Oscary, statuetka Oscara
Fot. Getty Images
ZE ŚWIATA FILMU

To pierwsza taka gala rozdania Oscarów od 30 lat! Kto będzie prowadzącym?

Amerykańska Akademia Filmowa podjęła zaskakującą decyzję...

Weronika Kostyra 10 stycznia 2019 13:14
Oscary, statuetka Oscara
Fot. Getty Images

Po problemach ze znalezieniem prowadzącego 91. gali rozdania Oscarów Amerykańska Akademia Filmowa podjęła zaskakującą decyzję. Miesiąc przed imprezą wyszło na jaw, że prowadzącego po prostu nie będzie! To pierwsza taka sytuacja od wielu lat. Jak będzie wyglądał ten wieczór?

Oscary bez gospodarza wieczoru

Miesiąc temu podano, że galę poprowadzić miał aktor i komik Kevin Hart. Niestety aktorowi przypomniano jego dawne homofobiczne wypowiedzi. Hart przeprosił za nie i po 48 godzinach zrezygnował z powierzonego mu zadania. Wcześniej galę dwukrotnie prowadził komik Jimmy Kimmel, a przed nim Chris Rock, Neil Patrick Harris i Ellen DeGeneres. Prawdziwym weteranem współczesnych Oscarów jest jednak Billy Crystal, który był gospodarzem dziewięć razy.

Jak podaje Variety tegoroczna gala przełamie tradycję i będzie miała zupełnie nową formułę – nie będzie gospodarza wieczoru. Gala będzie podzielona na fragmenty, którymi pokieruje kilka osób. Ostatni raz taka sytuacja miała miejsce w 1989 roku. 30 lat temu zamiast przemowy inauguracyjnej imprezę rozpoczął występ muzyczny. Tym razem zapowiedziano też, że całość będzie trwała krócej niż zazwyczaj. Rok temu odnotowano rekordowo niską oglądalność. Organizatorzy zaplanowali duże zmiany, by na nowo zainteresować widzów.

Jak w praktyce będzie wyglądała tegoroczna impreza przekonamy się 25 lutego 2019 roku. 

Oscary 2018: nominowani, lista nominowanych do Oscara 2018
Fot. Getty Images

Oscary 2017, najlepszy film, skandal na Oscarach, Oscary 2017 skandal
Fot. East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?