się, że właściwe nastawienie to coś, co pomoże ci w realizacji twoich najśmielszych marzeń.

WIEM, że ci się uda. A niby skąd? – zapytasz. Z własnego doświadczenia! Nie jestem urodzonym sportowcem, a mimo to dwukrotnie zdobyłem mistrzostwo olimpijskie. I wiesz skąd jeszcze?

Bo po prostu… WYMIATASZ!

Hansen_Mozg
Fot. mat. pras.

W ZDROWYM CIELE ZDROWY MÓZG

Anders Hansen

Skandynawski bestseller, który odkrywa tajemnice mózgu

Już po 6 tygodniach odpowiedniego treningu można odczuć pozytywne oddziaływanie ruchu na mózg. Odpowiednie dawki aktywności fizycznej mogą być lekarstwem na stres i niepokój oraz znacznie poprawiają sprawność i wydolność mózgu. Już 20 minut porannego biegu pozytywnie wpływa na zdolność koncentracji i podnosi poziom dopaminy. Z kolei dobrze zaplanowany trening interwałowy uśmierza lęk i niepokój.

Anders Hansen – popularny w Szwecji psychiatra – w przystępny i zrozumiały sposób wyjaśnia, jak zbudowany jest mózg, i odkrywa jego tajemnice. Dzięki tej wiedzy możemy poprawić nasze samopoczucie i działanie mózgu. Badania Hansena pokazują, że ruch i odpowiednie postępowanie z ciałem są dla mózgu lepsze niż wszystkie możliwe suplementy. W książce znajdziesz też historie pacjentów i konkretne wskazówki, dzięki którym wytrenujesz swój mózg.

Optymizm mimo wszystko, Agata Komorowska
Fot. mat. pras.

OPTYMIZM MIMO WSZYSTKO

Agata Komorowska

Jak dostrzegać światło w ciemności? Jak nauczyć się wdzięczności, kiedy nie ma za co dziękować?

Jak widzieć dobro zawsze i wszędzie? Jak żyć z optymizmem bez względu na okoliczności?

Masz wrażenie, że życie jest niesprawiedliwe? Niektórym towarzyszy wieczne szczęście, a Tobie wciąż wiatr wieje w oczy? Czasem dopada Cię lęk przed tym, co będzie, a czasem boisz się tego, co już jest? Wtedy nie ma nic lepszego niż kubek herbaty albo kawy i spora dawka optymizmu, którą znajdziesz w tej książce.

Niektóre ze spisanych tu opowieści opisują sytuacje z życia codziennego autorki, inne są bardzo intymne, osobiste.

Na końcu każdej historii znajduje się lista wdzięczności – zdumiewające podsumowanie nawet tych najbardziej

bolesnych doświadczeń. Niech będą dla Ciebie inspiracją i motywacją, balsamem dla zbolałego serca, a także ukojeniem dla skołatanej duszy.

AGATA KOMOROWSKA, autorka Depresjologii, poczytnego poradnika na depresję, której sama doświadczyła. Kobieta po przejściach, która potrafi dziękować nawet za te najtrudniejsze doświadczenia. Matka czworga niezwykłych dzieci, które wychowuje sama. Założycielka grup wsparcia dla rodziców dzieci niepełnosprawnych i osób chorych na depresję. Z niezwykłą szczerością dzieli się swoimi doświadczeniami podczas wystąpień w mediach oraz licznych szkoleń i warsztatów. Dwie adopcje, niepełnosprawne dziecko, dwóch osiemnastoletnich synów, blog, szkolenia, nowe książki. Trudno za nią nadążyć. Jak ona to robi? Jak daje sobie radę? I pytanie, które zadają jej wszyscy: Jakim cudem wciąż jest taką optymistką...

I ty możesz być modelką, Dorota Wellman.
Fot. mat. pras.

I TY MOŻESZ BYĆ MODELKĄ

Dorota Wellman

Nie trzeba mieć idealnej figury, żeby dobrać strój, w którym wygląda się atrakcyjnie. Dorota Wellman jest tego najlepszym przykładem. O modzie bez uprzedzeń, bez wieku, za to z odwagą, przekonaniem i poczuciem własnej wartości w książce, do której Dorota zaprosiła swoje przyjaciółki i koleżanki. Wspólnie prezentują 100 różnych stylizacji dla każdej sylwetki.

Skogluft. Mieszkaj zdrowo, Jørn Viumdal
Fot. mat. pras.

SKOGLUFT. MIESZKAJ ZDROWO. Norweski sekret pięknego i naturalnego mieszkania

Jørn Viumdal

Czy wiesz, że nie wystarczy pojechać do lasu, aby „naładować baterie”? Nie wystarczą krótkie spacery, aby być zdrowym. Musisz zadbać o miejsce, w którym spędzasz najwięcej czasu.

Jørn Viumdal na podstawie 20 lat badań i pracy, m.in. dla Google’a i Timberlanda, prezentuje SKOGLUFT, czyli unikalny sposób na zaprojektowanie zdrowego pomieszczenia, aby przywrócić naturalne środowisko życia do twojego domu i miejsca pracy.

Udowadnia, że nie musisz zmieniać stylu życia ani niczego poświęcać. Wystarczą odpowiednie rośliny i właściwe światło, a radykalnie poprawisz stan swojego organizmu.

Autor uświadamia, że ta niedroga metoda jest dostępna dla wszystkich i może zmienić nasze codzienne życie.

Dzięki tej książce uzyskasz: lepszą koncentrację, więcej energii i witalności, spokojny sen, większą wydajność w pracy.

Ponadto wzmocnisz swój układ odpornościowy, będziesz odczuwać mniejsze zmęczenie i stres, a także oczyścisz drogi oddechowe i nareszcie będziesz się cieszyć czystym powietrzem.

Odkryj rewolucyjny norweski sposób, jak pracować i mieszkać pięknie oraz zdrowo.

Jørn Viumdal – bada wpływ natury na człowieka. Jego pomysły na aranżację zieleni w mieszkaniach i biurach zostały wdrożone m.in. w norweskim oddziale Google’a, w siedzibach Amazona, Microsoftu i firmy Timberland.

222 drogi do dobrego snu, Kim Jones
Fot. mat. pras.

222 DROGI DO DOBREGO SNU

Kim Jones.

Naukowo udowodnione proste rady, jak pozbyć się bezsenności i zdobyć spokojny sen.

Jedna trzecia z nas nie śpi w nocy tyle, ile trzeba. Jesteśmy społeczeństwem, które cierpi na chroniczny niedostatek snu. Bezsenność może dawać się mocno we znaki także za dnia – z jej powodu możemy być wyczerpani, nerwowi i źle się czuć. Przyczynia się też do wielu przewlekłych chorób, jak cukrzyca typu 2, choroby serca, nadciśnienie, otyłość, depresja.

Ale nie załamuj się – pomoc jest na wyciągnięcie ręki! Ta książka zawiera proste i łatwe w realizacji wskazówki, a także parę zaskakujących i wspaniałych rad opartych na badaniach naukowych, które pomogą ci zasnąć i spokojnie spać.

Możesz się zdziwić, że wszystko – od tego, czy masz cel w życiu, czy ogrzejesz stopy, co jesz w ciągu dnia, jak oddychasz, ile czasu spędzasz na świeżym powietrzu i o czym myślisz, po zmianę codziennych nawyków i nastawienia - może pomóc ci lepiej wypocząć w nocy.

Dobry sen pomoże odmienić życie na lepsze, a ta książka pomoże ci to osiągnąć.

Kim Jones jest dziennikarką zajmującą się zdrowiem i stylem życia. Pracowała w redakcjach ogólnokrajowych brytyjskich czasopism, takich jak: „Woman’s Own”, „Bella”, „Wedding&Home”. Obecnie pisuje dla wielu gazet, tygodników i magazynów kobiecych, m.in. The Daily Mirror, The Sunday Express Magazine, Woman’s Weekly, Woman & Home.

Droga Kasiu, jak żyć lepiej?, Katarzyna Miller
Fot. mat. pras.

DROGA KASIU, JAK ŻYĆ LEPIEJ?

Katarzyna Miller

Premiera 24 kwietnia 2019

Masz problem? Nie chowaj go, nie zagłuszaj. Szukaj pomocy i proś o radę. Ten mądry i niezwykle praktyczny poradnik pomoże wyjść z niejednego życiowego zakrętu.

Co robić, gdy:

✹ rodzina ingeruje w nasze życie osobiste

✹ w pracy spotykamy osoby toksyczne

✹ przyjaciele nas opuszczają

✹ wykańcza nas własna uprzejmość

✹ boimy się przekroczyć strefę komfortu

✹czujemy się rozczarowani i niespełnieni

✹ rozstaliśmy się, ale… nie do końca

✹ nasze dzieci się kłócą.

Katarzyna Miller, jedna z najsłynniejszych polskich psycholożek, zawsze uśmiechnięta, pogodna i szczera aż do bólu, odpowiada na listy kobiet i mężczyzn, którzy szukają u niej pomocy i rady w najróżniejszych sytuacjach życiowych. Pytają o związki, miłość, samotność, relacje z samym sobą. Proszą o wskazówki w momentach trudnych, wyjątkowych, czasem po prostu chcą się komuś wygadać. Ufają autorce, bo nigdy nie owija w bawełnę. Potrafi zganić, doradzić, powiedzieć, że coś jest ślepą uliczką. Pisze prostym, żywym, autentycznym językiem. To książka, nad którą się zamyślimy, nieraz roześmiejemy i nierzadko też wzruszymy. Potrzebna każdemu i każdej z nas. A zamykając ją, będziemy trochę lepsi dla samych siebie.

Kwantechizm, Andrzej Dragan
Fot. mat. pras.

KWANTECHIZM, czyli klatka na ludzi.

dr. hab. Andrzej Dragan.

Czy jesteśmy w wielu miejscach naraz? Co starzeje się szybciej, głowa czy stopy? Czy przyszłość jest przewidywalna? Na te oraz inne, równie dziwne pytania, odpowiada fizyk Andrzej Dragan.

Nie ma głupich pytań

Żyjemy w przeświadczeniu, że wiemy całkiem sporo o świecie, który zamieszkujemy, jednak spotkanie z Andrzejem Draganem może to drastycznie zmienić. Może też obrócić o 180 stopni nasze podejście do zadawania pytań. Z punktu widzenia fizyki kwantowej nie ma bowiem głupich pytań – są tylko dziwne odpowiedzi. „Współczesna fizyka jest często bardzo dziwna, bo nasza rzeczywistość jest po prostu inna, niż jeszcze niedawno wszyscy myśleli. To jest główna trudność” – twierdzi autor Kwantechizmu.

Fizyka jest często uważana za wiedzę tajemną, dostępną dla wybranych. W Kwantechizmie Dragan udowadnia, że fizyka jest dla każdego. Co więcej, fizyka oraz nauka są jedynym antidotum na chorobę zwaną ciekawością. „Jak wgłębimy się w jakiekolwiek zagadnienie, to najprawdopodobniej będzie nam trudno uwierzyć, że to, co zrozumieliśmy, może być prawdą. I odwrotnie, rzeczy, które nam się wydają oczywiste są najczęściej nieprawdziwe” mówi autor Kwantechizmu. „Główny problem ze śmiercią jest dla mnie taki, że moja ciekawość dotycząca pewnych zagadnień nie zostanie zaspokojona” – dodaje Andrzej Dragan.

Na świecie jest wiele niezwykłych rzeczy, które nie są wcale tym, czym je nazywamy. „Zdanie krzesło stoi metr ode mnie nie ma sensu na poziomie kwantowym. Krzesło to w większości pustka, ale kwantowa pustka też jest czymś fascynującym. Tak jak na przykład zjawisko czasu. To, że czas może przyspieszać, zwalniać albo zatrzymywać się, albo w ogóle nie być dobrze zdefiniowanym, nie istnieć w takim globalnym sensie. Rzeczywistość na fundamentalnym poziomie jest nieprzewidywalna” – tłumaczy autor Kwantechizmu.  

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.