O NIEJ JEST GŁOŚNO!

Ponowne Narodziny gwiazdy, czyli Lady Gaga, jakiej nie znaliśmy!

To się nazywa udany debiut na wielkim ekranie!

Gabriela Czernecka 23 grudnia 2018 09:01

Film Narodziny gwiazdy w reżyserii Bradleya Coopera podbija świat, zbiera świetne recenzje i nominacje do prestiżowych nagród. Produkcję doceniono niedawno także podczas ogłoszenia nominacji do Złotych Globów 2019. Najbardziej zaskakująca w tym wszystkim jest jednak metamorfoza Lady Gagi. Właśnie otrzymała nominację do Oscara 2019 w kategorii najlepsza aktorka. Słusznie?

Lady Gaga znaną skandalistką

Dotychczas miała opinię zmanierowanej skandalistki, uwielbiającej kontrowersyjne stroje i szalone występy. Jestem ubrana w kostium inspirowany lateksowymi kondomami, bo będziemy rozmawiać o bezpiecznym seksie, powiedziała w programie Good Morning America, ubrana w strój z cielistego lateksu. W 2010 roku na rozdanie nagród MTV przyszła w sukience z surowej wołowiny. Lady Gaga uwielbia jednak szokować nie tylko swoimi stylizacjami czy wyglądem, ale i teledyskami.

W Alejandro zjadła różaniec, a w Born This Way siedziała zamknięta w ludzkiej macicy. Od lat buduje swoją karierę na własnej ekscentryczności, tymczasem niespodziewanie dla wszystkich, w tym, dla samej siebie, z dnia na dzień stała się pretendentką do Oscara 2019! W filmie Narodziny gwiazdy sama odradza się na nowo, pokazując nieznaną dotąd twarz. I nie chodzi tylko o to, że wreszcie mamy okazję zobaczyć ją bez grama makijażu w naturalnym kolorze włosów.

Film Narodziny Gwiazdy - o czym jest?

Gaga w Narodzinach gwiazdy wciela się w zwyczajną dziewczynę o popielato-blond włosach, z trochę za dużym nosem, który stanowi źródło jej kompleksów. Ma za to dziewczęcy dźwięk, radość życia, którą zdradzają jej oczy i głos jak dzwon, którym hipnotyzuje.

On (Bradley Cooper) wciela się w gwiazdora country, którego kariera wisi na włosku przez nadużycia alkoholu i narkotyków. Do tego powoli traci słuch i nie radzi sobie z życiem. Którejś nocy trafia do baru, w którym ona śpiewa La Vie en Rose Edith Piaf. Zahipnotyzowany widzi to, czego jemu już brakuje - wiary w swoje możliwości wokalne i ogromną chęć do życia. Rodzi się między nimi prawdziwa i namiętna miłość, ale nie jest to łatwy związek.

Narodziny Gwiazdy: Lady Gagę miały zastąpić inne aktorki

Na wieść, że do roli nieśmiałej dziewczyny Cooper zatrudnia skandalistkę, niemal wszyscy wróżyli mu spektakularny upadek. Początkowo do roli miały przymierzać się Alicia Keys, Jennnifer Lopez, a nawet... Beyonce. Gdy Bradley Cooper podjął się reżyserii, jego wybór padł na Lady Gagę. I musimy przyznać, że był to świetny ruch, bo na ekranie oglądamy dwójkę ludzi, między którymi wytwarza się taka więź, której nie da się podrobić. Ich uczucie na ekranie jest tak autentyczne, że nie da się nie uwierzyć w ich miłość.

I choć Bradley Cooper po raz kolejny udowadnia, że jest aktorem wielkiego formatu (nominowany do Złotych Globów 2019 w kategorii najlepszy aktor), to krytycy podkreślają, że to Lady Gaga wiedzie w tym filmie prym i właśnie otrzymała nominację do Oscara 2019! 

Oscary 2019: Lady Gaga nominowana w kategorii najlepsza aktorka

Narodziny Gwiazdy to film, który utwierdza wszystkich w tym, że Lady Gaga to nie tylko skandale, spektakularne kreacje i szalone występy. To przede wszystkim potężny głos, którym z pewnością udowodniła, że jest prawdziwą artystką. Właśnie otrzymała nominację do Oscara 2019, a czy ma szansę na statuetkę? Lady Gaga od zawsze marzyła o aktorstwie.

Film z jej udziałem z pewnością zapisze się na kartach historii. Podobnie będzie ze słowami gwiazdy, które nieustannie powtarzała przy promocji filmu: „Jestem tylko dziewczyną z Nowego Jorku, która w dzieciństwie marzyła, by zostać aktorką. Dzisiaj wiem, że na 100 osób, 99 w ciebie nie uwierzy. Ale nie wolno przegapić tej jednej skłonnej dać ci szansę. Dla mnie tym kimś okazał się Bradley”.

Nominacja do Oscarów 2019 to dla niej już ogromne wyróżnienie, a czy zdobędzie statuetkę? Dowiemy się już 24 lutego!  

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BARBARA KURDEJ-SZATAN wyznaje: „Zasuwając intensywnie, oczekiwałam, że gdy wrócę do domu, będę mogła się zrelaksować. Tymczasem były awantury…”. GREG i RAFAŁ COLLINS – od happy endu do tragedii był tylko krok. W VIVIE! na Lato w cyklu Ona o Niej – KRYSTYNA CIERNIAK-MORGENSTERN o ELŻBIECIE CZYŻEWSKIEJ: „Szamotała się psychicznie. Z jednej strony niedawno poślubiony mąż, a z drugiej Polska…”. W cyklu Sztuka gotowania – HANNA LIS. Czy spełni swoje „kulinarne” marzenie i wybierze się do Peru? W Podróżach z Historią: tajemnice KASZUB.